Založ si blog

SIS pod novým riaditeľom sa pochlapila!

Azda všetkých ľudí na celom Slovensku včera prekvapili a zároveň zarmútili tristné zábery z Rudna nad Hronom v okrese Žarnovica. Nad obcou sa pretrhla hrádza a prívalová vlna spláchla obec ako sanitárnu misu po stlačení splachovača. Žiaľ, povodeň priniesla aj jednu ľudskú obeť. Vybreženie Rudnianského potoka a prívalová vlna je o to nepochopiteľnejšia, že v roku 2013 bol nad obcou realizovaný projekt protipovodňovej prevencie v rámci Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí a krajiny, ktorého autorom bol známy ochranár, protipovodňový špecialista a bývalý predseda Demokratickej strany Michal Kravčík.

Podľa prvotných vyšetrovaní zo včerajšieho dňa príčinou povodne bolo, že hrádza nevydržala nápor vody po predchádzajúcich intenzívnych dažďoch.

Dnes však vďaka zodpovednej práci SIS vyšli najavo nové skutočnosti!

Priemyselné kamery rozmiestnené v okolí hrádze v rámci projektu ministra Budaja na ochranu vlkov zaznamenali predvčerom v jej okolí čudné dianie. Na mieste hrádze sa pohybovali dve podozrivé osoby. A keby len pohybovali! Podrobným skúmaním časovej kamerovej slučky sa bez akýchkoľvek pochybností potvrdilo, že obaja muži do hrádze cikali! Hoci získané kamerové zábery boli dosť rozostreté, špecialistom zo SIS sa nejasné črty tvárí oboch močiacich podarilo identifikovať ako Anatolija Čepigu a Alexandra Miškina, príslušníkov ruskej GRU, smutne známych z káuz Skripaľovci a Vrbětice.

Pri podrobnom preskúmaní okolia hrádze sa našli pasy oboch Rusov vystavené na mená Čepiga a Miškin, nezvratne potvrdzujúce identitu močiacich. V penzióne Imperial v Žarnovici, kde obaja agenti ruskej GRU deň pred činom prespali (zaregistrovali sa na mená Igor Padolnahlavkin a Vitalij Idiotin) sa našli dve prázdne liekovky so štítkom Гидрохлоротиазид. Гидрохлоротиазид, alebo po slovensky hydrochlorotiazid je účinný liek na podporu močenia! Navyše obaja agenti boli videní večer pred činom v žarnovickom pohostinstve U raka ako nemierne konzumujú pivo. Podľa výpovede krčmára Pavla N. počet pív, ktorý každý z nich vypil bol dvojciferný.

Na základe získaných dôkazov SIS bezpečne a bez akýchkoľvek pochybností rekonštruovala udalosti včerajšieho dňa – obaja ruskí agenti so zjavne zločinným úmyslom skonzumovali večer pred činom nadmerné množstvo piva s cieľom zavodniť organizmus, jeho vylučovaciu schopnosť posilnili tabletami hydrochlorotiazidu a odobrali sa močiť do záchytnej nádrže Rudnianského potoka s cieľom spôsobiť jej preplnenie a následné pretrhnutie, čo sa im napriek geniálnemu projektu Michala Kravčíka napokon aj podarilo.

Pani prezidentka Čaputová síce upozornila aj na druhú možnú vyšetrovaciu verziu (že totiž proste intenzívne pršalo a na vine je Boh), ale keďže existenciu Boha, na rozdiel od existencie Čepigu a Myškina dokázať nevieme, je pravdepodobnosť prezidentkinej verzie takmer nulová.

Aká je lojalita Armády SR voči Ficovej vláde?

27.02.2024

Pre nasledujúci text nemám jednoznačné dôkazy, takže netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale vysvetlím, prečo si myslím, že omyl je vysoko nepravdepodobný. Dňa 24. februára 2024 som letel do cyperskej Larnaky. Let Ryainair č. 708, odlet z Viedne o 16,00. (Tieto presné údaje píšem pre prípadnú potrebu ministra obrany R. Kaliňáka). Lietadlo bolo plné. Okrem množstva [...]

Volyň na indexe?

24.02.2024

Dnes svoju trilógiu článkov venovaných filmu zakončím poslednou časťou. Včera som si premietol film Wojciecha Smarzowskeho Volyň. Ide o dve a pol hodiny trvajúcu historickú vojnovú drámu nakrútenú v roku 2016, teda ešte pred ruskou špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine. Človeku sa až prieči pri takomto filme, z ktorého priam hmatateľne tryská zlo, napísať, že [...]

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 581
Celková čítanosť: 2076897x
Priemerná čítanosť článkov: 3575x

Autor blogu

Kategórie