Založ si blog

Prvá skutočne nezávislá analýza šancí prezidentských kandidátov

V krajine kde sa voda sypala, piesok lial a korupcia prekvitala sa chystali prezidentské voľby. Ľudia si ich pred 30 rokmi vyštrngali na námestiach. Obdobie útlaku skončilo. Skončila doba, keď sme neslobodne museli zvoliť tých, ktorých nám určili a prišla doba, keď si slobodne zvolíme tých, ktorých nám pripravia PR agentúry na objednávku nevolených.

A pretože sme si vraj vyštrngali demokraciu, prezidentom sa môže dnes stať každý. Jestvujú síce pracovné pozície, kde je prísne určené, kto ich môže obsadiť – vedúcim velína jadrovej elektrárne sa nikdy nemôže stať entomológ a šéfchirurgom kardiocentra zas nikdy nebude automechanik, čo ako dobrý by bol v diagnostike porúch motora!

Len na funkciu prezidenta skutočne

NETREBA

žiadnu kvalifikáciu!

Aspoň som nepostrehol, že by sa na niektorej našej vysokej škole dal vyštudovať taký odbor. A pritom máme vysokú školu v každom okresnom meste a vyštudovať sa dá skutočne čokoľvek! A za ľubovoľne dlhú krátku dobu štúdia, nech to stojí čo to stojí!

Skutočnosť, že na funkciu prezidenta nie je potrebná nijaká kvalifikácia sa odzrkadľuje v neúmerne veľkom počte záujemcov o tento post. K 31. januáru 2019 Štatistický úrad SR evidoval už len 413 občanov, ktorí ešte neprejavili o tento post záujem. Ide o 0,0075% obyvateľstva, čo svedčí o nesmierne širokej miere demokracie u nás panujúcej.

A tak sa v súčasných prezidentských voľbách o tento post uchádza, tak ako v každých doterajších, aj kandidát, o ktorom bolo známe, že si z platu predsedu parlamentu dlhé roky nedokázal našetriť na televízor. Zato dokázal byť birmovným otcom ďalšieho prezidentského kandidáta, ktorý svoje pevné kresťanské a konzervatívne zásady presadzuje v strane tvrdého odporcu islamskej imigrácie, pritom však priekopníka zavádzania háremov na Slovensku – samozrejme, pod rodinnou značkou.

Ďalším kandidátom je muž, ktorý má síce drobnú rečovú chybu, ale jeho obľuba v zelenej farbe oblečenia napovedá, že je to človek založený environmentálne. Je len logické že kandiduje so sloganom:

Za čisté Slovensko!

Tento kandidát disponuje tiež vysokým čelom a to podľa ženského magazínu „Čas pre ženy“ znamená: „Jeho majiteľ alebo majiteľka sa vyznačuje inteligenciou, praktickosťou a pracovitosťou. Má tiež nevyčerpateľnú zásobu dobrých nápadov. Veľmi mu záleží na priateľoch.“

https://casprezeny.pluska.sk/clanok/109808/toto-vas-prekvapi-co-vsetko-o-vas-prezradza-celo-nos-zadok-a-dalsie-casti-tela

Iný kandidát, vážený muž s briadkou, ako svoju prednosť uvádza, že už na základnej škole bol vždy vynikajúci v slabikovaní. Slabikovanie je hlavná úloha, ktorej sa chce venovať aj vo funkcii prezidenta a je rozhodne proti príchodu akýchkoľvek migrantov, lebo ako by sme potom slabikovali niečo také ako:

أنا أفضل مرشح لرئاسة الجمهورية السلوفاكية

alebo

ਮੈਂ ਸਲੋਵਾਕ ਗਣਰਾਜ ਦੇ ਰਾਸ਼ਟਰਪਤੀ ਲਈ ਸਭ ਤੋਂ ਵਧੀਆ ਉਮੀਦਵਾਰ ਹਾਂ.

Pomerne vážnym kandidátom je muž s hollywoodskym výzorom a so žiarivým chrupom (neviete náhodou adresu tej stomatologickej kliniky?) Jeho vycerený chrup je taký očarujúci, že ak by spoločnosti Metro-Goldwin-Mayer zdochol ich lev, okamžite by ho mohol v tejto role nahradiť. Povráva sa, že doterajšia najdôležitejšia jeho herecká úloha bol akýsi komisár… tuším  Clouseau… v nejakej západnej filmovej produkcii.

Ozajstným hrdinom týchto prezidentských volieb je strohý muž s okuliarmi, ktorý investoval do kampane 600 000 skutočne svojich peňazí a vzápätí si to rozmyslel. Hoci je to vedec zvyknutý na precíznu kalkuláciu s presnými číslami, pravdepodobne si dobre nezrátal, že túto sumu mohol investovať výhodnejšie. Asi si ľahkovážne povedal, že za tie peniaze by si mohol kúpiť nanajvýš pár čínskych solárnych odpudzovačov krtkov (povedzme 124 226 kusov) a ušlo mu, že by za to boli pokojne aj štyri rodinné domy.

Určite najpripravenejší na funkciu prezidenta je v týchto voľbách ďalší muž s briadkou. Vlastní toľko kníh ako všetci ostatní prezidentskí kandidáti dokopy a čo je neuveriteľné – na rozdiel od ostatných ich aj prečítal. Jediným jeho drobným hendikepom je diplomatický protokol. Ten vyžaduje ako pracovný odev prezidenta tmavý oblek alebo dokonca smoking a to rozhodne nie je jeho parketa. Buď bude musieť zmeniť svojho imidžmejkra alebo sa vytrvalým úsilím našej diplomatickej služby postupne podarí vo svete presadiť, aby sa pracovným odevom prezidentov stal ležérny župan.

Pomerne serióznym dojmom pôsobí kandidát z juhu Slovenska. Je v politike dlho a u určitej časti obyvateľstva má svoje renomé. Že sa stane slovenským prezidentom je však oveľa menej pravdepodobné ako to, že na čele Saudskej Arábie zasadne speváčka Madonna vo svojej povestnej špicatej podprsenke.

Druhý najmladší z kandidátov sa usiluje voličov zaujať ortézou na ruke. Je to vcelku správna taktika ako pôsobiť na voliča – zdravotne znevýhodnení akosi samovoľne vyvolávali súcit už u Indiánov. A ako došlo k úrazu? Povráva sa, že počas úteku kandidáta z iného ošetrenia v Pinelovej nemocnici v Pezinku.

Kandiduje aj pani s priezviskom nemeckého pôvodu, ktorá, keby si dala urobiť jeho jazykovú analýzu, tak by o prezidentskej kandidatúre radšej ani neuvažovala.

No a samozrejme je tu žena, ktorú je najlepšie pripodobniť k športiaku – veď dokázala niečo, čo nedokáže ani Bašternákov Bugatti Veyron Super Sport – akcelerovať z 0 – 52,9% za 2,6 sekundy. To je síce taký dôveryhodný údaj ako Goebbelsovo vyjadrenie pre Völkischer Beobachter zo dňa 7. mája 1945:

„Moskvu dobyjeme v najbližších hodinách!“

Ale čo už…

Ľudia, ktorí tejto kandidátke robia kampaň vypichujú do popredia najmä jej 14-ročný boj proti akejsi skládke, kam sa ukladalo kadečo. Nuž ale je to čosi až také výnimočné? Nebojuje s ukladaním tuku takmer každá žena? Pravda je, že v tejto chvíli sa zdá, že svoj boj proti rozličným mocným nadnárodným producentom cukroviniek (Haribo, Nestlé, Mars či Ferrero) vyhrala. Za tento čin bola dokonca ocenená v svetoznámej TV súťaži o chudnutí The Biggest Loser! Ale či ju to oprávňuje stať sa prezidentkou? Veď s ukladaním nepotrebného tuku bojuje každá druhá… Jej volebný slogan znie:

„Postavme sa zlu!“

ale pritom ju sponzoruje práve Haribo, Nestlé, Mars a Ferrero. Takže, ako je to vlastne s tým bojom proti zlu?

No a potom je tu ešte zopár kandidátov a ich pôsobenie možno pripodobniť situácii akoby úľu chceli kraľovať trúdy.

No a to je asi tak všetko.

Boh ochraňuj Slovensko.

 

Reportáž z Čaputovej predvolebného mítingu

08.03.2019

Prezidentské voľby sa blížia, treba sa rozhodnúť koho voliť a tak som sa rozhodol, že navštívim predvolebný míting Zuzany Čaputovej, aby som sa od nej dozvedel odpoveď na otázku, ktorá viac »

Kľúčová otázka prezidentských volieb 2019

07.03.2019

Neuplynie deň, aby sme sa z médií nedozvedeli o nejakej katastrofe. Tam sa potopí trajekt, tam sa pretrhne priehradná hrádza, tam hackeri nabúrajú to či ono kľúčové odvetvie, tam pilot spoločnosti viac »

Ako sa robí profesionálna žurnalistika

27.02.2019

Denník Sme dnes uverejnil článok: https://sport.sme.sk/c/22062268/sevastianovova-sa-vraj-zivi-ako-luxusna-spolocnicka.html?ref=njct , v ktorom prináša informáciu o tom, že viacero významných viac »

Sergio Mattarella

Taliansky prezident: Nová čínska Hodvábna cesta musí byť obojsmerná

22.03.2019 19:00

Nová čínska Hodvábna cesta spájajúca Európu a Áziu musí byť "obojsmernou cestou". Povedal to v piatok taliansky prezident Sergio Mattarella.

SR Bratislava Obchvat D4R7 Výstavba BAX

Vodiči v Bratislave hlásia na cestách nehody a miestami zdržanie až 1,5 hodiny

22.03.2019 18:39

Vodiči v Bratislave hlásia aktuálne viacero dopravných nehôd.

SR protest výstavba Gemer spaľovňa KEX

Pre nesúhlas s výstavbou splyňovacej elektrárne zablokovali pri obci Lipovník premávku

22.03.2019 18:02

Protest voči zamýšľanej výstavbe splyňovacej elektrárne bol dôvodom piatkovej blokády hlavnej cesty I/16 pri Lipovníku v okrese Rožňava.

sud, Rusko, Kočner,

Prokurátor podal obžalobu na Kočnera a Ruska v kauze zmenky

22.03.2019 18:02

O osude dvojice bude rozhodovať senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

pfpf

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 192
Celková čítanosť: 524252x
Priemerná čítanosť článkov: 2730x

Autor blogu

Kategórie