Založ si blog

SIS pod novým riaditeľom sa pochlapila!

Azda všetkých ľudí na celom Slovensku včera prekvapili a zároveň zarmútili tristné zábery z Rudna nad Hronom v okrese Žarnovica. Nad obcou sa pretrhla hrádza a prívalová vlna spláchla obec ako sanitárnu misu po stlačení splachovača. Žiaľ, povodeň priniesla aj jednu ľudskú obeť. Vybreženie Rudnianského potoka a prívalová vlna je o to nepochopiteľnejšia, že v roku 2013 bol nad obcou realizovaný projekt protipovodňovej prevencie v rámci Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny, ktorého autorom bol známy ochranár, protipovodňový špecialista a bývalý predseda Demokratickej strany Michal Kravčík.

Podľa prvotných vyšetrovaní zo včerajšieho dňa príčinou povodne bolo, že hrádza nevydržala nápor vody po predchádzajúcich intenzívnych dažďoch.

Dnes však vďaka zodpovednej práci SIS vyšli najavo nové skutočnosti!

Priemyselné kamery rozmiestnené v okolí hrádze v rámci projektu ministra Budaja na ochranu vlkov zaznamenali predvčerom v jej okolí čudné dianie. Na mieste hrádze sa pohybovali dve podozrivé osoby. A keby len pohybovali! Podrobným skúmaním časovej kamerovej slučky sa bez akýchkoľvek pochybností potvrdilo, že obaja muži do hrádze cikali! Hoci získané kamerové zábery boli dosť rozostreté, špecialistom zo SIS sa nejasné črty tvárí oboch močiacich podarilo identifikovať ako Anatolija Čepigu a Alexandra Miškina, príslušníkov ruskej GRU, smutne známych z káuz Skripaľovci a Vrbětice.

Pri podrobnom preskúmaní okolia hrádze sa našli pasy oboch Rusov vystavené na mená Čepiga a Miškin, nezvratne potvrdzujúce identitu močiacich. V penzióne Imperial v Žarnovici, kde obaja agenti ruskej GRU deň pred činom prespali (zaregistrovali sa na mená Igor Padolnahlavkin a Vitalij Idiotin) sa našli dve prázdne liekovky so štítkom Гидрохлоротиазид. Гидрохлоротиазид, alebo po slovensky hydrochlorotiazid je účinný liek na podporu močenia! Navyše obaja agenti boli videní večer pred činom v žarnovickom pohostinstve U raka ako nemierne konzumujú pivo. Podľa výpovede krčmára Pavla N. počet pív, ktorý každý z nich vypil bol dvojciferný.

Na základe získaných dôkazov SIS bezpečne a bez akýchkoľvek pochybností rekonštruovala udalosti včerajšieho dňa – obaja ruskí agenti so zjavne zločinným úmyslom skonzumovali večer pred činom nadmerné množstvo piva s cieľom zavodniť organizmus, jeho vylučovaciu schopnosť posilnili tabletami hydrochlorotiazidu a odobrali sa močiť do záchytnej nádrže Rudnianského potoka s cieľom spôsobiť jej preplnenie a následné pretrhnutie, čo sa im napriek geniálnemu projektu Michala Kravčíka napokon aj podarilo.

Pani prezidentka Čaputová síce upozornila aj na druhú možnú vyšetrovaciu verziu (že totiž proste intenzívne pršalo a na vine je Boh), ale keďže existenciu Boha, na rozdiel od existencie Čepigu a Myškina dokázať nevieme, je pravdepodobnosť prezidentkinej verzie takmer nulová.

Návšteva v zoo

13.05.2021

Niet lepšieho nápadu, ako ísť s jeden a trištvrte ročným vnukom na návštevu zoologickej záhrady. zaplatíte 17 eur vstupného (čert to ber!) a poradie záujmu vášho vnuka je nasledovné: 1. Kovová otočná brána na vstupe do zoo 2. Kanálový poklop hneď za vchodom do zoo (a potom aj všetky ďalšie) 3. Mláka uprostred chodníka 4. Ďalšia mláka 5. Ešte jedna mláka [...]

Priority bežného Slováka

09.04.2021

O Slovákoch sa hovorí, že je to holubičí národ. Neviem, kto to vymyslel (azda Ján Kollár?). Možno to voľakedy platilo, dnes už sotva. Odkedy sme vstúpili bez referenda do NATO (v tom čase prieskumy verejnej mienky hovorili, že 75% ľudí je proti), naši vojaci sa zúčastnili množstva misií, v ktorých buď podporovali agresívne chúťky hegemóna spoza oceánu (Irak, [...]

Mimozemšťania

26.03.2021

Na poli pri Orešanoch pristála kozmická loď. Vystúpila z nej čudná zelená postavička, ale nevolala sa Gréta. Protivzdušná obrana štátu narušenie vzdušného priestoru nezaznamenala, preto minister obrany začal súriť na nákup radarov. Hoci v nemocniciach chýbalo iné… O mimoriadnej udalosti sa dozvedel premiér. Prifrčal na obrovskej limuzíne, privítal Mimozemšťana a [...]

pád lietadla

Pád lietadla s parašutistami v Rusku si vyžiadal 7 obetí

19.06.2021 10:21

Ďalších 17 osôb utrpelo zranenia.

VW Slovakia očkovanie COVID-19

Pribudlo 49 nakazených a osem obetí, podali len 5-tisíc prvých dávok vakcín

19.06.2021 10:01

Počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 alebo podozrením naň klesol o osem na 221.

Ebráhím Raísí

Iránske prezidentské voľby suverénne opanoval Raísí

19.06.2021 09:45

Doterajší šéf iránskej justície bol hlavným kandidátom stúpencov tvrdej línie.

Ján Herák

Herák sa ešte mandát poslanca nepoložil, chce tak urobiť na konci mesiaca

19.06.2021 08:13

Ján Herák, ktorý bol do Národnej rady SR zvolený ako poslanec za hnutie OĽANO, trvá na záväzku vzdať sa mandátu poslanca.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 1273710x
Priemerná čítanosť článkov: 4176x

Autor blogu