Založ si blog

Som uvedomelý a zodpovedný občan!

Som uvedomelý a zodpovedný občan Slovenskej republiky. Rozumiem tomu, čo sa tu deje a preto ako človek chápajúci, že naša vláda a štátne orgány majú teraz plné ruky práce, im ju chcem uľahčiť tým, že sa dobrovoľne hlásim na novovytváranú a takú prepotrebnú čiernu listinu.

S hanbou a opovrhovaním so sebou samým sa priznávam a na čiernu listinu hlásim za to,

  • že som v minulosti tri krát navštívil Ruskú federáciu
  • že som dokonca v jednom prípade počas treku strávil cca 15 minút na ruskej vojenskej základni na hranici s Abcházskom (kamenná búda s rozmermi 5 x 5 metrov)
  • že som v minulosti konzumoval ruskú zmrzlinu (naozaj už sa nepamätám koľkokrát) a s hanbou sa priznávam, že mi chutila!
  • že som, dokonca už v útlej mladosti(!), čítal Nevedkove dobrodružstvá od Nikolaja Nikolajeviča Nosova a dopustil som sa takej nehoráznosti, že sa mi tá kniha veľmi páčila.

Pre úplnosť, (keby sa tie zoznamy nejako rozširovali) dodávam, že som v minulosti navštívil aj krajiny NATO:

  • Nemecko, ktoré spôsobilo 2. svetovú vojnu (50 miliónov obetí)
  • Francúzsko, ktoré za nesmiernych obetí kolonizovalo a v niektorých prípadoch dodnes kolonizuje (inou formou) Réunion, Francúzsku rovníkovú Afriku, Maurícius, Seychely, Egypt, Francúzsku severnú Afriku, Komory, Džibutsko, Madagaskar, Francúzsku západnú Afriku, Togo, Kamerun, Francúzsku Guayanu, Akádiu, Francúzsku západnú Indiu, Dominiku, Grenadu, Svätú Luciu, Saint-Pierre a Miquelon, Louisianu, Saint-Domingue, Svätý Vincent a Grenadíny, Falklandské ostrovy, Francúzsku Indiu, Francúzsku Indočínu, Kuang čou wan, Kylíkiu, Libanon, Sýriu, Francúzsku Polynéziu, Novú Kaledóniu, Wallis a Futuna, Nové Hebridy
  • Turecko, ktoré má na svedomí genocídu Arménov (1,5 milióna obetí) a masívne likviduje aj Kurdov
  • Belgicko, ktoré kolonizovalo a ich vojská zabíjali v Kongu, Ruande-Urundi a Tiencine
  • Holandsko, ktoré kolonizovalo a ich vojská zabíjali v Holandských Antilách, na Holandských Panenských ostrovoch, v Tobagu, V Holandskej Guayane a v Holandskej Brazílii, na Mauríciuse, Svätej Helene a v Kapskej kolónii, v Holandskej východnej Indii, na Cejlóne, Maledivách a Malake,

Priznávam, že som v minulosti navštívil aj ďalšie krajiny NATO (okrem iných Veľkú Britániu, Španielsko, Portugalsko), ale zoznam území, ktoré oni kolonizovali a kde masívne zabíjali by bol príliš dlhý, než aby som ho sem mohol uviesť.

Našťastie, nikdy som nebol v Spojených štátoch amerických, pretože zoznam území, kde masívne zabíjali a to aj v dobách celkom nedávnych by bol príliš, príliš dlhý a negatívne by to ovplyvnilo rozsah tohto príspevku (i keď by to bolo nesmierne edukatívne!)

 

Hlásim sa teda na čiernu listinu a keby moje previnenia v súvislosti s Ruskom nestačili, pokorne priznávam, že som navštívil aj:

– Irán a v akejsi reštike konzumoval pod obrovským portrétom Ajatoláha Chomejního,

– Čile, kde som sa vyfotografoval s vyobrazením Salvadora Allendeho na múre domu (je to tam na každom kroku)

– Kirgizsko (to uvádzam len pre istotu, pretože tam sú raz americké a raz ruské vojenské základne a dokonca istý čas tam boli americké aj ruské súčasne!)

Keby pracovníkom Komisie na zaraďovanie na čiernu listinu moje priznanie nestačilo, o všetkých uvedených skutočnostiach mám aj bohatý fotografický dôkazový materiál.

S pozdravom

Svetu mier (prostredníctvom dodávok zbraní a nie mierových rokovaní)

Pavol Fabian

Potulky po Mauritánii 7. časť

26.05.2022

Po predpoludňajšej vychádzke k moru sme sa vrátili do kempu. Jeho majiteľ pomocou svojich kontaktov na železnici zisťoval, kedy pôjde vlak do Zouératu. Lebo presný cestovný poriadok nejestvuje. Počas dňa zvyknú vypraviť tri vlakové súpravy, ale žiadna z nich nemá nejaký presne určený čas odchodu. Iron train býva označovaný za najdlhší vlak na svete. Jeho dĺžka je [...]

Potulky po Mauritánii 6. časť

24.05.2022

Nocovali sme v kempe Dolphine na brehu zálivu Baie de l’Étoile. Na stavanie stanov sme rezignovali (čím dlhšie ich človek udrží nezapieskované, tým lepšie). Majiteľ kempu nám totiž umožnil nocovať na verande reštaurácie, kde boli k dispozícii aj matrace, takže stačilo vybaliť spacáky. Vzhľadom na to, že sme boli jediní návštevníci, zaujať priestor [...]

Potulky po Mauritánii 5. časť

22.05.2022

Po námorníckom zážitku sme opäť sadli do áut a vydali sa púšťou späť k asfaltke spájajúcej hlavné mesto Mauritánie s druhým najväčším mestom Nouadhibou. Mesto ležiace na atlantickom pobreží má vyše 100 000 obyvateľov. Leží na polostrove Cap Blanc (Biely mys) na hranici so Západnou Saharou. Na južnom okraji mesta sa nachádza prístav Port Central. V ňom sa do [...]

Ľuboš Blaha

Ako skončí Blahova kniha o Leninovi? Pseudonym použil pre liberálnu totalitu, tvrdí

28.05.2022 18:13

Vydavateľstvo VEDA, ktoré patrí SAV, stiahlo z predaja Blahovu knihu, ktorú napísal pod pseudonymom. Pre Blahu je to prejav liberálnej totality.

Vladimir Putin

Putin hovoril so Scholzom a Macronom, o mieri, zbraniach aj obilí

28.05.2022 17:25

Ruský prezident Vladimír Putin hovoril osemdesiat minút so svojím francúzskym partnerom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.

Igor Matovič, György Gyimesi, NR SR

Matovič zaútočil na progresívcov aj Čaputovú: Je smutné, že osud rodín závisí od jednej osoby

28.05.2022 16:24

Zastavili sme progresívny úpadkový valec a rodiny povýšili z pivnice na piedestál spoločnosti, chváli sa minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Milan Majerský

KDH sa obulo do vlády: Slovensko je vo vážnej energetickej kríze

28.05.2022 16:06

Slovensko je vo vážnej energetickej kríze s rizikom obrovských dosahov na životy občanov a vláda zlyháva v krízovom riadení a krízovej komunikácii.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 1439491x
Priemerná čítanosť článkov: 4259x

Autor blogu