Založ si blog

Som uvedomelý a zodpovedný občan!

Som uvedomelý a zodpovedný občan Slovenskej republiky. Rozumiem tomu, čo sa tu deje a preto ako človek chápajúci, že naša vláda a štátne orgány majú teraz plné ruky práce, im ju chcem uľahčiť tým, že sa dobrovoľne hlásim na novovytváranú a takú prepotrebnú čiernu listinu.

S hanbou a opovrhovaním so sebou samým sa priznávam a na čiernu listinu hlásim za to,

  • že som v minulosti tri krát navštívil Ruskú federáciu
  • že som dokonca v jednom prípade počas treku strávil cca 15 minút na ruskej vojenskej základni na hranici s Abcházskom (kamenná búda s rozmermi 5 x 5 metrov)
  • že som v minulosti konzumoval ruskú zmrzlinu (naozaj už sa nepamätám koľkokrát) a s hanbou sa priznávam, že mi chutila!
  • že som, dokonca už v útlej mladosti(!), čítal Nevedkove dobrodružstvá od Nikolaja Nikolajeviča Nosova a dopustil som sa takej nehoráznosti, že sa mi tá kniha veľmi páčila.

Pre úplnosť, (keby sa tie zoznamy nejako rozširovali) dodávam, že som v minulosti navštívil aj krajiny NATO:

  • Nemecko, ktoré spôsobilo 2. svetovú vojnu (50 miliónov obetí)
  • Francúzsko, ktoré za nesmiernych obetí kolonizovalo a v niektorých prípadoch dodnes kolonizuje (inou formou) Réunion, Francúzsku rovníkovú Afriku, Maurícius, Seychely, Egypt, Francúzsku severnú Afriku, Komory, Džibutsko, Madagaskar, Francúzsku západnú Afriku, Togo, Kamerun, Francúzsku Guayanu, Akádiu, Francúzsku západnú Indiu, Dominiku, Grenadu, Svätú Luciu, Saint-Pierre a Miquelon, Louisianu, Saint-Domingue, Svätý Vincent a Grenadíny, Falklandské ostrovy, Francúzsku Indiu, Francúzsku Indočínu, Kuang čou wan, Kylíkiu, Libanon, Sýriu, Francúzsku Polynéziu, Novú Kaledóniu, Wallis a Futuna, Nové Hebridy
  • Turecko, ktoré má na svedomí genocídu Arménov (1,5 milióna obetí) a masívne likviduje aj Kurdov
  • Belgicko, ktoré kolonizovalo a ich vojská zabíjali v Kongu, Ruande-Urundi a Tiencine
  • Holandsko, ktoré kolonizovalo a ich vojská zabíjali v Holandských Antilách, na Holandských Panenských ostrovoch, v Tobagu, V Holandskej Guayane a v Holandskej Brazílii, na Mauríciuse, Svätej Helene a v Kapskej kolónii, v Holandskej východnej Indii, na Cejlóne, Maledivách a Malake,

Priznávam, že som v minulosti navštívil aj ďalšie krajiny NATO (okrem iných Veľkú Britániu, Španielsko, Portugalsko), ale zoznam území, ktoré oni kolonizovali a kde masívne zabíjali by bol príliš dlhý, než aby som ho sem mohol uviesť.

Našťastie, nikdy som nebol v Spojených štátoch amerických, pretože zoznam území, kde masívne zabíjali a to aj v dobách celkom nedávnych by bol príliš, príliš dlhý a negatívne by to ovplyvnilo rozsah tohto príspevku (i keď by to bolo nesmierne edukatívne!)

 

Hlásim sa teda na čiernu listinu a keby moje previnenia v súvislosti s Ruskom nestačili, pokorne priznávam, že som navštívil aj:

– Irán a v akejsi reštike konzumoval pod obrovským portrétom Ajatoláha Chomejního,

– Čile, kde som sa vyfotografoval s vyobrazením Salvadora Allendeho na múre domu (je to tam na každom kroku)

– Kirgizsko (to uvádzam len pre istotu, pretože tam sú raz americké a raz ruské vojenské základne a dokonca istý čas tam boli americké aj ruské súčasne!)

Keby pracovníkom Komisie na zaraďovanie na čiernu listinu moje priznanie nestačilo, o všetkých uvedených skutočnostiach mám aj bohatý fotografický dôkazový materiál.

S pozdravom

Svetu mier (prostredníctvom dodávok zbraní a nie mierových rokovaní)

Pavol Fabian

Príručka samovraha – 68. časť

29.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Otrava barbiturátmi, jedmi, alkoholom… Carothers, Wallace Hume (41) – americký chemik a vynálezca. Šéfoval výskumu organickej chémie vo firme DuPont zameranému na polyméry. V roku 1930 vynašiel neoprén a v roku 1935 nylon. Vedec trpel chronickou depresiou a niekoľko rokov pred smrťou sa [...]

Migy migli na Ukrajinu

28.03.2023

Slovenčina má jedno pekné a momentálne aktuálne slovo – mignúť. Podľa Slovníka slovenského jazyka znamená: náhlivo opustiť nejaké miesto, vzdialiť sa, odísť, ujsť, prípadne zdrhnúť… Veľmi sa hodí v súvislosti so slovenskými stíhačkami, ktoré náhlivo a protiprávne migli na Ukrajinu. Migli tak rýchlo, že sa naše proamerické politické bábky ani nestihli [...]

Príručka samovraha – 67. časť

27.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Otrava barbiturátmi, jedmi, alkoholom… Adamov, Arthur (61) – francúzsky dramatik, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov absurdného divadla. Narodil sa v Rusku, ale po revolúcii v roku 1917 rodina prišla o všetok majetok. Adamov utiekol do Francúzska a v roku 1924 sa presťahoval do Paríža, [...]

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Poslanci neschválili novelu Trestného poriadku

29.03.2023 18:28

Prokurátor tak nezíska právomoc dočasne umiestniť nepríčetného obvineného do zdravotníckeho zariadenia.

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20, aktualizované: 18:50

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 482
Celková čítanosť: 1767550x
Priemerná čítanosť článkov: 3667x

Autor blogu

Kategórie