Dnes, v časoch povolebných sa stalo veľmi frekventovaným slovné spojenie prienik programov. Novinári a analytici hľadajú, kto má s kým najlepší prienik.
Nuž najlepší prienik má jednoznačne Boris Kollár. Svoje by o tom mohli povedať panie Heringhová, Štofaníková, Krištúfková, Richterová… A iste aj mnohé iné, ktoré ušli mediálnej popularizácii.
Prienik programov, je čosi, čo je pri vytváraní koalícií žiaduce. Nechápem preto vytváranie atmosféry zrady nad konaním Radoslava Procházku. Veď tento očividne strategicky mysliaci politik prenikol z pohľadu pravicového voliča priamo do tyla nepriateľa! Aj tu teda ide o prienik a to taký, aký Stalin zvykol oceňovať udelením vyznamenania Hrdina Sovietskeho zväzu.
V politike býva častou pracovnou metódou prienik do análu kohosi dôležitého, vyššie postaveného. Takýto prienik, ako vedia čo len trochu medicínsky vzdelanejší ľudia, je spojený s istým rizikom. Predsa len Hlavný nebeský konštruktér ten otvor naprojektoval na čosi iné. Pri takomto prieniku je pravdepodobné poškodenie sliznice, vznik trhliniek a krvácania a vysoké riziko infekcie, napríklad AIDS.
Procházka síce udatne prenikol do tyla nepriateľa, ale z pohľadu pravicového voliča mu hrozí nakazenie sa. A osoba postihnutá napr. AIDS-om síce istý čas prežíva, ale jej koniec je neodvratný.
Nuž a najmenší, ba takmer žiadny programový prienik (aspoň tak to zatiaľ všetci deklarujú) má Marián Kotleba. Nemožno sa tomu čudovať. V slove prienik je písmeno r a to Mariánovi veľmi nejde. Ľudia, ktorým nejde r sa slovám obsahujúcim také písmeno podvedome vyhýbajú. O čo lepšia je pre Kotlebu napríklad veta:
Kotlebovci dôslednou vlasteneckou politikou chcú dosiahnuť čisté a biele Slovensko bez Cigánov, Židov, a moslimov.
Taká dlhá veta a nie je v nej ani jediné r!
Celá debata | RSS tejto debaty