Založ si blog

Už je to tu!

Očakávané zvyšovanie cien energií a nedostatok energetických surovín vďaka nezmyselným protiruským sankciám dopadajúcim v prvom rade na Európanov a z nich najviac na Slovákov a Čechov majú prvé následky!

Niektorí obyvatelia Slovenska sa na nepriaznivú (a zbytočnú) situáciu začali intenzívne pripravovať!

Pred týždňom, na železničnej stanici v Poprade – nástupisko plné cestujúcich zababušených v zimných kabátoch, čiapkach a šáloch. Uprostred nich čakal na vlak mladík oblečený v tričku s krátkymi rukávmi a v krátkych nohaviciach. Odrazu sa hodil na zem a začal cvičiť kľuky. Dal ich najmenej päťdesiat. Škoda, že som toho exota nestihol vyfotiť…

Dnes v Petržalke na Draždiaku  – po brehu sa promenovali ľudia zababušení v zimných kabátoch, čiapkach a šáloch a aj to som sa im čudoval, že sa v nepríjemnom vetre vôbec prechádzajú. No a vo vode popri kačkách a labutiach sa čľapotalo najmenej osem ľudí v plavkách!

Ľudia zjavne nečakajú na pochybné a nedostatočné opatrenia Hegerovej neschopnej vlády, ktoré by ich mali zachrániť od zimy a – začali aktívne otužovať!

Čudujem sa, že Heger s Matovičom a Lengvarským na to neprišli sami! Čudujem sa, že ešte neschválili vládnu vyhlášku, prikazujúcu každému občanovi dosahujúcemu vyšší ako batoľatský vek, aby sa aspoň raz do týždňa povinne otužoval cvičením kľukov vonku v tričku a kraťasoch alebo aspoň raz do týždňa povinne preplával najmenej 200 metrov v ľubovoľnej prírodnej vode (v prípade zamrznutia –  rozbiť sekerkou).

Nečudujem sa potom kritikom tejto vlády, keď na jej adresu hromžia, že ešte nevykonala všetky opatrenia, ktoré by sa dali urobiť!

Zdroj fotografií: autor textu

Jeden smutný deň slovenského dôchodcu

23.03.2023

Deň som spolu s manželkou začal, ako inak v tomto veku, návštevou lekára. Sídli v nemocnici v centre mesta. Budova je ošarpaná, pripomína zábery niekde z Donbasu ostreľovaného ukrajinskými vládnymi vojskami. Fasáda Univerzitnej nemocnice(!) je zaopatrená tabuľkami: „Pozor padá omietka!“ Nabáda to k domnienke, že výučbová nemocnica nemá dostatok pacientov na [...]

Príručka samovraha – 65. časť

22.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie Thompson, Hunter Stockton (67) – americký novinár a spisovateľ, významná postava kontrakultúry 60. rokov, napísal Rumový denník (1998). Bol legendárnym predstaviteľom „gonzo žurnalistiky“, vyznačujúcej sa extrémne subjektívnym pohľadom na reportované udalosti. Žil rýchle [...]

Príručka samovraha – 64. časť

21.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie (v texte sú použité poznámky pod čiarou nachádzajúce sa na konci článku) Roque, Jacqueline (60) – inšpiračná múza a druhá manželka významného španielskeho maliara a sochára Pabla Picassa. Počas ich 11 rokov trvajúceho manželstva Picasso vytvoril viac ako 400 Jacquelininych [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 478
Celková čítanosť: 1758968x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie