Založ si blog

Zápas o slovenské zdravotníctvo

Na včerajšom nočnom rokovaní s Lekárskym odborovým zväzom išlo vraj podľa Hegera, Matoviča a Lengvarského lekárom najmä o platy.

Neviem, nebol som tam, nemyslím si to.

Bývalý poradca ministra zdravotníctva Lengvarského Peter Komínek pred dvomi dňami na facebooku napísal:

„Ako bývalý poradca ministra zdravotníctva Lengvarského konštatujem, že kroky ministra vedú ku kolapsu nemocníc. Zakázal nemocniciam čerpať financie z plánu obnovy a výpovede lekárov mu tiež vyhovujú. Je to čisto lobista Penty, ktorej dá peniaze z plánu obnovy aj lekárov zo štátnych nemocníc. Mám obavu, že čoskoro bude nemocnice prevádzkovať iba Penta a zdravotná starostlivosť bude iba pre vyvolených. Jediná možná záchrana nemocníc je výmena ministra.“

 

Myslím si, že štrajkujúci lekári vidia aj toto. A nie je im to po vôli. Lengvarský koná v prospech Penty. V tejto krajine sa v oblasti zdravotníctva dlhodobo porušuje ústava. V piatom oddiele, článku 40 Ústavy SR sa hovorí: „Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť“.

Naše zdravotníctvo sa amerikanizuje. Znamená to, že stále viac ľudí bude chodiť s pokazeným chrupom, stále viac ľudí bude z finančných dôvodov zanedbávať svoje zdravie a zvyšovať sa budú aj odvrátiteľné úmrtia.

 

Dať zdravotníctvo Pente a zvýšiť počet odvrátiteľných úmrtí, to je presne opak toho, čo malo najmä  OĽANO, ale aj celá vládna koalícia vo svojom volebnom programe.

Kedy sa otvoria oči aj zvyšku podporovateľov OĽANO a vládnej koalície?

Myslím si, že treba podporiť dnešný protest LOZ s názvom „Zachráňme zdravotníctvo“, ktorý sa uskutoční na bratislavskom Námestí Slobody o 12:30.

Porušovanie volebného zákona? Z čej strany?

11.06.2024

V rôznych druhoch volieb som sa doteraz zúčastnil práce v okrskovej volebnej komisii asi desaťkrát. Vždy to bolo v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. Nikdy som však nemusel ísť za voličmi z prenosnou urnou. Až v týchto eurovoľbách to vyšlo na mňa. Okrem viacerých súkromných bytov som navštívil aj dve zariadenia pre seniorov, či lepšie povedané – domovy [...]

Voľby a hlavné mesto

10.06.2024

Tak, ako v prezidentských voľbách aj v eurovoľbách som bol v okrskovej volebnej komisii v bratislavskom Starom Meste. Výsledky hlasovania v tomto okrsku v oboch prípadoch boli pre človeka môjho zmýšľania mierne deprimujúce. V prezidentských voľbách, čo bola vlastne konfrontácia koalície a opozície, získal v „mojom“ okrsku P. Pellegrini približne 20 percent hlasov a I. [...]

Smerom k mieru

06.06.2024

Hoci si to mnohí nepripúšťajú, tohtoročné eurovoľby budú najdôležitejšie zo všetkých, ktoré sme dosiaľ absolvovali. Viem a chápem aj postoje ľudí, ktorí tvrdia, že europarlament má obmedzené kompetencie, o ničom podstatnom nerozhoduje, všetko zásadné rieši Európska komisia a Európska rada a tam môžu personálne zmeny nastať až na základe výsledkov [...]

Volodymyr Zelenskyj, Singapur

Lídri G7 sa dohodli - Ukrajina dostane 50 miliárd dolárov, pomôžu ruské aktíva

12.06.2024 22:18

"Máme dohodu," uviedol v stredu nemenovaný francúzsky predstaviteľ s tým, že išlo o iniciatívu USA.

fico, handlová, atentát

Polícia hľadá svedkov atentátu na Fica. Žiada o pomoc s identifikáciou

12.06.2024 21:45

Policajti žiadajú o pomoc s identifikáciou osôb.

Jadrová ponorka / Kazaň / Kuba /

Ruská ponorka a bojové lode priplávali na Kubu, vítali ich domáci. Podľa USA nie sú hrozbou

12.06.2024 19:01

Zoskupenie predtým vykonalo cvičenie s použitím rakiet v Atlantickom oceáne.

parlament

Zaviesť by sa mohlo tzv. právo na opravu aj nové pravidlá pre diskutérov

12.06.2024 18:14

SNS tiež navrhuje zavedenie osobitných povinností pre prevádzkovateľov spravodajských webových portálov umožňujúcich diskusiu k článkom.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 602
Celková čítanosť: 2171511x
Priemerná čítanosť článkov: 3607x

Autor blogu

Kategórie