Založ si blog

Vietnam slovom aj obrazom – 20. časť

Po návrate do mestečka Van Lam, kde sme boli ubytovaní, sme sa  venovali už len kupovaniu suvenírov (najviac miesta zabrali dva tradičné vietnamské klobúky), posedávaniu na skvelých ovocných koktailoch a prechádzkam v okolí nášho ubytovania. V lokalite sú skvelé podmienky na cykloturistiku – tým myslím málo frekventované a pritom väčšinou asfaltové chodníky, nie ponuku bicyklov! My sme sa vydali po okolí peši a objavili sme viacero drobných svätýň, v jednej z nich aj staršieho pána, ktorý koncertoval sám pre seba, ale aj pre náhodných návštevníkov na akomsi starom vietnamskom hudobnom nástroji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jwq2LQT6Bvs

 

Počas spiatočného letu do vlasti sme opäť prestupovali v katarskej Dohe. Časový rozdiel medzi dvomi letmi tentoraz nebol dvojhodinový, ale takmer deväťhodinový, takže sme využili ponuku letiskového hotela. Hoci letiskové hotely bývajú väčšinou skromne zariadené a strohé (aspoň tie, ktoré som doteraz zažil na vlastnej koži), tu mala izba rozmery bedmintonového ihriska, a  posteľ bola taká veľká, že by sa v nej dal usporiadať gangbang svojou početnosťou zapísateľný do Guinessovej knihy rekordov. Zariadenie bolo pomerne luxusné, telefón bol k dispozícii dokonca aj na wc (to azda, keby sa vám minul papier, aby ste si mohli zavolať hotelovú obsluhu?).

Po celodennom cestovaní som pochopiteľne využil sprchu a ešte nedokonalo utretý a teda nahý som z nej vyšiel do hlavnej miestnosti. Nič netušiac som odhrnul záves na obrovskom okne a v tom momente som od neho zdesene odskočil. Z okna sme mali dokonalý výhľad do hlavnej odbavovacej haly katarského letiska, kde sa pohybovali stovky ľudí. Stačilo im mierne zdvihnúť zrak a zbadali by v okne nechtiac exhibujúceho Slováka.

https://www.youtube.com/watch?v=Fpvc_k1PdCg

 

Vietnamské klobúky, ktoré som viezol ako suveníry pre dvoch známych a ktoré som kúpil dokopy za hodnotu asi troch eur som pri prestupe v Dohe zabudol v lietadle. Pokúšal som sa kontaktovať miestne oddelenie Strát a nálezov, kde ma ubezpečovali, že všetko, čo sa nájde zabudnuté v lietadle im dodajú do skladu, ale upratujúci zriadenci zjavne nepovažovali klobúky po 1,50 eura za nevyhnutné k môjmu ďalšiemu životu.

Klobúky sa nenašli.

Keďže jeden z klobúkov som nutne potreboval a už vopred som ho sľúbil priniesť, neostalo mi iné, ako ho doma zohnať cez akýsi e-shop.

Za 13 eur.

Ale inak je Vietnam fajn. Mňa príjemne prekvapil. Dokonca som ho zaradil medzi tri najzaujímavejšie krajiny, ktoré som vo svojom živote navštívil (a to som ich navštívil už vyše päťdesiat.)

 

(Všetky fotografie sa po kliknutí na ne zväčšia)

Zdroj fotografií: autor textu

 

Fico a rozšírenie vojny

19.05.2024

V minulých dňoch vyšlo najavo, že v nemeckom parlamente prebieha diskusia o tom, aby sa presadila obrana Ukrajiny vedená z územia krajín s ňou susediacich – teda z Poľska, Slovenska a Maďarska. Prišiel s tým Rolf Mützenich, líder parlamentnej frakcie SPD. Aj poslanci ostatných dvoch koaličných strán – Zelených a FDP, už skôr vyjadrili sympatie k návrhu [...]

Postrehy z koncertu

13.05.2024

Hoci Jean-Michel Jarre nie je úplne „moja šialka kávy“ ako by povedala Darinka, kedysi Rolincová, vybral som sa včera večer predsa len k bratislavskej Inchebe. Musím uznať, že to bol celkom zážitok! Počúvateľné skladby boli pekné, nepočúvateľné sme pretrpeli. Svetelná, pyrotechnická a dronová show bola veľkolepá. Ale nie o tom som chcel. Na koncerte, ktorý vybavil [...]

Zážitok z dnešného dňa. . .

25.04.2024

Vybral som sa dnes na Miestny úrad Bratislava – Staré Mesto, aby som tam, ako budúci člen okrskovej volebnej komisie v eurovoľbách, podpísal potrebné dokumenty. Prechádzal som cez Hviezdoslavovo námestie a už diaľky som zbadal pred americkou ambasádou veľký zhluk ľudí. Prekvapilo ma to, pretože som nevedel o žiadnej protestnej, ani inej akcii a väčšinou o nich [...]

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:04

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

irán.  Ebráhí Raísí

V Iráne havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov

19.05.2024 16:04

Spolu s Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

danko, majerský

Danko: Za okrúhly stôl by si mali sadnúť médiá a vládna koalícia. Líder KDH avizuje nové pravidlá aj mediálny úrad

19.05.2024 15:30

Podľa lídra KDH Milana Majerského by sa nad sebou mali zamyslieť aj novinári, no „zošnurovať“ médiá podľa neho nie je najlepší spôsob.

Elon Musk

Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

19.05.2024 15:01

Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 595
Celková čítanosť: 2143921x
Priemerná čítanosť článkov: 3603x

Autor blogu

Kategórie