Založ si blog

Poučenie z parkoviska, či z krízového vývoja v spoločnosti?

Práve som sa vrátil z nákupu z jedného nemenovaného supermarketu, ktorého názov začína aj končí na písmeno L.

No a uprostred má ID.

Keď som prichádzal k svojmu zaparkovanému autu, stal som sa svedkom tragikomickej situácie. Starší manželský pár s vrchovato naplneným vozíkom práve dorazil k svojmu autu tiež a ostal zarazený.

Dvere spolujazdca boli preliačené a doškrabané!

Najprv úžas, potom zdesenie. Začali sa rozhliadať po parkovisku, či ktosi nevidel incident, pri ktorom im ktosi neznámy nabúral auto. Žiadneho svedka však nikde nebolo. Pán si čupol a pustil sa do podrobného zmapovania napáchanej škody. Pani vytiahla z kabelky mobilný telefón a o čomsi sa vzrušene dohadovala s manželom. Chystali sa privolať políciu na zdokumentovanie škôd, získanie potvrdenia pre poisťovňu a azda aj na podanie oznámenia na neznámeho páchateľa.

Počínanie zúfalých manželov som po očku sledoval počas nakladania nakúpených potravín do auta. Celá scénka trvala asi tri – štyri minúty. Potom sa zrazu na mužovej tvári rozhostil výraz spokojnosti. Všimol si, že hneď vedľa poškodeného auta stojí také isté, nepoškodené.

To ich!

Rovnaký typ auta, rovnaká farba, takmer rovnaké miesto zaparkovania…

Rozhorčenie, vyhecovanosť, túžba po odplate ich opustila tak rýchlo, ako tornádo Moravskú Novú Ves pred rokom.

Stačilo sa len poriadne rozhliadnuť po parkovisku.

A tak som si uvedomil…

Je to presne, ako s tým našim mainstreamovým spravodajstvom – aj v ňom sa hovorí o tej istej udalosti, tej istej osobe, tom istom čine, udalosti na tom istom mieste a je jedno, či sa to týka Fica, Putina, Ukrajiny (dosaď si, čo chceš). Povrchným sledovaním mainstreamu sa väčšina ľudí vie okamžite rozhorčiť na Fica, Putina, ruskú špeciálnu operáciu (dosaď si, čo chceš) a začať vedno so stádom odsudzovať to či ono, hoci vo veci väzí taký malý detail, akým je iné auto (dosaď si, čo chceš).

Hovorí sa tomu manipulácia.

Inými slovami, skôr než sa začneme zavzdušňovať, odsudzovať, angažovať sa, bojovať, mali by sme sa presvedčiť, či sa veci majú tak, ako sú nám mainstreamom, našimi, európskymi, americkými, ukrajinskými, ale aj ruskými politikmi predkladané (dosaď si, čo chceš).

A názor, čo najviac sa blížiaci objektivite (zvlášť v dnešných – opäť cenzúrnych časoch) možno získať len poriadnym rozhliadnutím po „parkovisku informačných zdrojov“, vrátane tých tzv. konšpiračných.

Len toľko som chcel.

Zdroj fotografie: autor textu

Správa o ceste do Ruska – 5/10

13.07.2024

Zo železničnej stanice sme zamierili s Ľubkou do nákupného centra Galeria Shopping Mall nachádzajúceho sa hneď vedľa. Predpokladali sme, že tam bude dostatok verejne prístupných wifín a tak nebude problém nájsť si ubytovanie na štyri noci. Predpoklad bol správny, v shopingu boli k dispozícii štyri voľné siete. Malo to len malý háčik – do všetkých bolo potrebné sa [...]

Správa o ceste do Ruska – 4/10

12.07.2024

Vziať nás do 150 km vzdialeného Petrohradu sa nám nakoniec ponúkol vodič jednej maršrutky. Za predpokladu, že mu v mikrobuse zostane voľné miesto. Zostalo. Za odvezenie chcel 750 rubľov od každého, lenže my sme ešte nemali vymenené peniaze. Do Ruska sme brali so sebou britské libry, pretože informácie, ktoré sme mali, tvrdili, že v Rusku sa libry vymieňajú v [...]

Správa o ceste do Ruska – 3/10

10.07.2024

O ôsmej ráno nás v hotelovej izbe zobudil telefonát recepčnej. Bez toho, že by sme ju predchádzajúci večer informovali o zmysle a cieli nášho pobytu, oznámila nám, že pred hraničným prechodom sa začína tvoriť rad a ak chceme ísť do Ruska, máme si švihnúť. V cene ubytovania boli zahrnuté aj raňajky a ak má Slovák niečo zaplatené, chce to aj využiť. [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 608
Celková čítanosť: 2198682x
Priemerná čítanosť článkov: 3616x

Autor blogu

Kategórie