Festival Vysoké hory v Žiline.
12. marca 2010 11:01,
Prečítané 5 109x,
Pavol Fabian,
Hory

Všetkým čitateľom môjho bývalého pravdistického blogu oznamujem, že v sobotu 13. 3. sa bude v Žiline konať 16. ročník festivalu Vysoké hory. Usporiadateľ ma uhovoril, aby som na ňom vystúpil s prezentáciou o ostrove Jan Mayen a o výstupe na najsevernejšiu aktívnu sopku na svete Beerenberg. Na staré kolená som sa z mladíckej nerozvážnosti dal presvedčiť. V živote som nič také nerobil, neprednášal pred takým auditóriom, takže to bude asi dobrý trapas! Ak majú moji čitatelia zo Žiliny a z okolia záujem vidieť ten trapas, tak podľa priloženého plagátu sa dozvedia o koľkej si môžu zgustnúť…-)))
A aj tento prvý môj príspevok na novom blogu neviem ako dopadne, lebo to tu ešte vôbec neviem ovládať. Takže sorry…
21.06.2026
Organizácia návštevy Liberty Islandu so Sochou slobody majú Amíci dobre zvládnutú, i keď sme tu neboli v plnej sezóne, takže vlastne neviem, či to zvládajú aj vtedy… Plavba z prístavu v Battery parku na ostrov trvá asi dvadsať minút. Socha slobody bola darom od Francúzska pri príležitosti 100. výročia nezávislosti SŠA. Jej autorom je Frédéric Auguste Bartholdi. [...]
19.06.2026
Na ďalší deň sme mali kúpené vstupenky do Sochy slobody. To bol dôvod, prečo sme prvýkrát museli použiť newyorské metro. Červenou linkou od hotela sme sa prepravili až do konečnej stanice South Ferry, kde sa kúsok od nej v Castle Clinton nachádza kancelária, v ktorej sa dajú kúpiť vstupenky, resp. tie elektronické vymeniť za papierové. Na dôkaz, že ste ich vlastníkom [...]
18.06.2026
Človek mojich finančných možností môže v New Yorku zabudnúť na návštevu nejakej reštaurácie. Ak hovorím reštaurácie, tak myslím pohostinský podnik s normálnymi taniermi a príbormi, sklenenými pohármi, s obsluhou. Buď sú veľmi drahé, alebo dokonca fungujú na rezerváciu. Za celý pobyt sme navštívili len jeden taký podnik – Westway Diner neďaleko Brodway. [...]
Lasky Pali, dobre to dopadlo? Ten ...
rozpravkarka2 Fíha, tak ja tam ...
Celá debata | RSS tejto debaty