Založ si blog

Príručka samovraha – 38. časť

Samovražda plynom

(v texte sú použité poznámky pod čiarou, nachádzajú sa na konci článku)

Predsa len ešte spomenieme jeden klasický spôsob otravy a tou je otrava kysličníkom uhoľnatým. Najľahšie dostupným kysličníkom uhoľnatým je smog. Z tohto pohľadu je vhodné, aby sa samovrah vydal na celodennú prechádzku po centre hlavného mesta niektorej rozvojovej krajiny[1], kde jazdí naozaj všetko, čo má kolesá, kde sa nehľadí na Euro I – VI. normy a kde vás už po desiatich minútach rozbolí hlava ako Matoviča z plošného testovania…

Treba si však uvedomiť, že ani v týchto mestách koncentrácia CO v ovzduší nie je dostatočná na rýchle úmrtie a jediným výsledkom bude, že sa vrátite do hotela s bolesťou hlavy, akú pocítil v šesťdesiatom piatom Sonny Liston hneď v 1. kole po knokaute od Cassiusa Claya. Navyše sa do hotela vrátite s červenými štípajúcimi očami, aké majú na fotografiách obete bhópalskej priemyslovej katastrofy z roku 1984 a s kašľom Jiřího Wolkra zo záverečnej fázy jeho pobytu v Tatranskej Polianke.

Klasický a rokmi overený spôsob, ako sa otráviť kysličníkom uhoľnatým je zavrieť sa v utesnenej garáži a naštartovať motor.

 

POZOR!

  • Dôrazne upozorňujeme majiteľov elektromobilov, že budú výsledkom sklamaní!

 

Táto metóda funguje len u majiteľov áut so spaľovacím motorom. A u majiteľom malých garáží! Ak ste vlastníkom nadnárodnej finančnej korporácie a vaša garáž je príliš rozľahlá[2], je lepšie nasadiť na výfuk hadicu a zaviesť ju priamo do kabíny auta[3]. Hadicou zavedenou do kabíny auta priebeh samovraždy značne urýchlite. Metóda má vysokú účinnosť, pravda, za predpokladu, že vás niekto predčasne neobjaví a nezachráni. Pozor teda na ľudí, ktorí majú veľký sklon k zachraňovaniu života! Sú to všelijakí tí ochranári, altruisti, náboženskí fanatici a niekedy dokonca aj lekári a sestričky! Vyhýbajte sa im ako čert krížu, ak chcete úspešne spáchať samovraždu!

A ak k tým záchranárskym typom ľudí sám patríte, dávajte si pozor – ľahko môže dôjsť k omylu! Vyzniete ako úplný hlupák, keď na vozidle s označením TAXI čakajúcom v zimnom období na stanovišti na zákazníka vylomíte dvere len preto, že sa v kabíne prevaľuje hustý dym – nemusí to byť vždy len kysličník uhoľnatý, možno si len taxikári z viacerých áut zosadli do jedného a zahrievajú sa cigaretou.

Na rozdiel od obesenia, kde na obeť vôbec nie je pekný pohľad a pracovníci pohrebnej služby majú čo robiť, aby ju narafičili a nalíčili do rakvy do podoby prezentovateľnej pozostalým, otrava kysličníkom uhoľnatým má tú výhodu, že „pohrebáci“ nemusia robiť nijaké aranžérske práce – v konečnom dôsledku ušetríte! Samovrahovia, ktorí sa otrávili kysličníkom uhoľnatým nadobudnú v tváričkách, ale aj inde po tele zdravú ružovú farbu, akoby sa celý deň prechádzali po bratislavskom lesoparku. Poetickejšie založení patológovia[4] dokonca tvrdia, že vaša pokožka nadobudne čerešňové zafarbenie. Spôsobené je to tým, že na krvné farbivo – hemoglobín sa kysličník uhoľnatý viaže 200 – 300 krát účinnejšie ako kyslík a hemoglobín sa mení na karboxyhemoblobín, ktorý má typickú červenú farbu.

 

[1] Cestovné kancelárie odporúčajú tématický zájazd po trase: Dillí, Káthmándú, Dháka, Jakarta, Bogota.

[2] Veď kam by ste inak umiestnili svoj Hummer, svoj Mercedes, svoje Ferrari, svoje Lamborghini, svoje Porsche, svoj Rolls-Royce, svoj Bentley, svoj…. a prečo vlastne chcete spáchať samovraždu?

[3] Ani luxusný a rozľahlý Mercedes-Benz S 600 Pullman nie je taký rozľahlý, aby ste ho pomerne rýchlo výfukovými plynmi nezaplnili.

[4] Nie je to oxymoron?

Jeden smutný deň slovenského dôchodcu

23.03.2023

Deň som spolu s manželkou začal, ako inak v tomto veku, návštevou lekára. Sídli v nemocnici v centre mesta. Budova je ošarpaná, pripomína zábery niekde z Donbasu ostreľovaného ukrajinskými vládnymi vojskami. Fasáda Univerzitnej nemocnice(!) je zaopatrená tabuľkami: „Pozor padá omietka!“ Nabáda to k domnienke, že výučbová nemocnica nemá dostatok pacientov na [...]

Príručka samovraha – 65. časť

22.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie Thompson, Hunter Stockton (67) – americký novinár a spisovateľ, významná postava kontrakultúry 60. rokov, napísal Rumový denník (1998). Bol legendárnym predstaviteľom „gonzo žurnalistiky“, vyznačujúcej sa extrémne subjektívnym pohľadom na reportované udalosti. Žil rýchle [...]

Príručka samovraha – 64. časť

21.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie (v texte sú použité poznámky pod čiarou nachádzajúce sa na konci článku) Roque, Jacqueline (60) – inšpiračná múza a druhá manželka významného španielskeho maliara a sochára Pabla Picassa. Počas ich 11 rokov trvajúceho manželstva Picasso vytvoril viac ako 400 Jacquelininych [...]

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Ruské sily postúpili v okolí Bachmutu aj v meste samotnom, uvádza ISW

25.03.2023 08:27

Ukrajinský generálny štáb ohlásil odrazenie 59 útokov za posledný deň.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 478
Celková čítanosť: 1758945x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie