Založ si blog

Dosť bolo!

Neviem, kto vyrába Matovičove grafy, ktoré predvádza na tlačovkách, pretože zjavne nekorešpondujú s inými grafmi a najmä s pravdou. Závadová osoba, momentálne zhodou čudných okolností na čele slovenskej vlády, dnes opäť na svojej tlačovej konferencii tvrdila, že celoplošné testovanie na prelome októbra a novembra (pred ktorým všetci relevantní odborníci varovali, pretože sa obávali masívneho rozšírenia nákazy), bolo pre Slovensko požehnanie a po ňom sa počet pozitívnych prípadov údajne rapídne znížil.

Opak je pravdou.

Vidieť to z grafu John Hopkins University zobrazujúceho kumulatívne prípady na Slovensku:

 

 

a z grafu kumulatívnych úmrtí na Slovensku:

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

(červená značka označuje dátum prvého plošného očkovania na prelome októbra a novembra 2021)

 

Krivka v oboch prípadoch strmo stúpala práve po plošnom testovaní!

Matovič plošné testovanie prezentoval ako výrazný úspech a trval na ďalších nákladných a nezmyselných testovaniach. Zároveň osobám, ktoré na základe nie príliš dôveryhodných testov získali negatívny výsledok nahovoril, že je to vstupenka k slobode, namiesto toho, aby ich dôrazne upozornil, že sa naďalej majú správať obozretne a dodržiavať bezpečnostné protiepidemické opatrenia.

Dnes na tlačovke sa oháňal tým, že v polovici decembra odovzdal riadenie opatrení do rúk odborníkov a  – aha, vidíte to? Nič sa nezlepšilo! Doslova povedal: „Keď som počas prvej vlny riadil krajinu ja, boli sme najlepší na svete. Dnes ju riadia vedci a sme najhorší.“

Neuveriteľná arogancia!

Áno, pred začiatkom leta sme patrili k najlepším a jestvuje vo svete viacero príkladov krajín, ktoré ukázali, že rozumnými opatreniami a zodpovednými a najmä kvalifikovanými rozhodnutiami sa pandémia dala udržať v znesiteľných medziach. Lenže toto sa u nás neudialo. Závadová osoba vo funkcii predsedu vlády potom už nerešpektujúc odborníkov len kazila, čo mohla – od „nevestičiek dobre bude“, cez uvoľnenie hraníc (veď predsa dovolenky musia byť), až k množstvu výnimiek, pričom nebola potrestaná ani tá najokatejšia, keď podpredseda vlády Štefan Hollý možno osobne priviezol na Slovensko britský variant vírusu, lebo predsa potreboval navštíviť rodinku aj keď tisíce radových Slovákov svoje rodiny celé týždne nemohli vidieť.

Nedajú sa vymenovať všetky protirečenia, klamstvá, chaotické rozhodnutia, rozhodnutia založené na vlastnom egu a nie na odbornosti. Bolo ich množstvo. Doslova každučký deň niečo klalo ľuďom oči. Ak dnes Matovič na TB tvrdil, že vláda zaviedla na konci decembra lockdown a ten nezabral, tak treba povedať, že lockdown a tvrdý sa mal jednoznačne zaviesť už pred Vianocami a počas nich. Je zbytočné argumentovať tým, že minister Krajčí ho chcel pred Vianocami, žiaľ, tí zlí, bakaní ministri s tým nesúhlasili. Ak boli Krajčí a Matovič naozaj o svojej pravde presvedčení, mali dať v situácii, keď sa o lockdowne rozhodovalo v šanc svoje vládne posty! Lenže to sa nestalo.

Dnes Matovič bedáka, že lockdown, ktorý trvá od začiatku roka a ktorí nariadili „tí vaši odborníci“ nezaberá a ľudia ho nedodržiavajú. Nuž nezaberá, lebo je to len taký nemastný-neslaný lockdown, zavedený s krížkom po funuse. Navyše dodržiavanie opatrení sa ani nekontroluje – a ak predsa, tak len na nám. Slobody, keď pred Úradom vlády pár zúfalcov protestuje proti Matovičovej vláde, ako sa dialo túto sobotu.

Premiér sa sťažuje, že občania opatrenia nedodržiavajú, ale môže za to len a len on!

Ľudia by ich dodržiavali, keby videli, že štát vedie pravdovravná a čestná osoba s jasnou víziou, ktorá dá na rady svojich odborných poradcov. Osoba, ktorá sa trápne nevyhovára a neváľa vinu a špinu na všetkých okolo. Osoba, ktorá neakceptuje žiadne výnimky z pravidiel. Taká osoba by mala prirodzenú AUTORITU!

Sebastredný exot na čele štátu hovosiaci sa prezývkou šašo, o ktorom už len málokto pochybuje, že by sám nepotreboval pomoc odborníka, autoritu nemá! Dovrzal, čo mohol a je najvyšší čas na odchod niekam do ústrania, kde sa bude spolu s Krajčim modliť, aby ho nepostihla aj trestnoprávna zodpovednosť za tisícky mŕtvych, ktorí byť nemuseli.

Príručka samovraha – 35. časť

31.01.2023

Samovražda pomocou jedu (v texte sú použité poznámky pod čiarou, nachádzajú sa na konci článku)i V prvom rade by sme si mali definovať, čo je to jed. Krátky slovník slovenského jazyka hovorí, že ide o látku, ktorá poškodzuje alebo ničí organizmy. To je veľmi vágna definícia. Mám kamaráta, ktorý ma často informuje o tom, že manželka na neho po neskorom príchode [...]

Príručka samovraha – 34. časť

30.01.2023

V texte sú použité poznámky pod čiarou, nachádzajú sa na konci článku) Ak v byte nemáte vhodný hák, použiteľná väčšinou býva aj povala. Na nej sa nachádza množstvo všelijakých nosných trámov, a ak dom nie je v správe 1. bratislavskej komunálnej, tak je dosť možné, že niektorý z nich nebude prehnitý. Ak ste po vystúpení na najvyššie poschodie s prekvapením [...]

Príručka samovraha – 33. časť

29.01.2023

(v texte sa používajú poznámky pod čiarou, nachádzajú sa na konci článku) Samovražda obesením. Je to veľmi populárny spôsob odchodu zo sveta, vhodný aj pre začiatočníkov, pretože potrebné pomôcky (špagáty, laná, káble, drôty, opasky, pančušky…) sa povaľujú na každom kroku. Napriek tomu, že pri tomto type samovraždy možno improvizovať na sto spôsobov, [...]

protest

Zo 62 na 64. Milióny Francúzov protestovali proti Macronovej reforme dôchodkov

31.01.2023 20:04

Len v Paríži protestovalo okolo 500 000 ľudí.

vagnerovci srbsko

Dezertér od vagnerovcov sa ospravedlnil Ukrajincom

31.01.2023 18:52

Zbeh dáva najavo ochotu svedčiť o vojnových zločinoch.

bitka bratislava

Kop aj úder. Takto sa skončila agresívna potýčka v Bratislave

31.01.2023 18:11

K incidentu malo prísť v pondelok po tretej ráno.

volby 2012, smer, fico

Predčasné voľby boli trikrát, vyhral ich Mečiar a dvakrát Fico. Raz aj rekordne

31.01.2023 17:54

Smer po voľbách v roku 2012 zostavil prvý a zatiaľ poslednýkrát jednofarebnú vládu.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 1684773x
Priemerná čítanosť článkov: 3829x

Autor blogu