Založ si blog

Sú Slováci hlúpi?

Rozhodne nepatrím k tým, ktorí sa hanbia hrdo vysloviť oficiálny názov nášho štátu a radšej nazývajú slovenské územie „touto krajinou“. Naopak, 1. január 1993 som s nadšením privítal. Slovensko mám rád, pretože je pekné a rozmanité a bývajú tu múdri a šikovní ľudia. To je môj dlhodobý názor…

Čím sme však časovo vzdialenejší od roku 1989, tým väčšie trhliny  erodujú tento môj názor. A v posledných týždňoch to zašlo až tak ďaleko, že musím s poľutovaním a aj úprimne zahanbene skonštatovať, že začínam pochybovať, či som celé tie roky neklamal sám seba. Či nie sme my Slováci náhodou sprostí ako kapustný hlúb?

V médiách dnes panuje trend kadejakých súťaží, tabuliek, hodnotení a tak nie je problém poľahky vyhľadať aj tabuľku inteligencie toho-ktorého národa. Viem, viem, hodnovernosť takéhoto prieskumu bude neveľká, napriek tomu, že ho vykonali vedci – britský emeritný profesor psychológie na University of Ulster Richard Lynn a fínsky politológ, sociológ a spisovateľ v jednej osobe Tatu Vanhanen.

Slováci sa v tomto rebríčku umiestnili spolu s Moldavskom, Slovinskom a Uruguajom na slušnom 11. mieste. Česi obsadili spolu s ďalšími ôsmimi krajinami, vrátane USA 9. miesto. Najvyššou hodnotou IQ (108) disponujú obyvatelia Singapuru na prvom mieste tabuľky. Na poslednom mieste s hodnotou IQ 59 sa ocitli obyvatelia Rovníkovej Guinei.

Neviem, akú metodiku a zdroje výskumov obaja vedci použili, ale viem, že ich výsledky sa nebudú páčiť rôznym slniečkarom, vítačom migrantov a multi-kulti ľuďom. Z mapy sveta, na ktorej je miera inteligencie v jednotlivých štátoch farebne odlíšená, jednoznačne vyplýva, že výrazne nižší podiel inteligencie je prakticky v celej Afrike a v arabských krajinách. Ak by niekto chcel namietnuť, že títo dvaja vedci sú zaujatí rasisti a svoj výskum a tabuľky zverejnili len preto, aby podporili odporcov migrácie, tak treba povedať, že výsledky svojej práce zverejnili dávno pred prvou migračnou vlnou.

Môj názor je, že blbec aj génius sa vyskytne v rovnakej miere v každom národe a preto, ako som už napísal, podobné tabuľky beriem so značnou rezervou. Vážne beriem len tabuľky čokolády a tie trikrát denne nalačno a priamo – z ruky do úst, bez zapitia.

O tom, že Slováci sú múdri však začínam pochybovať aj navzdory tabuľkám profesorov Lynna a Vanhanena.

Ak by boli naozaj múdri, tak už dávno by museli byť v uliciach s rapkáčmi v rukách a odetí do žltých viest!

Múdrosť Slovákov spochybňuje skutočnosť, že im stačilo, aby sa Matovič vyfotil pred vilou, ktorá možno ani nie je Počiatkova a už to pre nich bola dostatočná kvalifikácia na to, aby ho zvolili a aby tento človek viedol štát.

Slovákom zjavne neprekáža, že Matovič, ktorý sa neustále zastrájal aký neľútostný boj povedie proti korupcii hneď v prvých dňoch svojej moci na post šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne netransparentne dosadil kovaného penťáka.

Slovákom neprekáža, že pred voľbami spolu s Kollárom sľubovali ako prehodnotia, resp. zrušia nákup nezmyselných a drahých amerických stíhačiek, pre ktoré nemáme nijaké využitie a dobré budú len na to, aby sme v rámci befélu z NATO (rozumej USA) si išli znepriateliť nejaký ďalší národ, ktorý má tú smolu, že vlastní ropu a nechce ju dobrovoľne odovzdať do rúk Američanom. Matovič s Kollárom hneď po voľbách, napriek tomu, že mali skvelé zdôvodnenie na zrušenie stíhačiek (ekonomické dopady coronakrízy) sú už zrazu za ich kúpu všetkými desiatimi.

A nielen to! Slovensko ich ústami ešte aj prisľúbilo, že na zbrojenie dá (ako máloktorá, aj vyspelejšia krajina) 2% HDP napriek ekonomicky mizerným časom, ktoré sa na nás hrnú ako lavína dole Spáleným žľabom. Podľa predsedu tejto vlády zbrane zjavne potrebujeme viac ako funkčné zdravotníctvo, vedu, či školstvo!

Matovičova vláda nás zavŕtava čoraz hlbšie do amerického anusu, napriek tomu, že nálady v Európskej únii sú iné.

Moje Slovensko sa dostalo do stavu, a tu treba objektívne povedať, že sa tak stalo vďaka opatreniam všetkých doterajších vlád, že sme potravinovo totálne nesebestační a v prípade akejkoľvek krízy zahynieme hladom ako hynuli ľudia v 70. rokoch minulého storočia v Biafre.

Toto sú skutočné problémy!

A Slovensko má premiéra, ktorého skutočné problémy netrápia! Fotí si vlastné ponožky, či Radičovej šuplík. Rád sa okázalo trikrát denne predvádza pred kamerami a sebadojate sľubuje národu veci, ktoré bez výčitiek svedomia a bez ospravedlnenia na druhý deň zmení alebo vôbec neplní – naposledy termín sfunkčnenia aplikácie pre smart karanténu a tým bezproblémový návrat Slovákov do vlasti. V podstate sa dá povedať, že slovenský premiér pracuje proti svojim vlastným občanom!

A vlastní občania? Sú naozaj takí hlúpi? Len mlčky ohýbajú chrbty…

Dokedy?

Zdroj fotografie: autor textu

(fotografia sa po kliknutí na ňu zväčší)

Jeden smutný deň slovenského dôchodcu

23.03.2023

Deň som spolu s manželkou začal, ako inak v tomto veku, návštevou lekára. Sídli v nemocnici v centre mesta. Budova je ošarpaná, pripomína zábery niekde z Donbasu ostreľovaného ukrajinskými vládnymi vojskami. Fasáda Univerzitnej nemocnice(!) je zaopatrená tabuľkami: „Pozor padá omietka!“ Nabáda to k domnienke, že výučbová nemocnica nemá dostatok pacientov na [...]

Príručka samovraha – 65. časť

22.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie Thompson, Hunter Stockton (67) – americký novinár a spisovateľ, významná postava kontrakultúry 60. rokov, napísal Rumový denník (1998). Bol legendárnym predstaviteľom „gonzo žurnalistiky“, vyznačujúcej sa extrémne subjektívnym pohľadom na reportované udalosti. Žil rýchle [...]

Príručka samovraha – 64. časť

21.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie (v texte sú použité poznámky pod čiarou nachádzajúce sa na konci článku) Roque, Jacqueline (60) – inšpiračná múza a druhá manželka významného španielskeho maliara a sochára Pabla Picassa. Počas ich 11 rokov trvajúceho manželstva Picasso vytvoril viac ako 400 Jacquelininych [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 478
Celková čítanosť: 1759144x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie