Založ si blog

Je čas na nový pozývací list?

To, čo sa deje v parlamente je nehorázne!

Môžem mať výhrady k navyšovaniu penzií a detských prídavkov tesne pred voľbami aké chcem, tu ide o čosi iné!

Ide o Istanbulský dohovor, ktorý parlament už dvakrát odmietol!

Zvýšenie penzií a detských prídavkov by mohla Čaputová hneď vzápätí vetovať a vrátiť do parlamentu (takže opozícia môže byť pokojná), ale uznesenie ktorým by NRSR odmietla pozitívne stanovisko vlády k Istanbulskému protokolu by už prezidentka musela splniť! Preto progresívna banda bude v rozpore s rokovacím poriadkom a elementárnymi zásadami demokracie blokovať parlament až do volieb.

Vasiľ Biľak by povedal, že v krajine začala kontrarevolúcia. A napísal by pozývací list. Lenže komu napísať pozývací list dnes?

Azda len Islandu, ktorý má najstarší parlament na svete (od roku 930!) a teda bohatú parlamentnú demokratickú tradíciu. Islanďania by Poliačika, Beblavého a spol. vedeli poučiť o tom, čo je to parlamentná demokracia. Problém je, že Island nemá armádu, takže sem nemá kto prísť zakročiť.

Možno by stačilo, keby Danko pozval z ulice dvojicu hliadkujúcich policajtov… A bolo by po kontrarevolúcii.

Z denníka karanténovaného – 1. časť

31.03.2020

Budím sa do nového rána. Päsťami si pretieram rozospaté oči. Pozitívum je, že sa budím, negatívum je, že som si išiel päsťami do oči – v rádiu, v televízii, v tlači, na fajsbúku aj na Úrade vlády vraveli, že sa to nemá robiť. Chápem, že na Úrade vlády si oči nepretierajú, ešte by sa im mohli otvoriť a zrazu by videli to, čo vidí väčšina národa. Oni tie [...]

Ako to bude na jeseň 2020?

28.03.2020

Z času na čas sa najmä v bulvárnych plátkoch objaví rozhovor s nejakým futurológom. Novinári sa ho pýtajú, ako bude človek vyzerať o sto, dvesto, tristo rokov. A futurológ s vážnou tvárou odpovedá, že človek s najväčšou pravdepodobnosťou stratí vlasy a príde aj o všetko telesné ochlpenie, zakrnejú mu ruky aj nohy… No, možné to je… istú logiku [...]

Vážený pán premiér,

27.03.2020

Vážený pán premiér Matovič, priznávam sa, že som Vás nevolil. Priznávam sa, že sa mi štýl Vašej politickej práce v uplynulých desiatich rokoch nepáčil. Priznávam, že mi nie ste sympatický. Myslím si, že na čele štátu by mali byť ľudia rozhľadení, so širokým všeobecným prehľadom, ľudia, akým sa v minulosti hovorilo polyhistor. Takých ľudí na Slovensku nie [...]

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Jarmila Urbancová

Urbancová končí na Najvyššom súde

31.03.2020 16:43

Urbancová odchádza z justície potom, čo ju zadržala a obvinila NAKA pre podplácanie v kauze Technopol. V súčasnosti je vyšetrovaná na slobode.

Irán USA Rúhání revolúcia islamská výročie oslavy vlajka

USA predĺžili platnosť výnimiek zo sankcií uvalených na Irán

31.03.2020 16:20

USA predlžujú výnimky i napriek tomu, že len minulý týždeň zaviedli nové sankcie voči dvadsiatim Iráncom a spoločnostiam, ktoré údajne podporovali šiitské milície v Iraku zodpovedné za útoky na americké vojenské základne.

juraj blanár

Blanár chce poznať dôvody zastavenia repatriácie

31.03.2020 15:27, aktualizované: 16:01

Rezort zahraničných vecí registruje 6037 žiadostí občanov SR o repatriáciu.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 256
Celková čítanosť: 954917x
Priemerná čítanosť článkov: 3730x

Autor blogu

Kategórie