Založ si blog

Čipovanie psov povinné od 1. 9. 2018

V utorok rannou témou Rádia Slovensko bolo čipovanie psov, ktoré je znovu povinné od 1.9.2018. Poslal som im nižšie uvedený príspevok – samozrejme, že ho neuverejnili (možno kvôli poslednej vete)….

 

Ak sa argumentuje tým, že povinné čipovanie sa zavádza najmä kvôli boju proti množiteľom psov, tak opäť raz riešime niečo s krížkom po funuse. Časy, keď Slovensko bolo vykričanou hanbou Európy sa už dávno minuli a tento biznis sa presunul do Rumunska a Bulharska. Okrem toho dosť dobre nechápem, ako čipovanie zabráni množiteľom pokračovať v tomto hnusnom biznise? Túto povinnosť vnímam, ako zbytočnú buzeráciu obyvateľstva – a to som zverolekár, ktorý z toho – akože – bude mať biznis! Mimochodom, biznis – zákon hovorí, že čipovanie nesmie stáť viac ako 10 eur. Myslel som si, že v tomto ospevovanom kapitalistickom systéme platí voľná tvorba cien? Alebo nie? A zvlášť vtedy, ak niektoré druhy čipov stoja presne tých desať eur – to má robiť zverolekár zadarmo a sponzorovať tento rozkrádačský štát?
Nie je pravda ani to, ako reagovala nejaká poslucháčka, že ideálne by bolo, keby sa na čip dali zapísať všetky očkovania psa. Oni sa tam zapísať dajú, len, žiaľ, nie každý veterinár tam tie očkovania zaznamenáva a najväčším hriešnikom v oblasti registrácie čipov je práve Sloboda zvierat, ktorá má vždy plné ústa ochrany zvieratiek.
Registračný systém je nedokonalý v tom, že keď sa vám stratí pes v Rajke, Hainburgu, Břeclavi či Lisabone – bude vám čip na dve veci, pričom jednou z nich je tá známa hnedavá páchnúca matéria. Národne databázy totiž nie sú nijakým spôsobom prepojené a portugalský, či iný zverolekár nedokáže zistiť komu pes patrí.
Je absurdné, že psy budú evidované lepšie ako najťažší zločinci z väzenia Sing-Sing a neevidovaní imigranti prechádzajú Európou ako horúci nôž cez maslo.

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

Leopard 2A4

Slovensko pomoc Ukrajine stoplo, Česko nie. Nemci ako poďakovanie ponúkli 15 Leopardov

21.02.2024 18:53

Česko už v minulosti od Nemecka dostalo 15 týchto tankov.

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

V Bratislave spomínali na Kuciaka tisíce ľudí. Rodičia žiadajú od Fica meno vraha

21.02.2024 17:50, aktualizované: 19:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Murz, Andrej Morozov,

Donútil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064360x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie