Založ si blog

Čipovanie psov povinné od 1. 9. 2018

V utorok rannou témou Rádia Slovensko bolo čipovanie psov, ktoré je znovu povinné od 1.9.2018. Poslal som im nižšie uvedený príspevok – samozrejme, že ho neuverejnili (možno kvôli poslednej vete)….

 

Ak sa argumentuje tým, že povinné čipovanie sa zavádza najmä kvôli boju proti množiteľom psov, tak opäť raz riešime niečo s krížkom po funuse. Časy, keď Slovensko bolo vykričanou hanbou Európy sa už dávno minuli a tento biznis sa presunul do Rumunska a Bulharska. Okrem toho dosť dobre nechápem, ako čipovanie zabráni množiteľom pokračovať v tomto hnusnom biznise? Túto povinnosť vnímam, ako zbytočnú buzeráciu obyvateľstva – a to som zverolekár, ktorý z toho – akože – bude mať biznis! Mimochodom, biznis – zákon hovorí, že čipovanie nesmie stáť viac ako 10 eur. Myslel som si, že v tomto ospevovanom kapitalistickom systéme platí voľná tvorba cien? Alebo nie? A zvlášť vtedy, ak niektoré druhy čipov stoja presne tých desať eur – to má robiť zverolekár zadarmo a sponzorovať tento rozkrádačský štát?
Nie je pravda ani to, ako reagovala nejaká poslucháčka, že ideálne by bolo, keby sa na čip dali zapísať všetky očkovania psa. Oni sa tam zapísať dajú, len, žiaľ, nie každý veterinár tam tie očkovania zaznamenáva a najväčším hriešnikom v oblasti registrácie čipov je práve Sloboda zvierat, ktorá má vždy plné ústa ochrany zvieratiek.
Registračný systém je nedokonalý v tom, že keď sa vám stratí pes v Rajke, Hainburgu, Břeclavi či Lisabone – bude vám čip na dve veci, pričom jednou z nich je tá známa hnedavá páchnúca matéria. Národne databázy totiž nie sú nijakým spôsobom prepojené a portugalský, či iný zverolekár nedokáže zistiť komu pes patrí.
Je absurdné, že psy budú evidované lepšie ako najťažší zločinci z väzenia Sing-Sing a neevidovaní imigranti prechádzajú Európou ako horúci nôž cez maslo.

Aktuálne zamyslenie

20.06.2022

Ľudia sa boja, že všetko stratia, preto mlčia. Nakoniec naozaj všetko stratia, lebo mlčia! (kdesi z netu) foto: autor blogu

Trajektória jednej nešťastnice. . .

17.06.2022

V posledných dňoch viacero signálov svedčí o tom, že tzv. progresívci, ale najmä ambasáda spoza plota definitívne pustili Zuzanu Čaputovú k vode. Do ďalších prezidentských volieb s ňou už nerátajú. A tak možno povedať, že trajektória tejto nešťastnice povedie zo skládky na skládku. V prieskumoch verejnej mienky (naposledy 25. 5. – 31. 5. 2022) jej [...]

Potulky po Mauritánii 17. časť

15.06.2022

Spiatočný let do Viedne s prestupom v Istanbule je tiež zaujímavý. Pomerne plné lietadlo má po hodine letu z Nouakchottu plánovanú technickú prestávku v senegalskom Dakare. Pri strmom štarte nemôžete nezaregistrovať čudný zvuk vychádzajúci z batožinového priestoru nad vašou hlavou. Znie ako presýpajúci sa piesok a je to zvuk pomerne vytrvalý. My, pravidelní diváci [...]

Igor Matovič

Matovič svojim: Z hlasovania s fašistami nemusíte mať výčitky

25.06.2022 10:29

Matovič s Hegerom nechcú nechať rodiny v štichu. Svojich upokojujú, že hlasovanie o protiinflačnom balíčku aj s fašistami bolo správne.

Igor Matovič

V OĽaNO sú z nespokojných zrazu spokojní poslanci. Dokedy?

25.06.2022 09:00

Spolupráca s fašistami - či už z ĽS NS, alebo z Republiky - rozdeľuje parlament.

Srbsko / Putin / Rusko /

Za druhej svetovej tiež ľudia nehľadeli na výplatu, odkázal šéf ruským štrajkujúcim

25.06.2022 08:36

Niektorí zamestnanci svoje výplaty nevideli od januára.

ZMOS / Protest /

Matovič odkazuje obciam, že peniaze na energie si majú hľadať vo svojich rozpočtoch

25.06.2022 08:19

Samosprávy majú zdroje na krytie zvýšených cien energií hľadať predovšetkým vo svojich rozpočtoch. Rovnaký problém sa týka aj štátnej správy.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1472429x
Priemerná čítanosť článkov: 4171x

Autor blogu