Založ si blog

Sú Slováci hlúpi?

Rozhodne nepatrím k tým, ktorí sa hanbia hrdo vysloviť oficiálny názov nášho štátu a radšej nazývajú slovenské územie „touto krajinou“. Naopak, 1. január 1993 som s nadšením privítal. Slovensko mám rád, pretože je pekné a rozmanité a bývajú tu múdri a šikovní ľudia. To je môj dlhodobý názor…

Čím sme však časovo vzdialenejší od roku 1989, tým väčšie trhliny  erodujú tento môj názor. A v posledných týždňoch to zašlo až tak ďaleko, že musím s poľutovaním a aj úprimne zahanbene skonštatovať, že začínam pochybovať, či som celé tie roky neklamal sám seba. Či nie sme my Slováci náhodou sprostí ako kapustný hlúb?

V médiách dnes panuje trend kadejakých súťaží, tabuliek, hodnotení a tak nie je problém poľahky vyhľadať aj tabuľku inteligencie toho-ktorého národa. Viem, viem, hodnovernosť takéhoto prieskumu bude neveľká, napriek tomu, že ho vykonali vedci – britský emeritný profesor psychológie na University of Ulster Richard Lynn a fínsky politológ, sociológ a spisovateľ v jednej osobe Tatu Vanhanen.

Slováci sa v tomto rebríčku umiestnili spolu s Moldavskom, Slovinskom a Uruguajom na slušnom 11. mieste. Česi obsadili spolu s ďalšími ôsmimi krajinami, vrátane USA 9. miesto. Najvyššou hodnotou IQ (108) disponujú obyvatelia Singapuru na prvom mieste tabuľky. Na poslednom mieste s hodnotou IQ 59 sa ocitli obyvatelia Rovníkovej Guinei.

Neviem, akú metodiku a zdroje výskumov obaja vedci použili, ale viem, že ich výsledky sa nebudú páčiť rôznym slniečkarom, vítačom migrantov a multi-kulti ľuďom. Z mapy sveta, na ktorej je miera inteligencie v jednotlivých štátoch farebne odlíšená, jednoznačne vyplýva, že výrazne nižší podiel inteligencie je prakticky v celej Afrike a v arabských krajinách. Ak by niekto chcel namietnuť, že títo dvaja vedci sú zaujatí rasisti a svoj výskum a tabuľky zverejnili len preto, aby podporili odporcov migrácie, tak treba povedať, že výsledky svojej práce zverejnili dávno pred prvou migračnou vlnou.

Môj názor je, že blbec aj génius sa vyskytne v rovnakej miere v každom národe a preto, ako som už napísal, podobné tabuľky beriem so značnou rezervou. Vážne beriem len tabuľky čokolády a tie trikrát denne nalačno a priamo – z ruky do úst, bez zapitia.

O tom, že Slováci sú múdri však začínam pochybovať aj navzdory tabuľkám profesorov Lynna a Vanhanena.

Ak by boli naozaj múdri, tak už dávno by museli byť v uliciach s rapkáčmi v rukách a odetí do žltých viest!

Múdrosť Slovákov spochybňuje skutočnosť, že im stačilo, aby sa Matovič vyfotil pred vilou, ktorá možno ani nie je Počiatkova a už to pre nich bola dostatočná kvalifikácia na to, aby ho zvolili a aby tento človek viedol štát.

Slovákom zjavne neprekáža, že Matovič, ktorý sa neustále zastrájal aký neľútostný boj povedie proti korupcii hneď v prvých dňoch svojej moci na post šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne netransparentne dosadil kovaného penťáka.

Slovákom neprekáža, že pred voľbami spolu s Kollárom sľubovali ako prehodnotia, resp. zrušia nákup nezmyselných a drahých amerických stíhačiek, pre ktoré nemáme nijaké využitie a dobré budú len na to, aby sme v rámci befélu z NATO (rozumej USA) si išli znepriateliť nejaký ďalší národ, ktorý má tú smolu, že vlastní ropu a nechce ju dobrovoľne odovzdať do rúk Američanom. Matovič s Kollárom hneď po voľbách, napriek tomu, že mali skvelé zdôvodnenie na zrušenie stíhačiek (ekonomické dopady coronakrízy) sú už zrazu za ich kúpu všetkými desiatimi.

A nielen to! Slovensko ich ústami ešte aj prisľúbilo, že na zbrojenie dá (ako máloktorá, aj vyspelejšia krajina) 2% HDP napriek ekonomicky mizerným časom, ktoré sa na nás hrnú ako lavína dole Spáleným žľabom. Podľa predsedu tejto vlády zbrane zjavne potrebujeme viac ako funkčné zdravotníctvo, vedu, či školstvo!

Matovičova vláda nás zavŕtava čoraz hlbšie do amerického anusu, napriek tomu, že nálady v Európskej únii sú iné.

Moje Slovensko sa dostalo do stavu, a tu treba objektívne povedať, že sa tak stalo vďaka opatreniam všetkých doterajších vlád, že sme potravinovo totálne nesebestační a v prípade akejkoľvek krízy zahynieme hladom ako hynuli ľudia v 70. rokoch minulého storočia v Biafre.

Toto sú skutočné problémy!

A Slovensko má premiéra, ktorého skutočné problémy netrápia! Fotí si vlastné ponožky, či Radičovej šuplík. Rád sa okázalo trikrát denne predvádza pred kamerami a sebadojate sľubuje národu veci, ktoré bez výčitiek svedomia a bez ospravedlnenia na druhý deň zmení alebo vôbec neplní – naposledy termín sfunkčnenia aplikácie pre smart karanténu a tým bezproblémový návrat Slovákov do vlasti. V podstate sa dá povedať, že slovenský premiér pracuje proti svojim vlastným občanom!

A vlastní občania? Sú naozaj takí hlúpi? Len mlčky ohýbajú chrbty…

Dokedy?

Zdroj fotografie: autor textu

(fotografia sa po kliknutí na ňu zväčší)

Pardon, pán prezident 2

04.06.2020

Nadstrážmajster Pavol O. sa vrátil až o pol hodinu. Na nevkusne kvietkovanom umelohmotnom podnose niesol dve kávy a akúsi škatuľu: „Nech sa páči, slečna Hromadová„ položil pred ňu kávu. „Ďakujem„ precedila. „Máte zakrvavené čelo. Ukážem vám, kde je umyváreň, aby ste sa mohli umyť.„ Prekvapene naňho pozrela. Nadstrážmajster jej podal škatuľu a krotko [...]

Pardon, pán prezident 1

02.06.2020

Šesť hodín ráno. Spálňou sa ozýva tigrí rev. Takýto tón má elektronický budík ukrytý v soške bengálskeho tigra – dare od predsedu lokálnej gudžarádskej vlády. Manželka predsedu vlády sa nepokojne zamrvila vo vyhriatej posteli a odvrátila sa. Odvrátila sa spôsobom, ktorý nenaznačoval nič dobré. Predseda vlády síce ešte ležal bez pohnutia, ale jeho myseľ, [...]

Lip-šic!

21.05.2020

Podľa Slovníka slovenského jazyka slovo šic patrí do kategórie citosloviec a vyjadruje odháňanie (napr. mačiek). Z toho by po jazykovej stránke mohlo vyplývať čo znamená Lip-šic! Vládna koalícia však, ako sa zdá, má iný názor. Má ústavnú väčšinu a ak sa práve neháda, tak dokáže schváliť, čo len chce. Napríklad zmenu voľby generálneho prokurátora tak, aby [...]

výskum, lekár, laboratórium, veda, vedec

Vedcom zobrali 120 miliónov z eurofondov, pôjdu podnikateľom

04.06.2020 22:22

Rektori a šéf SAV upozorňujú na presun 120 miliónov eur z eurofondov na vedu v Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra na iné účely.

Zosuv pôdy / Nórsko

Masívny zosuv pôdy v Nórsku strhol do mora osem domov

04.06.2020 21:56

Zosuv dlhý 800 a vysoký 40 metrov, si okrem materiálnych škôd nevyžiadal nijaké obete na životoch či zranených.

Andrej Babiš

Premiér Babiš pre Pravdu: Pomôžme si dovolenkami v Česku a na Slovensku

04.06.2020 21:23

Pomôžme si dovolenkami v Česku a na Slovensku, keď sme v porovnaní s mnohými štátmi vo výhode vo výsledku boja proti koronavírusu, hovorí český premiér Andrej Babiš.

Rusko Noriľsk havária ekologická

Ekologickú haváriu na Sibíri mohlo spôsobiť aj roztápanie permafrostu

04.06.2020 21:17

Experti sa obávajú, že odstránenie znečistenia z rieky Ambarnaja, kam z miestnej tepelnej elektrárne uniklo viac ako 20-tisíc ton dieselového paliva, môže trvať aj desiatky rokov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1054001x
Priemerná čítanosť článkov: 3805x

Autor blogu