Založ si blog

Sú Slováci hlúpi?

Rozhodne nepatrím k tým, ktorí sa hanbia hrdo vysloviť oficiálny názov nášho štátu a radšej nazývajú slovenské územie „touto krajinou“. Naopak, 1. január 1993 som s nadšením privítal. Slovensko mám rád, pretože je pekné a rozmanité a bývajú tu múdri a šikovní ľudia. To je môj dlhodobý názor…

Čím sme však časovo vzdialenejší od roku 1989, tým väčšie trhliny  erodujú tento môj názor. A v posledných týždňoch to zašlo až tak ďaleko, že musím s poľutovaním a aj úprimne zahanbene skonštatovať, že začínam pochybovať, či som celé tie roky neklamal sám seba. Či nie sme my Slováci náhodou sprostí ako kapustný hlúb?

V médiách dnes panuje trend kadejakých súťaží, tabuliek, hodnotení a tak nie je problém poľahky vyhľadať aj tabuľku inteligencie toho-ktorého národa. Viem, viem, hodnovernosť takéhoto prieskumu bude neveľká, napriek tomu, že ho vykonali vedci – britský emeritný profesor psychológie na University of Ulster Richard Lynn a fínsky politológ, sociológ a spisovateľ v jednej osobe Tatu Vanhanen.

Slováci sa v tomto rebríčku umiestnili spolu s Moldavskom, Slovinskom a Uruguajom na slušnom 11. mieste. Česi obsadili spolu s ďalšími ôsmimi krajinami, vrátane USA 9. miesto. Najvyššou hodnotou IQ (108) disponujú obyvatelia Singapuru na prvom mieste tabuľky. Na poslednom mieste s hodnotou IQ 59 sa ocitli obyvatelia Rovníkovej Guinei.

Neviem, akú metodiku a zdroje výskumov obaja vedci použili, ale viem, že ich výsledky sa nebudú páčiť rôznym slniečkarom, vítačom migrantov a multi-kulti ľuďom. Z mapy sveta, na ktorej je miera inteligencie v jednotlivých štátoch farebne odlíšená, jednoznačne vyplýva, že výrazne nižší podiel inteligencie je prakticky v celej Afrike a v arabských krajinách. Ak by niekto chcel namietnuť, že títo dvaja vedci sú zaujatí rasisti a svoj výskum a tabuľky zverejnili len preto, aby podporili odporcov migrácie, tak treba povedať, že výsledky svojej práce zverejnili dávno pred prvou migračnou vlnou.

Môj názor je, že blbec aj génius sa vyskytne v rovnakej miere v každom národe a preto, ako som už napísal, podobné tabuľky beriem so značnou rezervou. Vážne beriem len tabuľky čokolády a tie trikrát denne nalačno a priamo – z ruky do úst, bez zapitia.

O tom, že Slováci sú múdri však začínam pochybovať aj navzdory tabuľkám profesorov Lynna a Vanhanena.

Ak by boli naozaj múdri, tak už dávno by museli byť v uliciach s rapkáčmi v rukách a odetí do žltých viest!

Múdrosť Slovákov spochybňuje skutočnosť, že im stačilo, aby sa Matovič vyfotil pred vilou, ktorá možno ani nie je Počiatkova a už to pre nich bola dostatočná kvalifikácia na to, aby ho zvolili a aby tento človek viedol štát.

Slovákom zjavne neprekáža, že Matovič, ktorý sa neustále zastrájal aký neľútostný boj povedie proti korupcii hneď v prvých dňoch svojej moci na post šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne netransparentne dosadil kovaného penťáka.

Slovákom neprekáža, že pred voľbami spolu s Kollárom sľubovali ako prehodnotia, resp. zrušia nákup nezmyselných a drahých amerických stíhačiek, pre ktoré nemáme nijaké využitie a dobré budú len na to, aby sme v rámci befélu z NATO (rozumej USA) si išli znepriateliť nejaký ďalší národ, ktorý má tú smolu, že vlastní ropu a nechce ju dobrovoľne odovzdať do rúk Američanom. Matovič s Kollárom hneď po voľbách, napriek tomu, že mali skvelé zdôvodnenie na zrušenie stíhačiek (ekonomické dopady coronakrízy) sú už zrazu za ich kúpu všetkými desiatimi.

A nielen to! Slovensko ich ústami ešte aj prisľúbilo, že na zbrojenie dá (ako máloktorá, aj vyspelejšia krajina) 2% HDP napriek ekonomicky mizerným časom, ktoré sa na nás hrnú ako lavína dole Spáleným žľabom. Podľa predsedu tejto vlády zbrane zjavne potrebujeme viac ako funkčné zdravotníctvo, vedu, či školstvo!

Matovičova vláda nás zavŕtava čoraz hlbšie do amerického anusu, napriek tomu, že nálady v Európskej únii sú iné.

Moje Slovensko sa dostalo do stavu, a tu treba objektívne povedať, že sa tak stalo vďaka opatreniam všetkých doterajších vlád, že sme potravinovo totálne nesebestační a v prípade akejkoľvek krízy zahynieme hladom ako hynuli ľudia v 70. rokoch minulého storočia v Biafre.

Toto sú skutočné problémy!

A Slovensko má premiéra, ktorého skutočné problémy netrápia! Fotí si vlastné ponožky, či Radičovej šuplík. Rád sa okázalo trikrát denne predvádza pred kamerami a sebadojate sľubuje národu veci, ktoré bez výčitiek svedomia a bez ospravedlnenia na druhý deň zmení alebo vôbec neplní – naposledy termín sfunkčnenia aplikácie pre smart karanténu a tým bezproblémový návrat Slovákov do vlasti. V podstate sa dá povedať, že slovenský premiér pracuje proti svojim vlastným občanom!

A vlastní občania? Sú naozaj takí hlúpi? Len mlčky ohýbajú chrbty…

Dokedy?

Zdroj fotografie: autor textu

(fotografia sa po kliknutí na ňu zväčší)

Fico a rozšírenie vojny

19.05.2024

V minulých dňoch vyšlo najavo, že v nemeckom parlamente prebieha diskusia o tom, aby sa presadila obrana Ukrajiny vedená z územia krajín s ňou susediacich – teda z Poľska, Slovenska a Maďarska. Prišiel s tým Rolf Mützenich, líder parlamentnej frakcie SPD. Aj poslanci ostatných dvoch koaličných strán – Zelených a FDP, už skôr vyjadrili sympatie k návrhu [...]

Postrehy z koncertu

13.05.2024

Hoci Jean-Michel Jarre nie je úplne „moja šialka kávy“ ako by povedala Darinka, kedysi Rolincová, vybral som sa včera večer predsa len k bratislavskej Inchebe. Musím uznať, že to bol celkom zážitok! Počúvateľné skladby boli pekné, nepočúvateľné sme pretrpeli. Svetelná, pyrotechnická a dronová show bola veľkolepá. Ale nie o tom som chcel. Na koncerte, ktorý vybavil [...]

Zážitok z dnešného dňa. . .

25.04.2024

Vybral som sa dnes na Miestny úrad Bratislava – Staré Mesto, aby som tam, ako budúci člen okrskovej volebnej komisie v eurovoľbách, podpísal potrebné dokumenty. Prechádzal som cez Hviezdoslavovo námestie a už diaľky som zbadal pred americkou ambasádou veľký zhluk ľudí. Prekvapilo ma to, pretože som nevedel o žiadnej protestnej, ani inej akcii a väčšinou o nich [...]

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:04

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

irán.  Ebráhí Raísí

V Iráne havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov

19.05.2024 16:04

Spolu s Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

danko, majerský

Danko: Za okrúhly stôl by si mali sadnúť médiá a vládna koalícia. Líder KDH avizuje nové pravidlá aj mediálny úrad

19.05.2024 15:30

Podľa lídra KDH Milana Majerského by sa nad sebou mali zamyslieť aj novinári, no „zošnurovať“ médiá podľa neho nie je najlepší spôsob.

Elon Musk

Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

19.05.2024 15:01

Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 595
Celková čítanosť: 2143883x
Priemerná čítanosť článkov: 3603x

Autor blogu

Kategórie