Založ si blog

Ako sa robí profesionálna žurnalistika

Denník Sme dnes uverejnil článok: https://sport.sme.sk/c/22062268/sevastianovova-sa-vraj-zivi-ako-luxusna-spolocnicka.html?ref=njct , v ktorom prináša informáciu o tom, že viacero významných ruských športovkýň, vrátane olympijskej víťazky z Londýna sa má živiť ako luxusné spoločníčky.

Pôvodnú informáciu priniesla ruská súkromná televízna spoločnosť REN TV, ktorú zakladal a istý čas vlastnil aj Anatolij Čubajs. Ten Anatolij Čubajs, ktorý za prezidentovania Západom obľúbeného Borisa Jeľcina bol podpredsedom vlády zodpovedným za privatizačný program a Západ ho obdivoval ako najliberálnejšiu osobu z kremeľskej sústavy. Po voľbách v decembri 1995 mu však bol vyčítaný nielen nevýhodný výpredaj štátneho majetku, ale aj nevhodnosť jeho reforiem v západnom štýle. V januári 1996 musel z vlády odísť.

Denník SME informáciu televízie REN obsahujúci aj zoznam predajných športovkýň bez akéhokoľvek ostychu a overovania si pravdivosti prebral na svoje stránky, hoci v samotnom článku sa píše:

„Pôvod zoznamu, ktorý REN TV zverejnila, je neznámy. Reportéri neuvádzajú, ako sa k nemu dostali a nepriniesli žiadny dôkaz o tom, že ženy si skutočne zarábajú ako luxusné spoločníčky“

Navyše, SME píše ďalej „v zozname sú uvedené len mená neznámych žien, chýbali mená známych športovkýň“

To im však nebránilo, aby bez dôkazov očiernili napr. Karolinu Sevastianovovú, či Alexandru Soldatovovú.

Nuž takto si ja prácu profesionálneho žurnalistu z redakcie bojujúcej „za slušné Slovensko“ nepredstavujem.

Pamätáme sa, ako boli ruskí športovci obvinení z dopingu, odobrali im medaily a koľko sa o tom u nás popísalo a keď zrazu súd očistil veľkú skupinu ruských športovcov od podozrení z dopingu a museli im vrátiť medaily zo Soči https://dennikn.sk/1016332/sud-ocistil-velku-skupinu-ruskych-sportovcov-od-podozreni-z-dopingu-vratia-im-medaily-zo-soci/, takmer nikde sa o tom nepísalo a ak predsa, tak len malá drobná jednorazová správička bez akéhokoľvek ospravedlnenia sa našich novinárov. A nielenže sa im neospravedlnili, ale aj tento nový okydávajúci článok denníka SME začína samozrejme pripomienkou dopingovej kauzy ruských športovcov, ktorá sa medzitým už ukázala ako nepravdivá.

Skrátka v istej časti médií (a žiaľbohu prevažujúcej) sa považuje za povinnosť ťať do tých Rusov koľko to dá.

Neprofesionalita a krátkozrakosť, ktorá sa nám raz vypomstí.

(Ospravedlňujem sa za veľké písmená v druhej časti článku – nedokážem to nijako zmeniť, neviem prečo mi to tak zverejnilo…)

 

 

 

Moldavsko a Podnestersko – 6. časť

22.11.2022

V posledný deň pobytu sme si naplánovali ešte návštevu Milestii Mici. Lietadlo nám odlietalo o 16,50, ale dovtedy by sme mali stihnúť prehliadku vinárstva absolvovať. Návštevu spolu s ochutnávkou sme si dojednali ešte z domova prostredníctvom internetu a vzhľadom na nutnosť presunu na letisko sme si zvolili prvý možný termín o desiatej dopoludnia, hoci väčšina návštev [...]

Moldavsko a Podnestersko – 5. časť

21.11.2022

Na druhý deň sa vydávame na prehliadku Tiraspoľu. V tomto komunistickom skanzene sú ulice stále pomenované po Leninovi, Karlovi Marxovi, Karlovi Liebknechtovi, Sverdlovovi… Centrálne tiraspoľské námestie je pomenované po jednom z najlepších vojenských stratégov histórie, generálovi Suvorovovi a dominuje mu aj jeho jazdecká socha. Pozoruhodné sú aj zástavky MHD. [...]

Moldavsko a Podnestersko – 4. časť

20.11.2022

V hlavnom meste stihneme len narýchlo na trhu čosi zjesť a už nastupujeme do maršrutky smerujúcej do Tiraspoľu. Počas dohadovania sa o platnosti našich, na internete zakúpených, cestovných lístkov sa nám pokúšal „pomôcť“ majiteľ neďaleko stojaceho osobného auta zn. Mercedes s ponukou, že nás zavezie za 75 lei/os do hlavného mesta Podnesterskej republiky. My však [...]

Rusko Ukrajina Vojna Mobilizácia Čiastočná Branci

Demobilizovaný ruský študent: Dostal som starú pušku, delili sme sa aj o spací vak

29.11.2022 06:10

Študent, ktorého prepustili z radov proruských jednotiek na Ukrajine, tvrdí, že k dispozícii mal pušku zo sovietskej éry.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Estónci nabádajú EÚ zdvojnásobiť výdavky na obranu

29.11.2022 05:55

Viac ťažkých zbraní Ukrajine, vyššie výdavky na obranu v Európe, navrhujú pobaltské a škandinávske štáty. Kyjev chce transformátory a protivzdušnú obranu.

americké vojnové lode, USS Chancellorsville

Zahnali sme americký krížnik, tvrdí Čína

29.11.2022 05:46

Čínska armáda v utorok uviedla, že v Juhočínskom mori zahnala americký krížnik s riadenými strelami.

koľajnice, zmena

Rakúske vlaky sa vracajú do normálu, varovný štrajk železničiarov sa skončil

29.11.2022 05:35

Osobnú i nákladnú vlakovú dopravu obnovia v utorok v Rakúsku po ukončení varovného štrajku tamojších železničiarov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 396
Celková čítanosť: 1627525x
Priemerná čítanosť článkov: 4110x

Autor blogu