Ad referendum 2

Vládna koalícia rozohrala veľmi nebezpečnú hru.

Rafinovanú!

Až mi je čudné, či je to z ich hláv? Alebo im poradil niekto zvonka?

Pár dní pred referendom zahrať divadielko o tom, že Heger skončil s hľadaním sedemdesiatšestky a vlastne všetci sa zhodujú na potrebe predčasných volieb je čosi ako návnada na medveďa s cieľom chytiť ho do pasce. Akurát, že v tomto prípade je medveďom volič a pascou podvod s referendom. Je to divadielko majúce za cieľ odradiť ľudí od účasti na referende.

Ak sa slovenskí voliči nechajú učičíkať tým, referendum je teraz vlastne už zbytočné a účasť na ňom z tohto dôvodu nedosiahne nadpolovičnú väčšinu, hneď v pondelok 23. januára si budú búchať hlavy o stenu. Lenže, bude už neskoro!

Hneď v pondelok sa totiž potrebná sedemdesiatšestka prekvapujúco nájde!

Neverte vládnym politikom, ktorí za dva a pol roka vládnutia klamali a zavádzali, ohýbali a porušovali zákony, vrátane ústavných tak, ako sa im hodilo. Sú schopní vás oklamať znovu! Nenechajte sa opiť rožkom, tak, ako sa to podarilo Matovičovi s jeho videjkom spred Počiatkovej vily.

Účasť na referende je potrebná nielen pre zabezpečenie možnosti tohtoročných predčasných volieb, ale (a to je možno ešte dôležitejšie!) aj pre možnosť, aby sa dala odvolať aj ktorákoľvek iná/ďalšia vláda v budúcnosti, ktorá sa spreneverí občanom v tom, čo im sľúbila. Nech ju povedie Biely alebo Čierny.

 

  1. 1. 2023 sa všetci ľudia, ktorí sú ešte schopní nezávisle myslieť (nezávisle od kohokoľvek!) stretnú na referende.

Sto gramov Štúra

20.01.2026

Z filmov režisérky Mariany Čengel Solčanskej som dosiaľ videl len Legendu o lietajúcom Cypriánovi. Jej agitpropy Únos a Sviňa som naozaj vidieť netúžil a dosť sa čudujem, že sa na takú prácu dala. Vzhľadom na to, že politické a ideologické nastavenie pani režisérky je všeobecne známe, do kina na jej najnovší film Štúr som sa vybral s istými (a nemalými) [...]

Dva roky s premiérom

19.01.2026

Pred Vianocami sa kníhkupectvách zjavila nová kniha od Magdy Pospíšilovej Dva roky s premiérom. No… zjavila. Neviem, ako kde, ale v bratislavských kníhkupectvách som ju dosť musel hľadať. Najpoprednejšie pulty sú tu zasypané produkciou vydavateľstva denníka N, všelijakými tými vagovičmi, šimečkovcami a bárdyovcami, pričom slovo bárdyovcami nechtiac naznačuje aj [...]

Pho bò ngon nhất ở Bratislava

16.01.2026

Mám rád pho bo. Kto by to náhodou nevedel – ide o vietnamskú hovädziu polievku. Pretože jestvuje aj pho ga – vietnamská kuracia polievka (bo znamená hovädzie, ga kuracie). Preto mi príde komické, keď som neraz v našich vietnamských bistrách počul zákazníka: „Prosím si jedno pho bo. Ale hovädzie!“ Dlhé roky pre mňa kráľovnou bratislavských podnikov ponúkajúcich [...]

grok1

Brusel zahájil vyšetrovanie platformy X kvôli generovaniu sexuálnych snímok

26.01.2026 12:18

Muskov Grok na žiadosť užívateľov generoval sexualizované fotografie žien a detí.

Tomio Okamura

Česká vláda nebude navyšovať výdavky na obranu, dve percentá HDP stačia, vyhlásil Okamura

26.01.2026 11:54

Hnutie ANO opakovane uviedlo, že nespochybňuje vydávanie dvoch percent HDP.

Babiš

Babiš pozval Trumpa do Česka, Praha analyzuje účasť v Rade mieru. Premiér okomentoval aj česko-slovenské vzťahy

26.01.2026 11:45

Babiš sa tiež vyjadril o prípadnom vstupe Prahy do Rady mieru

Plyn

Ruský plyn v Európe definitívne končí. Slovensko a Maďarsko hlasovali proti, obrátia sa na súd

26.01.2026 11:38

Členské štáty EÚ definitívne schválili nariadenie RePowerEU, ktoré zavádza postupný zákaz dovozu ruského plynu. Firmám hrozia pri porušení miliónové pokuty.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 730
Celková čítanosť: 2697475x
Priemerná čítanosť článkov: 3695x

Autor blogu

Kategórie

Archív