Silvestrovské lampióny – 3. pokračovanie (stav po 93 dňoch)

Čas plynie ako voda…. od Silvestra prešli už tri mesiace – presne 93 dní.

Žiaden z úradov, na ktoré som sa v súvislosti so znečisťovaním prostredia tzv. lampiónmi šťastia obrátil, sa mi už viac neozval. Ako vidno z nižšie uverejnených fotiek, predajcami sľubovaný rozpad lampiónov „za pár dní“ sa stále nekoná. Lampióny akurát stratili pôvodnú farbu a už len na máloktorom sa dá určiť pôvodný odtieň. Takže to vlastne vyzerá akoby som veľakrát nafotil jeden a ten istý kus. Žiaľ, pravda je taká, že každá fotografia je iný lampión!

V súvislosti s nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji sa teraz často hovorí o tom, aká je Bratislava špinavá, aká to bude hanba… Píše sa o tom, ako to riešiť. V podchode na Trnavskom mýte sa budú stavať nejaké kulisy, okolie stanice sa vraj vyčistí, primátor Ftáčnik vyzýva obyvateľov Bratislavy, aby sa zúčastnili brigády, ktorá by pomohla Bratislavu očistiť.

Nuž neviem ako tá brigáda dopadne, dnešní mladí a vôbec dnešní ľudia sú už iní. Do brigád sa podľa mňa nepohrnú. Ukázalo sa, že 22 rokov kapitalizmu, nevyriešilo všetko to, čo nám sľubovali. V meste je stále špina, ba myslím si, že jej je ešte omnoho viac ako za minulého režimu. Nemám nič proti primátorovi Ftáčnikovi (ba naopak, volil som ho), ale pripadá mi smiešne vyzývať na účasť na očisťovacej brigáde časť poriadkumilovných Bratislavčanov, pričom druhej časti ľahostajných dovolíme aj pomocou tzv. lampiónov šťastia Bratislavu znečisťovať.

Voľakedajšie nenávidené brigády v rámci Akcie Z mali svoj zmysel aj efekt, dnes v brigády neverím. Uplynulé dva dni som síce videl okolo budovy nového Národného divadla s igelitovým vrecom v ruke zbierať nečistoty akéhosi bezdomovecky vyzerajúceho človeka, ale ako vidno na posledných dvoch fotkách, bordel v najtesnejšej blízkosti národnej kultúrnej ustanovizne je prítomný stále.

Na záver malá anketa:

Myslíte si, že mnou sledované lampióny šťastia vydržia viac-menej neporušené až do nasledujúceho Silvestra?

1. – áno

2. – nie

Protest v Brne

25.05.2026

Včera som sa zúčastnil demonštrácie proti konaniu prelomového stretnutia sudetonemeckého landsmanšaftu v Brne (prelomovému, pretože prvýkrát na území Českej republiky!) Trochu s obavami som hľadel na miesto zrazu demonštrantov pred brnianskou hlavnou železničnou stanicou, keď hodinu pred začiatkom tam ešte nebolo veľa ľudí. Ale keď sa o jednej sprievod pohol hore [...]

Sračky a mantry. . .

06.05.2026

Takéto a podobné sračky sa predkladajú ľuďom: TU Málo textu, veľa obrázkov. Výpovedná hodnota nula. Len v podtexte podprahový impulz. Podobne všetky tie Farmy, Výmeny manželiek, Horné Dolné… Netreba rozmýšľať, netreba dlho čítať a ešte sa ľudia (tí jednoduchší, ktorých je objektívne väčšina) zabavia. Veď, kto by už čítal nejaké dlhé fundované [...]

Pravda je teda inde! (Hommage à MUDr. Marko  Brix CSc. )

22.04.2026

Môj lekár mi vypísal výmenný lístok na kolonoskopiu. Priatelia a známi, ktorí toto „labúžo“ už absolvovali ma varovali – najhroznejší zážitok v živote, katastrofa, určite sa daj uspať, chcelo sa mi zvracať, bolí to jak sviňa… Nuž… začína to diétnymi obmedzeniami. Týždeň pred zákrokom! Nemôžete jesť prakticky nič z toho, čo vám chutí. [...]

SR NRSR odvolávanie MŽP Taraba pokus druhý BAX

Tarabu chcela opozícia odvolávať, no poslanci sa ani nezišli. Minister zatiaľ môže byť pokojný

02.06.2026 08:38

Schôdzu k odvolaniu ministra sa zatiaľ nepodarilo otvoriť ani v utorok.

KĽDR, Severná Kórea, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: V KĽDR oslávili Deň detí. Nazvali ich 'vzácnymi pokladmi' a Kima 'otcom všetkých detí'

02.06.2026 08:30

Severná Kórea si v pondelok 1. júna 2026 pripomenula Medzinárodný deň detí.

Glucksmann so Salame

Kto nahradí Macrona: podmaní si Elyzejský palác židovský fešák s libanonskou krásavicou?

02.06.2026 08:00

Prezidentské voľby vo Francúzsku sa uskutočnia na jar 2027. Bude sa voliť nástupca Emmanuela Macrona, ktorý tretíkrát podľa ústavy už kandidovať nemôže.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 744
Celková čítanosť: 2821162x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu

Kategórie

Archív