Založ si blog

Poučenie z parkoviska, či z krízového vývoja v spoločnosti?

Práve som sa vrátil z nákupu z jedného nemenovaného supermarketu, ktorého názov začína aj končí na písmeno L.

No a uprostred má ID.

Keď som prichádzal k svojmu zaparkovanému autu, stal som sa svedkom tragikomickej situácie. Starší manželský pár s vrchovato naplneným vozíkom práve dorazil k svojmu autu tiež a ostal zarazený.

Dvere spolujazdca boli preliačené a doškrabané!

Najprv úžas, potom zdesenie. Začali sa rozhliadať po parkovisku, či ktosi nevidel incident, pri ktorom im ktosi neznámy nabúral auto. Žiadneho svedka však nikde nebolo. Pán si čupol a pustil sa do podrobného zmapovania napáchanej škody. Pani vytiahla z kabelky mobilný telefón a o čomsi sa vzrušene dohadovala s manželom. Chystali sa privolať políciu na zdokumentovanie škôd, získanie potvrdenia pre poisťovňu a azda aj na podanie oznámenia na neznámeho páchateľa.

Počínanie zúfalých manželov som po očku sledoval počas nakladania nakúpených potravín do auta. Celá scénka trvala asi tri – štyri minúty. Potom sa zrazu na mužovej tvári rozhostil výraz spokojnosti. Všimol si, že hneď vedľa poškodeného auta stojí také isté, nepoškodené.

To ich!

Rovnaký typ auta, rovnaká farba, takmer rovnaké miesto zaparkovania…

Rozhorčenie, vyhecovanosť, túžba po odplate ich opustila tak rýchlo, ako tornádo Moravskú Novú Ves pred rokom.

Stačilo sa len poriadne rozhliadnuť po parkovisku.

A tak som si uvedomil…

Je to presne, ako s tým našim mainstreamovým spravodajstvom – aj v ňom sa hovorí o tej istej udalosti, tej istej osobe, tom istom čine, udalosti na tom istom mieste a je jedno, či sa to týka Fica, Putina, Ukrajiny (dosaď si, čo chceš). Povrchným sledovaním mainstreamu sa väčšina ľudí vie okamžite rozhorčiť na Fica, Putina, ruskú špeciálnu operáciu (dosaď si, čo chceš) a začať vedno so stádom odsudzovať to či ono, hoci vo veci väzí taký malý detail, akým je iné auto (dosaď si, čo chceš).

Hovorí sa tomu manipulácia.

Inými slovami, skôr než sa začneme zavzdušňovať, odsudzovať, angažovať sa, bojovať, mali by sme sa presvedčiť, či sa veci majú tak, ako sú nám mainstreamom, našimi, európskymi, americkými, ukrajinskými, ale aj ruskými politikmi predkladané (dosaď si, čo chceš).

A názor, čo najviac sa blížiaci objektivite (zvlášť v dnešných – opäť cenzúrnych časoch) možno získať len poriadnym rozhliadnutím po „parkovisku informačných zdrojov“, vrátane tých tzv. konšpiračných.

Len toľko som chcel.

Zdroj fotografie: autor textu

Aká je lojalita Armády SR voči Ficovej vláde?

27.02.2024

Pre nasledujúci text nemám jednoznačné dôkazy, takže netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale vysvetlím, prečo si myslím, že omyl je vysoko nepravdepodobný. Dňa 24. februára 2024 som letel do cyperskej Larnaky. Let Ryainair č. 708, odlet z Viedne o 16,00. (Tieto presné údaje píšem pre prípadnú potrebu ministra obrany R. Kaliňáka). Lietadlo bolo plné. Okrem množstva [...]

Volyň na indexe?

24.02.2024

Dnes svoju trilógiu článkov venovaných filmu zakončím poslednou časťou. Včera som si premietol film Wojciecha Smarzowskeho Volyň. Ide o dve a pol hodiny trvajúcu historickú vojnovú drámu nakrútenú v roku 2016, teda ešte pred ruskou špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine. Človeku sa až prieči pri takomto filme, z ktorého priam hmatateľne tryská zlo, napísať, že [...]

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 581
Celková čítanosť: 2076930x
Priemerná čítanosť článkov: 3575x

Autor blogu

Kategórie