Založ si blog

Vietnam slovom aj obrazom – 20. časť

Po návrate do mestečka Van Lam, kde sme boli ubytovaní, sme sa  venovali už len kupovaniu suvenírov (najviac miesta zabrali dva tradičné vietnamské klobúky), posedávaniu na skvelých ovocných koktailoch a prechádzkam v okolí nášho ubytovania. V lokalite sú skvelé podmienky na cykloturistiku – tým myslím málo frekventované a pritom väčšinou asfaltové chodníky, nie ponuku bicyklov! My sme sa vydali po okolí peši a objavili sme viacero drobných svätýň, v jednej z nich aj staršieho pána, ktorý koncertoval sám pre seba, ale aj pre náhodných návštevníkov na akomsi starom vietnamskom hudobnom nástroji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jwq2LQT6Bvs

 

Počas spiatočného letu do vlasti sme opäť prestupovali v katarskej Dohe. Časový rozdiel medzi dvomi letmi tentoraz nebol dvojhodinový, ale takmer deväťhodinový, takže sme využili ponuku letiskového hotela. Hoci letiskové hotely bývajú väčšinou skromne zariadené a strohé (aspoň tie, ktoré som doteraz zažil na vlastnej koži), tu mala izba rozmery bedmintonového ihriska, a  posteľ bola taká veľká, že by sa v nej dal usporiadať gangbang svojou početnosťou zapísateľný do Guinessovej knihy rekordov. Zariadenie bolo pomerne luxusné, telefón bol k dispozícii dokonca aj na wc (to azda, keby sa vám minul papier, aby ste si mohli zavolať hotelovú obsluhu?).

Po celodennom cestovaní som pochopiteľne využil sprchu a ešte nedokonalo utretý a teda nahý som z nej vyšiel do hlavnej miestnosti. Nič netušiac som odhrnul záves na obrovskom okne a v tom momente som od neho zdesene odskočil. Z okna sme mali dokonalý výhľad do hlavnej odbavovacej haly katarského letiska, kde sa pohybovali stovky ľudí. Stačilo im mierne zdvihnúť zrak a zbadali by v okne nechtiac exhibujúceho Slováka.

https://www.youtube.com/watch?v=Fpvc_k1PdCg

 

Vietnamské klobúky, ktoré som viezol ako suveníry pre dvoch známych a ktoré som kúpil dokopy za hodnotu asi troch eur som pri prestupe v Dohe zabudol v lietadle. Pokúšal som sa kontaktovať miestne oddelenie Strát a nálezov, kde ma ubezpečovali, že všetko, čo sa nájde zabudnuté v lietadle im dodajú do skladu, ale upratujúci zriadenci zjavne nepovažovali klobúky po 1,50 eura za nevyhnutné k môjmu ďalšiemu životu.

Klobúky sa nenašli.

Keďže jeden z klobúkov som nutne potreboval a už vopred som ho sľúbil priniesť, neostalo mi iné, ako ho doma zohnať cez akýsi e-shop.

Za 13 eur.

Ale inak je Vietnam fajn. Mňa príjemne prekvapil. Dokonca som ho zaradil medzi tri najzaujímavejšie krajiny, ktoré som vo svojom živote navštívil (a to som ich navštívil už vyše päťdesiat.)

 

(Všetky fotografie sa po kliknutí na ne zväčšia)

Zdroj fotografií: autor textu

 

Príručka samovraha – 68. časť

29.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Otrava barbiturátmi, jedmi, alkoholom… Carothers, Wallace Hume (41) – americký chemik a vynálezca. Šéfoval výskumu organickej chémie vo firme DuPont zameranému na polyméry. V roku 1930 vynašiel neoprén a v roku 1935 nylon. Vedec trpel chronickou depresiou a niekoľko rokov pred smrťou sa [...]

Migy migli na Ukrajinu

28.03.2023

Slovenčina má jedno pekné a momentálne aktuálne slovo – mignúť. Podľa Slovníka slovenského jazyka znamená: náhlivo opustiť nejaké miesto, vzdialiť sa, odísť, ujsť, prípadne zdrhnúť… Veľmi sa hodí v súvislosti so slovenskými stíhačkami, ktoré náhlivo a protiprávne migli na Ukrajinu. Migli tak rýchlo, že sa naše proamerické politické bábky ani nestihli [...]

Príručka samovraha – 67. časť

27.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Otrava barbiturátmi, jedmi, alkoholom… Adamov, Arthur (61) – francúzsky dramatik, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov absurdného divadla. Narodil sa v Rusku, ale po revolúcii v roku 1917 rodina prišla o všetok majetok. Adamov utiekol do Francúzska a v roku 1924 sa presťahoval do Paríža, [...]

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Poslanci neschválili novelu Trestného poriadku

29.03.2023 18:28

Prokurátor tak nezíska právomoc dočasne umiestniť nepríčetného obvineného do zdravotníckeho zariadenia.

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20, aktualizované: 18:50

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 482
Celková čítanosť: 1767560x
Priemerná čítanosť článkov: 3667x

Autor blogu

Kategórie