Založ si blog

Budova amerického veľvyslanectva v Bratislave. ..

Po dlhých, vyše dvadsiatich, rokoch nespokojnosti Bratislavčanov s nevzhľadným a nezmyselným ohradením budovy amerického veľvyslanectva v historickom centre hlavného mesta sa zdá, že sa predsa len niečo v riešení tejto veci konečne deje.

Spojené štáty totiž v Bratislave kúpili veľkú budovu na Dostojevského rade, v ktorej predtým sídlila poisťovňa Allianz. List vlastníctva (na priložených fotografiách) svedčí o tom, že Američania ju nadobudli kúpnou zmluvou zo dňa 16. februára  tohto roku.

Je však naivný ten, kto si myslí, že Američania citlivo vnímali požiadavky obyvateľov hlavného mesta, chceli im vyjsť v ústrety a umožniť Hviezdoslavovo námestie zas uviesť do pôvodného stavu.

To rozhodne nie je pravá príčina kúpy tejto budovy!

Každý si všimne, že novonadobudnutá budova je niekoľkonásobne väčšia ako tá terajšia. Je to preto, že v rámci racionalizácie a zníženia nákladov bude v novej budove sídliť okrem veľvyslanectva USA, na prvom poschodí vláda SR, na druhom poschodí Úrad prezidentky SR a v bývalej návštevníckej hale bude zasadať Národná rada SR, ktorej koaličná väčšina bude automaticky schvaľovať všetko, čo príde zo štvrtého poschodia – teda z ambasádnej časti budovy.

Členovia prezidentskej kancelárie Zuzany Čaputovej sa teda už nebudú musieť potajme schádzať s americkou veľvyslankyňou v záhrade Grassalkovičovho paláca (napr. marec 2021), ale hlava štátu jednoducho na zavolanie zbehne výťahom na štvrté poschodie a tam si vypočuje a osvojí nové noty…

Fotografie: autor textu, (všetky fotky sa po kliknutí na ne zväčšia)

Aktuálne zamyslenie

20.06.2022

Ľudia sa boja, že všetko stratia, preto mlčia. Nakoniec naozaj všetko stratia, lebo mlčia! (kdesi z netu) foto: autor blogu

Trajektória jednej nešťastnice. . .

17.06.2022

V posledných dňoch viacero signálov svedčí o tom, že tzv. progresívci, ale najmä ambasáda spoza plota definitívne pustili Zuzanu Čaputovú k vode. Do ďalších prezidentských volieb s ňou už nerátajú. A tak možno povedať, že trajektória tejto nešťastnice povedie zo skládky na skládku. V prieskumoch verejnej mienky (naposledy 25. 5. – 31. 5. 2022) jej [...]

Potulky po Mauritánii 17. časť

15.06.2022

Spiatočný let do Viedne s prestupom v Istanbule je tiež zaujímavý. Pomerne plné lietadlo má po hodine letu z Nouakchottu plánovanú technickú prestávku v senegalskom Dakare. Pri strmom štarte nemôžete nezaregistrovať čudný zvuk vychádzajúci z batožinového priestoru nad vašou hlavou. Znie ako presýpajúci sa piesok a je to zvuk pomerne vytrvalý. My, pravidelní diváci [...]

Igor Matovič

Matovič svojim: Z hlasovania s fašistami nemusíte mať výčitky

25.06.2022 10:29

Matovič s Hegerom nechcú nechať rodiny v štichu. Svojich upokojujú, že hlasovanie o protiinflačnom balíčku aj s fašistami bolo správne.

Igor Matovič

V OĽaNO sú z nespokojných zrazu spokojní poslanci. Dokedy?

25.06.2022 09:00

Spolupráca s fašistami - či už z ĽS NS, alebo z Republiky - rozdeľuje parlament.

Srbsko / Putin / Rusko /

Za druhej svetovej tiež ľudia nehľadeli na výplatu, odkázal šéf ruským štrajkujúcim

25.06.2022 08:36

Niektorí zamestnanci svoje výplaty nevideli od januára.

ZMOS / Protest /

Matovič odkazuje obciam, že peniaze na energie si majú hľadať vo svojich rozpočtoch

25.06.2022 08:19

Samosprávy majú zdroje na krytie zvýšených cien energií hľadať predovšetkým vo svojich rozpočtoch. Rovnaký problém sa týka aj štátnej správy.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1472399x
Priemerná čítanosť článkov: 4171x

Autor blogu