Založ si blog

O tanečníkoch v Matovičovej vláde

Posledné dva kroky Matovičovej vlády musia otvoriť oči aj posledným členom sekty Svedkov Matelkových a na nohy postaviť, resp. do ulíc vyhnať všetkých ostatných.

Mám na mysli Matovičovo stanovisko ku kauze Kollárovej diplomovej práce a vyhlásenie ministra zahraničných vecí Korčoka, že Slovenská republika, uznáva Juana Guaidóa za legitímneho dočasného prezidenta Venezuelskej bolívarovskej republiky.

V kauze Kollárovej diplomovej práce sa síce strana Za ľudí aj SAS-ka trochu vzpiera, ale výsledok je jasný už teraz – Kollár ostane šéfom parlamentu a aj koalícia ostane zachovaná.

V Korčokovej kauze ide o bezprecedentný krok, ktorý by si zaslúžil okamžité odvolanie ministra zahraničných vecí. Korčok vyhlásil, že ide o jeho osobné rozhodnutie, ktoré vláde iba oznámil. Čiže Matovičovi brnkol po nose a pán premiér „statočne“ to brnknutie ustál.

Nie je mojim cieľom v tomto texte vysvetľovať, prečo Juan Guaidó nemôže byť legitímnym venezuelským prezidentom a prečo ním, napriek mnohým možným kritikám, je stále Nicolás Maduro. A nie je mojim cieľom ani písať o tom, prečo je Maduro pre USA zlý a prečo Guaidó dobrý – každý vie, že ide o „demokraciu“. A synonymum slova „demokracia“ je v USA slovo „ropa“.

Chcem písať o inom probléme – našom, slovenskom.

Podľa čl. 119 Ústavy Slovenskej republiky, písm. i o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky rozhoduje vláda v zbore!

Pán minister Korčok nielenže porušil ústavu, ale dôsledne koná podľa nôt dodaných zo Spojených štátov a pracuje proti záujmom Slovenskej republiky. Čo bude nasledovať po tomto? Môžeme to úspešne tušiť – uznanie Kosova, schválenie obrannej dohody s USA a zriadenie amerických základní na Slovensku so stálou vojenskou prítomnosťou americkej armády.

Konanie tejto vlády sa veľmi približuje konaniu prednovembrových komunistických vlád, už chýbajú len zvrchu organizované podpisové akcie robotníkov schvaľujúce Korčokove kroky!

Pred budovou Markízy už týždeň kempujú akýsi protestujúci (viď. foto) Chvíľu som sa pri nich pristavil a porozprával. Mnohé myšlienky majú dobré a iné zas svedčia o tom, že nechápu ako funguje moc v dnešnom svete. Veľa cieľov, žiadne riešenia. Sú to takí neškodní, vcelku sympatickí exoti. Nebolo by však načase, aby sa organizovania protestov proti nehoráznym nekompetentným krokom tejto vlády ujali uznávané a relevantné osobnosti?

Franz Kafka svojho času povedal:

„Múdri kráčajú životom vyrovnaným krokom a ostatní okolo nich tancujú dobové tance.“

Tanečníkov tu máme mrte a Korček, Klus a Naď sú hlavní choreografi.

Nemali by sa konečne ozvať tí múdri a začať konať?

 

Iľf s Petrovom to vedeli už v roku 1935

17.07.2020

Iľja Iľf a Jevgenij Petrov boli dvaja sovietski spisovatelia, ktorí svoje texty písali spoločne ako spoluautori. Známe sú ich satirické diela. Román Dvanásť kresiel vyšiel v roku 1928, stal sa klasickým príbehom literárneho humoru, dočkal sa prekladov do mnohých jazykov. Pokračovanie tohto románu, ktoré má názov Zlaté teľa vyšlo v roku 1931. Hlavnú rolu v oboch [...]

Boja sa súčasní mocipáni hnevu ľudu?

16.07.2020

Pred pár dňami som písal o protestujúcich pred Markízou v Záhorskej Bystrici.TU Písal som o nich, že sú to takí neškodní, sympatickí exoti. Zdá sa, že až takí neškodní neboli. Alebo možno aj boli, ale napriek tomu niekomu prekážali. Minulý piatok som išiel opäť okolo Markízy a štrajkujúci tam už neboli. Stany, lavičky, transparenty, zástavy, všetko bolo preč! [...]

Čiernobiele šialenstvo

13.07.2020

Máme tu teraz takú módu, trend či skôr nepísané nariadenie, že treba prehodnocovať a odstraňovať všetko, čo zaváňa rasizmom. Firma L’Oréal sa rozhodla odstrániť z obalov svojej pleťovej kozmetiky slová ako „biely/bielenie“, „svetlý/zosvetlenie“ či „bledý“. Diskutuje sa o zmene názvu tradičného hokejového klubu NHL Chicago Black Hawks (Chicagske [...]

libanon bejrút výbuch trosky

Libanon: Rozbuška či spúšťač očistnej katarzie

05.08.2020 18:42

Keby niekto chcel poslať Libanon do horúceho pekla, nemohol by si vybrať vhodnejší okamih.

bratislava povodeň riziko shmu

V Bratislave sa môže vyskytnúť povodeň, varuje SHMÚ

05.08.2020 14:15

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre hlavné mesto výstrahu prvého stupňa.

jankovská

Jankovská ostáva za mrežami, Cvikovej súd vyhovel

05.08.2020 14:05, aktualizované: 16:05

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská je obvinená z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

Súd Pojednávanie Kuciak Vražda kočner para

Mohli ovplyvniť odloženie rozsudku o Kuciakovej vražde záverečné reči?

05.08.2020 13:00, aktualizované: 15:55

Argumenty všetkých strán v procese a celý prípad si zaslúžia dlhšiu poradu, domnieva sa Kočnerov advokát Para.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 285
Celková čítanosť: 1107025x
Priemerná čítanosť článkov: 3884x

Autor blogu