Založ si blog

Ako sa robí profesionálna žurnalistika

Denník Sme dnes uverejnil článok: https://sport.sme.sk/c/22062268/sevastianovova-sa-vraj-zivi-ako-luxusna-spolocnicka.html?ref=njct , v ktorom prináša informáciu o tom, že viacero významných ruských športovkýň, vrátane olympijskej víťazky z Londýna sa má živiť ako luxusné spoločníčky.

Pôvodnú informáciu priniesla ruská súkromná televízna spoločnosť REN TV, ktorú zakladal a istý čas vlastnil aj Anatolij Čubajs. Ten Anatolij Čubajs, ktorý za prezidentovania Západom obľúbeného Borisa Jeľcina bol podpredsedom vlády zodpovedným za privatizačný program a Západ ho obdivoval ako najliberálnejšiu osobu z kremeľskej sústavy. Po voľbách v decembri 1995 mu však bol vyčítaný nielen nevýhodný výpredaj štátneho majetku, ale aj nevhodnosť jeho reforiem v západnom štýle. V januári 1996 musel z vlády odísť.

Denník SME informáciu televízie REN obsahujúci aj zoznam predajných športovkýň bez akéhokoľvek ostychu a overovania si pravdivosti prebral na svoje stránky, hoci v samotnom článku sa píše:

„Pôvod zoznamu, ktorý REN TV zverejnila, je neznámy. Reportéri neuvádzajú, ako sa k nemu dostali a nepriniesli žiadny dôkaz o tom, že ženy si skutočne zarábajú ako luxusné spoločníčky“

Navyše, SME píše ďalej „v zozname sú uvedené len mená neznámych žien, chýbali mená známych športovkýň“

To im však nebránilo, aby bez dôkazov očiernili napr. Karolinu Sevastianovovú, či Alexandru Soldatovovú.

Nuž takto si ja prácu profesionálneho žurnalistu z redakcie bojujúcej „za slušné Slovensko“ nepredstavujem.

Pamätáme sa, ako boli ruskí športovci obvinení z dopingu, odobrali im medaily a koľko sa o tom u nás popísalo a keď zrazu súd očistil veľkú skupinu ruských športovcov od podozrení z dopingu a museli im vrátiť medaily zo Soči https://dennikn.sk/1016332/sud-ocistil-velku-skupinu-ruskych-sportovcov-od-podozreni-z-dopingu-vratia-im-medaily-zo-soci/, takmer nikde sa o tom nepísalo a ak predsa, tak len malá drobná jednorazová správička bez akéhokoľvek ospravedlnenia sa našich novinárov. A nielenže sa im neospravedlnili, ale aj tento nový okydávajúci článok denníka SME začína samozrejme pripomienkou dopingovej kauzy ruských športovcov, ktorá sa medzitým už ukázala ako nepravdivá.

Skrátka v istej časti médií (a žiaľbohu prevažujúcej) sa považuje za povinnosť ťať do tých Rusov koľko to dá.

Neprofesionalita a krátkozrakosť, ktorá sa nám raz vypomstí.

(Ospravedlňujem sa za veľké písmená v druhej časti článku – nedokážem to nijako zmeniť, neviem prečo mi to tak zverejnilo…)

 

 

 

Fico a rozšírenie vojny

19.05.2024

V minulých dňoch vyšlo najavo, že v nemeckom parlamente prebieha diskusia o tom, aby sa presadila obrana Ukrajiny vedená z územia krajín s ňou susediacich – teda z Poľska, Slovenska a Maďarska. Prišiel s tým Rolf Mützenich, líder parlamentnej frakcie SPD. Aj poslanci ostatných dvoch koaličných strán – Zelených a FDP, už skôr vyjadrili sympatie k návrhu [...]

Postrehy z koncertu

13.05.2024

Hoci Jean-Michel Jarre nie je úplne „moja šialka kávy“ ako by povedala Darinka, kedysi Rolincová, vybral som sa včera večer predsa len k bratislavskej Inchebe. Musím uznať, že to bol celkom zážitok! Počúvateľné skladby boli pekné, nepočúvateľné sme pretrpeli. Svetelná, pyrotechnická a dronová show bola veľkolepá. Ale nie o tom som chcel. Na koncerte, ktorý vybavil [...]

Zážitok z dnešného dňa. . .

25.04.2024

Vybral som sa dnes na Miestny úrad Bratislava – Staré Mesto, aby som tam, ako budúci člen okrskovej volebnej komisie v eurovoľbách, podpísal potrebné dokumenty. Prechádzal som cez Hviezdoslavovo námestie a už diaľky som zbadal pred americkou ambasádou veľký zhluk ľudí. Prekvapilo ma to, pretože som nevedel o žiadnej protestnej, ani inej akcii a väčšinou o nich [...]

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:04

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

irán.  Ebráhí Raísí

V Iráne havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov

19.05.2024 16:04

Spolu s Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

danko, majerský

Danko: Za okrúhly stôl by si mali sadnúť médiá a vládna koalícia. Líder KDH avizuje nové pravidlá aj mediálny úrad

19.05.2024 15:30, aktualizované: 17:20

Podľa lídra KDH Milana Majerského by sa nad sebou mali zamyslieť aj novinári, no „zošnurovať“ médiá podľa neho nie je najlepší spôsob.

Elon Musk

Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

19.05.2024 15:01

Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 595
Celková čítanosť: 2143953x
Priemerná čítanosť článkov: 3603x

Autor blogu

Kategórie