Založ si blog

O tanečníkoch v Matovičovej vláde

Posledné dva kroky Matovičovej vlády musia otvoriť oči aj posledným členom sekty Svedkov Matelkových a na nohy postaviť, resp. do ulíc vyhnať všetkých ostatných.

Mám na mysli Matovičovo stanovisko ku kauze Kollárovej diplomovej práce a vyhlásenie ministra zahraničných vecí Korčoka, že Slovenská republika, uznáva Juana Guaidóa za legitímneho dočasného prezidenta Venezuelskej bolívarovskej republiky.

V kauze Kollárovej diplomovej práce sa síce strana Za ľudí aj SAS-ka trochu vzpiera, ale výsledok je jasný už teraz – Kollár ostane šéfom parlamentu a aj koalícia ostane zachovaná.

V Korčokovej kauze ide o bezprecedentný krok, ktorý by si zaslúžil okamžité odvolanie ministra zahraničných vecí. Korčok vyhlásil, že ide o jeho osobné rozhodnutie, ktoré vláde iba oznámil. Čiže Matovičovi brnkol po nose a pán premiér „statočne“ to brnknutie ustál.

Nie je mojim cieľom v tomto texte vysvetľovať, prečo Juan Guaidó nemôže byť legitímnym venezuelským prezidentom a prečo ním, napriek mnohým možným kritikám, je stále Nicolás Maduro. A nie je mojim cieľom ani písať o tom, prečo je Maduro pre USA zlý a prečo Guaidó dobrý – každý vie, že ide o „demokraciu“. A synonymum slova „demokracia“ je v USA slovo „ropa“.

Chcem písať o inom probléme – našom, slovenskom.

Podľa čl. 119 Ústavy Slovenskej republiky, písm. i o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky rozhoduje vláda v zbore!

Pán minister Korčok nielenže porušil ústavu, ale dôsledne koná podľa nôt dodaných zo Spojených štátov a pracuje proti záujmom Slovenskej republiky. Čo bude nasledovať po tomto? Môžeme to úspešne tušiť – uznanie Kosova, schválenie obrannej dohody s USA a zriadenie amerických základní na Slovensku so stálou vojenskou prítomnosťou americkej armády.

Konanie tejto vlády sa veľmi približuje konaniu prednovembrových komunistických vlád, už chýbajú len zvrchu organizované podpisové akcie robotníkov schvaľujúce Korčokove kroky!

Pred budovou Markízy už týždeň kempujú akýsi protestujúci (viď. foto) Chvíľu som sa pri nich pristavil a porozprával. Mnohé myšlienky majú dobré a iné zas svedčia o tom, že nechápu ako funguje moc v dnešnom svete. Veľa cieľov, žiadne riešenia. Sú to takí neškodní, vcelku sympatickí exoti. Nebolo by však načase, aby sa organizovania protestov proti nehoráznym nekompetentným krokom tejto vlády ujali uznávané a relevantné osobnosti?

Franz Kafka svojho času povedal:

„Múdri kráčajú životom vyrovnaným krokom a ostatní okolo nich tancujú dobové tance.“

Tanečníkov tu máme mrte a Korček, Klus a Naď sú hlavní choreografi.

Nemali by sa konečne ozvať tí múdri a začať konať?

 

Plošné testovanie a ja

21.10.2020

Vyjadroval sa už hocikto, tak sa vyjadrím aj ja. Koniec koncov som zverolekár, teda mám medicínske vzdelanie a v minulosti som riešil viacero ohniskových nákaz spojených s karanténnymi opatreniami, ktoré sa v prvom rade, pochopiteľne, týkali ľudí a nie zvierat. Plošné testovanie by bol v princípe dobrý nápad. Lenže nie je. Test firmy SD Biosensor, ktorý sa má použiť na [...]

Iľf s Petrovom to vedeli už v roku 1935

17.07.2020

Iľja Iľf a Jevgenij Petrov boli dvaja sovietski spisovatelia, ktorí svoje texty písali spoločne ako spoluautori. Známe sú ich satirické diela. Román Dvanásť kresiel vyšiel v roku 1928, stal sa klasickým príbehom literárneho humoru, dočkal sa prekladov do mnohých jazykov. Pokračovanie tohto románu, ktoré má názov Zlaté teľa vyšlo v roku 1931. Hlavnú rolu v oboch [...]

Boja sa súčasní mocipáni hnevu ľudu?

16.07.2020

Pred pár dňami som písal o protestujúcich pred Markízou v Záhorskej Bystrici.TU Písal som o nich, že sú to takí neškodní, sympatickí exoti. Zdá sa, že až takí neškodní neboli. Alebo možno aj boli, ale napriek tomu niekomu prekážali. Minulý piatok som išiel opäť okolo Markízy a štrajkujúci tam už neboli. Stany, lavičky, transparenty, zástavy, všetko bolo preč! [...]

Virus Outbreak Czech Republic

Prymula bez rúška, bude aj bez kresla. Babiš žiada jeho odchod

23.10.2020 11:48

Český minister zdravotníctva Roman Prymula bol na nočnom stretnutí v reštaurácii, ktorá mala byť zavretá, navyše odišiel bez rúška.

Orava, Bardejov, koronavírus

Chaos s dobrovoľníkmi. Bez informácií, nereálne termíny

23.10.2020 11:00

Plynulosť a úspech testovania závisí aj od množstva dobrovoľníkov, ktorí budú pri odberoch pomáhať. Vo viacerých prípadoch organizácia škrípe.

matovič

Matovič vyzval poslancov k jednote, požiadal o zvolanie grémia

23.10.2020 09:55, aktualizované: 10:37

Predseda parlamentu Boris Kollár zvolal poslanecké grémium na 10.00 hodinu.

Nigéria / Vojak / Vojaci / Islamisti / Džihádisti /

Američania podnikli nálet na vodcov al-Káidy v Sýrii

23.10.2020 09:30

Pri nálete neidentifikovaného bezpilotného lietadla na severozápade Sýrie zahynulo údajne 14 džihádistov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 286
Celková čítanosť: 1135288x
Priemerná čítanosť článkov: 3970x

Autor blogu