Založ si blog

Úvaha o mieri

Pred pár rokmi som čítal seriózny článok o tom, ako akísi vedci zisťovali, ktorý spôsob defekácie je najlepší – čupiačky alebo posediačky. Neviem, či to boli americkí vedci, lebo tí zistili aj to, že koho v noci svrbí riť, tomu ráno smrdia prsty…

Pre náš účel nie je dôležité akej národnosti boli vedci, ktorí to zisťovali. Podstatné je, čo zistili. A zistili, že konať veľkú potrebu po čupiačky je pre zdravý vývoj organizmu to najlepšie. Jednak sa tak vyvinie silnejší brušný lis a tým aj lepší tlak na vyprázdnenie, druhak tlak podporí peristaltiku. Ďalšou výhodou je, že análny otvor sa pri čupení viac rozovrie a tiež to, že čupieť človek dlho nevydrží a nevyvolá si tak hemoroidy. (nemýliť si s Perzeidmi!)

V našom kultúrnom okruhu sa pri defekácii sedí. Väčšina ľudí na svete však zdravo čupí. Čupia národy na východ a juh od nás. Veď sa tomu aj hovorí turecký záchod.

Voľakedy to mali teda ľudia ľahké, stiahli gate a čupli si hocikde. Alebo ani nesťahovali gate, veď v dávnych vekoch boli opásaní len nejakou kožušinou! Gate predsa vymyslel až Bill Gates I. – praprapradedo toho terajšieho Gatesa a nechal si ich patentovať, čím nehorázne zbohatol. No a prvý splachovací záchod vymyslel Angličan W. C. Toilet.

Nie, nie, srandujem, prvý splachovací záchod vymyslel pre britskú kráľovnú Alžbetu I. Angličan John Harrington v roku 1596. Vraj ho odmietla použiť, pretože bol príliš hlučný. A prvý patent na splachovacie WC vydali Alexandrovi Cummingsovi v roku 1775.

Ale nie o tom som chcel.

Chcel som písať o mieri.

S mierom je to totiž ako s tým sraním.

Najlepšie pre človeka je to najjednoduchšie – teda žiadna misa, žiadne dlhé sedenia na nej spojené s mobilovaním a pri archaických používateľov záchoda s čítaním knižky. Najlepšie pre život človeka je obyčajné čupnutie nevyžadujúce si nič!

Tak isto je to aj s mierom!

Mier je to najjednoduchšie čo človek potrebuje!

Netreba nič vymýšľať.

Všetko funguje ku spokojnosti všetkých.

Najlepší spôsob života pre človeka je žiť v mieri.

Napriek tomu všelijakí nespokojenci vytvárajú intrigy, sváry, hádky, bitky a vojny. Tie najdokonalejšie sú až svetové.

Pritom to najjednoduchšie, čo človek potrebuje (okrem čupnutia si) je práve mier.

Americkí, či iní vedci môžu na vedeckých konferenciách polemizovať o tom aké sratie je najlepšie, ale ak na dišputu nepozvú črevo, aký to má zmysel?

Správa o ceste do Ruska – 6/10

15.07.2024

Petrohrad žije intenzívnym životom. Mesto na každého zapôsobí svojou krásou, nie náhodou sa mu hovorí aj Benátky severu. Rozkladá sa v delte rieky Neva na viac ako 40 ostrovoch. Známe sú padacie mosty, ktoré sa väčšinou otvárajú okolo polnoci, aby mohli prejsť veľké nákladné lode. Petrohrad sme navštívili v období tzv. bielych nocí. Od mája do júla tu slnko [...]

Správa o ceste do Ruska – 5/10

13.07.2024

Zo železničnej stanice sme zamierili s Ľubkou do nákupného centra Galeria Shopping Mall nachádzajúceho sa hneď vedľa. Predpokladali sme, že tam bude dostatok verejne prístupných wifín a tak nebude problém nájsť si ubytovanie na štyri noci. Predpoklad bol správny, v shopingu boli k dispozícii štyri voľné siete. Malo to len malý háčik – do všetkých bolo potrebné sa [...]

Správa o ceste do Ruska – 4/10

12.07.2024

Vziať nás do 150 km vzdialeného Petrohradu sa nám nakoniec ponúkol vodič jednej maršrutky. Za predpokladu, že mu v mikrobuse zostane voľné miesto. Zostalo. Za odvezenie chcel 750 rubľov od každého, lenže my sme ešte nemali vymenené peniaze. Do Ruska sme brali so sebou britské libry, pretože informácie, ktoré sme mali, tvrdili, že v Rusku sa libry vymieňajú v [...]

Kennedy

Nezávislému kandidátovi Kennedymu pridelil prezident Biden ochranku

15.07.2024 23:45

Environmentálny právnik nemá vo voľbách veľké šance. Jeho mítingy sú však pomerne populárne a priťahujú veľké davy.

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

vance, trump

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 609
Celková čítanosť: 2201617x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu

Kategórie