Príručka samovraha – 21. časť

Po tom, ako ste nabrali inšpiráciu pre svoje posledné slová môžeme pokračovať ďalej:

 

PLÁNOVANÁ SAMOVRAŽDA

Nie je nič horšie ako neplánovaná samovražda. Čím je impulzívnejšia, tým je výsledok neistejší. Záujmom každého zodpovedného samovraha je spáchať čin čo najkvalitnejšie, aby neprišiel o svoju povesť. Veď si len predstavte – vyskočíte z okna a pri dopade na zem zistíte že išlo o zvýšené prízemie. Zo všetkých 206 kostí, ktoré jestvujú v ľudskom tele, pri takomto skoku polámete nanajvýš steblá tulipánov v záhradke pod oknom. Takýto „samovrah“ sa môže od hanby prepadnúť pod čiernu zem. A prepadnúť pod čiernu zem sa mu veru pri takomto plytkom skoku nepodarí. Ak by skočil z pätnásteho, bolo by to niečo iné – minimálne by sa do nej aspoň poriadne zaryl. V tomto prípade by sa už nemal za čo hanbiť.

O tom, ako utrpí povesť skokana zo zvýšeného prízemia sa tu ani nebudeme rozpisovať. Kvalitne vykonaná samovražda korunovaná tým, čo by malo byť jej výsledkom, si vyžaduje dôkladnú prípravu, neraz spojenú s vypracovaním detailných náčrtkov, plánikov, s vyrátaním potrebných vzorcov, uhlov, s vykonaním potrebných meraní, pričom autor tejto publikácie nemá na mysli meranie dĺžky truhly.

 

  1. Samovražda – bez použitia pomôcok

           – s použitím pomôcok

           – kombinovaná 

 

Samovražda bez použitia pomôcok sa realizuje výrazne jednoduchšie. Nemusíte zháňať nijaké materiálne zabezpečenie. Využívate danosti prostredia. Pod danosťami prostredia sa rozumie napr. využitie

  • vysokej budovy (pozor na rozdielny pohľad na túto problematiku v Hornej Mičinej a na Manhattane)
  • hlbokého jazera (opäť pozor na rozdielny pohľad na túto problematiku (Balaton verzus Bajkal). Ak si uviažete k nohe veľký balvan a skočíte do vôd Balatonu niekde pri Siófoku vyvolá to možno drobnú prílivovú vlnku na opačnom brehu pri Balatofürede, ale vy zostanete plávať na hladine ako bója)
  • priehradného múru (treba sa vedieť rozhodnúť pre správnu stranu skoku!)
  • koľajníc železničnej trate (pozor na trate, ktoré Dzurinda z dôvodu údajnej nerentability v roku 2011 zrušil, tam je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa zrazí éčkami konzervované mlieko v tetrapackovom balení ako to, že vás zrazí vlak!)
  • veľkokapacitného zásobníka zemného plynu patriaceho Slovenskému plynárenskému podniku a.s. (dnes je otázne, či v ňom niečo je, navyše býva strážený – komplikácia!)
  • okoloidúceho pitbula, ktorého kopnete z celej sily do zadku
  • jediného voľného parkovacieho miesta na preplnenom parkovisku pred shopping centrom, na ktoré sa šikovne prešmyknete pred tlstokrkým, hrubou reťazou ozdobeným, vyholeným šoférom Hummera vybaveného tmavými sklami a následne mu ukážete vztýčený prostredník
  • futbalového štadióna Slovana Bratislava, kde v centre slovanistických ultras zvoláte: Býlý andelé do teho!
  • predvolebného zhromaždenia Kotlebovej Ľ-SNS kam sa dostavíte s tmavým make-upom a s pesničkou na perách: Andro verdan drukos nane, man pirani šukar nane

 

Do kategórie samovrážd využívajúcich danosti prostredia by sa dal zahrnúť aj prípad, ak na ulici nájdete povaľovať sa 9 mm pištoľ Makarov vz. 82, ktorú vytratil z puzdra niektorý zo zodpovedných príslušníkov Policajného zboru SR pri výkone svojej pochôdzkovej služby a použijete ju. Spoliehať sa však na to nemôžete. S omnoho väčšou pravdepodobnosťou na chodníku natrafíte na špak z cigarety, na téglik z macdonalda so zapichnutou plastovou slamkou alebo na útržok volebného plagátu zobrazujúci vysmiaty chrup nenávideného kandidáta… S týmito vecami sa veru spáchať samovražda nedá! Iba ak by ste toho kandidáta zvolili…

 

A nájsť na ulici policajnú pištoľ? To dokonca aj plynový zásobník SPP nájdete skôr ako ju. A ten nájdete aj potme – zvlášť, ak si budete na cestu svietiť horiacou zápalkou.

Pár slov o arménskych voľbách

12.06.2026

V Arménsku som strávil týždeň práve vtedy, keď sa tam konali parlamentné voľby. Strana Občianska zmluva Nicolu Pašinjana podľa predvolebných prieskumov mala mať podporu okolo 30% a veľký náskok pred druhým Samvelom Karapetjanom (Silné Arménsko,11%). V piatok pred nedeľnými voľbami mal na Námestí republiky v Jerevane premiér Pašinjan záverečný míting. Vyrástla [...]

Protest v Brne

25.05.2026

Včera som sa zúčastnil demonštrácie proti konaniu prelomového stretnutia sudetonemeckého landsmanšaftu v Brne (prelomovému, pretože prvýkrát na území Českej republiky!) Trochu s obavami som hľadel na miesto zrazu demonštrantov pred brnianskou hlavnou železničnou stanicou, keď hodinu pred začiatkom tam ešte nebolo veľa ľudí. Ale keď sa o jednej sprievod pohol hore [...]

Sračky a mantry. . .

06.05.2026

Takéto a podobné sračky sa predkladajú ľuďom: TU Málo textu, veľa obrázkov. Výpovedná hodnota nula. Len v podtexte podprahový impulz. Podobne všetky tie Farmy, Výmeny manželiek, Horné Dolné… Netreba rozmýšľať, netreba dlho čítať a ešte sa ľudia (tí jednoduchší, ktorých je objektívne väčšina) zabavia. Veď, kto by už čítal nejaké dlhé fundované [...]

EÚ

Ukrajina a Moldavsko sú o krok bližšie k EÚ. Veľvyslanci dali zelenú prvej fáze rokovaní

12.06.2026 20:00, aktualizované: 21:18

Veľvyslanci všetkých 27 členských štátov Európskej únie sa v piatok zhodli na začatí prvého bloku prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom.

Lozorno, zrážka vlaku s autom, havária, nehoda

Dráma na priecestí v Lozorne: nákladný vlak sa zrazil s autom

12.06.2026 19:49

V Lozorne došlo na železničnom priecestí k zrážke vlaku s autom.

Trump

Pentagon otvoril ďalšie tajné spisy o UFO. Svedkovia opisujú červené gule s „bielym slnkom“ uprostred

12.06.2026 19:43

Jeden zo svedkov opísal červené svetlo ako „žiariace a krásne“.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 745
Celková čítanosť: 2829430x
Priemerná čítanosť článkov: 3798x

Autor blogu

Kategórie

Archív