Založ si blog

Čipovanie psov povinné od 1. 9. 2018

V utorok rannou témou Rádia Slovensko bolo čipovanie psov, ktoré je znovu povinné od 1.9.2018. Poslal som im nižšie uvedený príspevok – samozrejme, že ho neuverejnili (možno kvôli poslednej vete)….

 

Ak sa argumentuje tým, že povinné čipovanie sa zavádza najmä kvôli boju proti množiteľom psov, tak opäť raz riešime niečo s krížkom po funuse. Časy, keď Slovensko bolo vykričanou hanbou Európy sa už dávno minuli a tento biznis sa presunul do Rumunska a Bulharska. Okrem toho dosť dobre nechápem, ako čipovanie zabráni množiteľom pokračovať v tomto hnusnom biznise? Túto povinnosť vnímam, ako zbytočnú buzeráciu obyvateľstva – a to som zverolekár, ktorý z toho – akože – bude mať biznis! Mimochodom, biznis – zákon hovorí, že čipovanie nesmie stáť viac ako 10 eur. Myslel som si, že v tomto ospevovanom kapitalistickom systéme platí voľná tvorba cien? Alebo nie? A zvlášť vtedy, ak niektoré druhy čipov stoja presne tých desať eur – to má robiť zverolekár zadarmo a sponzorovať tento rozkrádačský štát?
Nie je pravda ani to, ako reagovala nejaká poslucháčka, že ideálne by bolo, keby sa na čip dali zapísať všetky očkovania psa. Oni sa tam zapísať dajú, len, žiaľ, nie každý veterinár tam tie očkovania zaznamenáva a najväčším hriešnikom v oblasti registrácie čipov je práve Sloboda zvierat, ktorá má vždy plné ústa ochrany zvieratiek.
Registračný systém je nedokonalý v tom, že keď sa vám stratí pes v Rajke, Hainburgu, Břeclavi či Lisabone – bude vám čip na dve veci, pričom jednou z nich je tá známa hnedavá páchnúca matéria. Národne databázy totiž nie sú nijakým spôsobom prepojené a portugalský, či iný zverolekár nedokáže zistiť komu pes patrí.
Je absurdné, že psy budú evidované lepšie ako najťažší zločinci z väzenia Sing-Sing a neevidovaní imigranti prechádzajú Európou ako horúci nôž cez maslo.

Správa o ceste do Ruska – 6/10

15.07.2024

Petrohrad žije intenzívnym životom. Mesto na každého zapôsobí svojou krásou, nie náhodou sa mu hovorí aj Benátky severu. Rozkladá sa v delte rieky Neva na viac ako 40 ostrovoch. Známe sú padacie mosty, ktoré sa väčšinou otvárajú okolo polnoci, aby mohli prejsť veľké nákladné lode. Petrohrad sme navštívili v období tzv. bielych nocí. Od mája do júla tu slnko [...]

Správa o ceste do Ruska – 5/10

13.07.2024

Zo železničnej stanice sme zamierili s Ľubkou do nákupného centra Galeria Shopping Mall nachádzajúceho sa hneď vedľa. Predpokladali sme, že tam bude dostatok verejne prístupných wifín a tak nebude problém nájsť si ubytovanie na štyri noci. Predpoklad bol správny, v shopingu boli k dispozícii štyri voľné siete. Malo to len malý háčik – do všetkých bolo potrebné sa [...]

Správa o ceste do Ruska – 4/10

12.07.2024

Vziať nás do 150 km vzdialeného Petrohradu sa nám nakoniec ponúkol vodič jednej maršrutky. Za predpokladu, že mu v mikrobuse zostane voľné miesto. Zostalo. Za odvezenie chcel 750 rubľov od každého, lenže my sme ešte nemali vymenené peniaze. Do Ruska sme brali so sebou britské libry, pretože informácie, ktoré sme mali, tvrdili, že v Rusku sa libry vymieňajú v [...]

Kennedy

Nezávislému kandidátovi Kennedymu pridelil prezident Biden ochranku

15.07.2024 23:45

Environmentálny právnik nemá vo voľbách veľké šance. Jeho mítingy sú však pomerne populárne a priťahujú veľké davy.

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

vance, trump

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:52

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 609
Celková čítanosť: 2201529x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu

Kategórie