Založ si blog

Dosť bolo!

Neviem, kto vyrába Matovičove grafy, ktoré predvádza na tlačovkách, pretože zjavne nekorešpondujú s inými grafmi a najmä s pravdou. Závadová osoba, momentálne zhodou čudných okolností na čele slovenskej vlády, dnes opäť na svojej tlačovej konferencii tvrdila, že celoplošné testovanie na prelome októbra a novembra (pred ktorým všetci relevantní odborníci varovali, pretože sa obávali masívneho rozšírenia nákazy), bolo pre Slovensko požehnanie a po ňom sa počet pozitívnych prípadov údajne rapídne znížil.

Opak je pravdou.

Vidieť to z grafu John Hopkins University zobrazujúceho kumulatívne prípady na Slovensku:

 

 

a z grafu kumulatívnych úmrtí na Slovensku:

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

(červená značka označuje dátum prvého plošného očkovania na prelome októbra a novembra 2021)

 

Krivka v oboch prípadoch strmo stúpala práve po plošnom testovaní!

Matovič plošné testovanie prezentoval ako výrazný úspech a trval na ďalších nákladných a nezmyselných testovaniach. Zároveň osobám, ktoré na základe nie príliš dôveryhodných testov získali negatívny výsledok nahovoril, že je to vstupenka k slobode, namiesto toho, aby ich dôrazne upozornil, že sa naďalej majú správať obozretne a dodržiavať bezpečnostné protiepidemické opatrenia.

Dnes na tlačovke sa oháňal tým, že v polovici decembra odovzdal riadenie opatrení do rúk odborníkov a  – aha, vidíte to? Nič sa nezlepšilo! Doslova povedal: „Keď som počas prvej vlny riadil krajinu ja, boli sme najlepší na svete. Dnes ju riadia vedci a sme najhorší.“

Neuveriteľná arogancia!

Áno, pred začiatkom leta sme patrili k najlepším a jestvuje vo svete viacero príkladov krajín, ktoré ukázali, že rozumnými opatreniami a zodpovednými a najmä kvalifikovanými rozhodnutiami sa pandémia dala udržať v znesiteľných medziach. Lenže toto sa u nás neudialo. Závadová osoba vo funkcii predsedu vlády potom už nerešpektujúc odborníkov len kazila, čo mohla – od „nevestičiek dobre bude“, cez uvoľnenie hraníc (veď predsa dovolenky musia byť), až k množstvu výnimiek, pričom nebola potrestaná ani tá najokatejšia, keď podpredseda vlády Štefan Hollý možno osobne priviezol na Slovensko britský variant vírusu, lebo predsa potreboval navštíviť rodinku aj keď tisíce radových Slovákov svoje rodiny celé týždne nemohli vidieť.

Nedajú sa vymenovať všetky protirečenia, klamstvá, chaotické rozhodnutia, rozhodnutia založené na vlastnom egu a nie na odbornosti. Bolo ich množstvo. Doslova každučký deň niečo klalo ľuďom oči. Ak dnes Matovič na TB tvrdil, že vláda zaviedla na konci decembra lockdown a ten nezabral, tak treba povedať, že lockdown a tvrdý sa mal jednoznačne zaviesť už pred Vianocami a počas nich. Je zbytočné argumentovať tým, že minister Krajčí ho chcel pred Vianocami, žiaľ, tí zlí, bakaní ministri s tým nesúhlasili. Ak boli Krajčí a Matovič naozaj o svojej pravde presvedčení, mali dať v situácii, keď sa o lockdowne rozhodovalo v šanc svoje vládne posty! Lenže to sa nestalo.

Dnes Matovič bedáka, že lockdown, ktorý trvá od začiatku roka a ktorí nariadili „tí vaši odborníci“ nezaberá a ľudia ho nedodržiavajú. Nuž nezaberá, lebo je to len taký nemastný-neslaný lockdown, zavedený s krížkom po funuse. Navyše dodržiavanie opatrení sa ani nekontroluje – a ak predsa, tak len na nám. Slobody, keď pred Úradom vlády pár zúfalcov protestuje proti Matovičovej vláde, ako sa dialo túto sobotu.

Premiér sa sťažuje, že občania opatrenia nedodržiavajú, ale môže za to len a len on!

Ľudia by ich dodržiavali, keby videli, že štát vedie pravdovravná a čestná osoba s jasnou víziou, ktorá dá na rady svojich odborných poradcov. Osoba, ktorá sa trápne nevyhovára a neváľa vinu a špinu na všetkých okolo. Osoba, ktorá neakceptuje žiadne výnimky z pravidiel. Taká osoba by mala prirodzenú AUTORITU!

Sebastredný exot na čele štátu hovosiaci sa prezývkou šašo, o ktorom už len málokto pochybuje, že by sám nepotreboval pomoc odborníka, autoritu nemá! Dovrzal, čo mohol a je najvyšší čas na odchod niekam do ústrania, kde sa bude spolu s Krajčim modliť, aby ho nepostihla aj trestnoprávna zodpovednosť za tisícky mŕtvych, ktorí byť nemuseli.

Vraj stratégia?

26.02.2021

Vôbec nechápem, prečo tomu vlastne hovoria očkovacia stratégia? So stratégiou to nemá vonkoncom nič spoločné. Lebo pri stratégii sa predpokladá logické myslenie a zmysel pre predvídavosť. U nás „stratégia“ spočíva v silnejšom lobingu, teda lakťoch a v debilizme vlády. Najprv poslanci, potom učitelia, teraz už aj predavači, daňoví úradníci, [...]

Odpoveď na otvorený list veľvyslancovi RF

26.02.2021

Odpoveď na otvorený list ruskému veľvyslancovi: https://pfpf.blog.pravda.sk/2021/02/19/otvoreny-list-velvyslancovi-rf-j-e-igorovi-bratcikovovi/

Otvorený list veľvyslancovi RF J. E. Igorovi Bratčikovovi

19.02.2021

MVDr. Pavol Fabian, Dostojevského rad 25, 811 09 Bratislava, 0903 445 417, tibet1@azet.sk …………………….. J.E. Bratislava 19. 2. 2021 Igor Bratčikov Veľvyslanectvo RF v SR Godrova 4 811 06 Bratislava Vaša Excelencia Igor Bratčikov, prepáčte, že [...]

Iveta Radičová

Radičová: Vzájomné obviňovanie nepomôže, treba pomenovať problém

07.03.2021 18:51

Krajina podľa expremiérky zlyháva vo zvládaní samotnej pandémie a všetkých jej dôsledkov.

Naď,

Naď: Máme veľký záujem, aby štvorkoalícia pokračovala

07.03.2021 17:36

Ak plánuje šéf SaS Richard Sulík vo vláde pokračovať, mal by sa za svoje správanie podľa ministra ospravedlniť.

Angela Merkelová

Merkelovej únia CDU/CSU dosahuje najnižšiu podporu od marca 2020

07.03.2021 15:58

Ešte na jar minulého roka dosahovala stredopravá CDU a jej sesterská bavorská CSU podporu takmer 40 percent.

testovanie Covid 19 Šamorín

Na Slovensku potvrdili 7 prípadov juhoafrickej mutácie nového koronavírusu

07.03.2021 15:22, aktualizované: 17:30

Mutácia bola vo vzorkách z viacerých miest krajiny.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 1216792x
Priemerná čítanosť článkov: 4056x

Autor blogu