Založ si blog

Príručka samovraha – 25. časť

(text je zaopatrený poznámkami pod čiarou, ktoré sa nachádzajú na konci článku)

Záujemcovia o skok zo stromu by ten najvyšší na Slovensku našli v Dobročskom pralese pri Čiernom Balogu. Teda za predpokladu, že by ho našli. 58-metrová jedľa biela vraj nie je nijako označená. I keď.. ak je naozaj biela….?

Ak by ste chceli zakončiť svoj život skokom z najvyššieho stromu na svete, nebude to jednoduché. Strom – vždyzelená sekvoja známa pod názvom Hyperion sequoia rastie v Národnom parku Redwood, v Kalifornii, v USA.

Na vycestovanie do Spojených štátov síce už nepotrebujete vízum, ale aj tam vám vstup môže zamietnuť imigračný pracovník (Customs and Border Protection) na letisku či v prístave.

Ak sa voláte napríklad Albert Kajdák (a priatelia vás dôverne oslovujú Ali), je takmer isté, že vás na územie Spojených štátov nevpustia. Imigračným úradníkom bude vaše meno znieť ako názov istej teroristickej organizácie. Vpustiť vás však nemusia ani keď sa budete volať Ján Mrkvička. Ako im toto meno bude znieť nevieme, ale je veľký predpoklad, že tiež ako AlKáida. Rovnako ako ktorékoľvek z 185 288 priezvisk evidovaných v roku 2003 na Slovensku.

 

Skok v kameňolome je pomerne bezpečný spôsob skoncovania so životom. Ak si vyberiete lom, v ktorom sa už neťaží, malo by to byť bez problémov. Také lokality nebývajú oplotené a tvrdý skalný povrch pri dopade zaručuje účinnú realizáciu vášho zámeru.

Horšie to bude, ak v blízkosti svojho bydliska nemáte opustený, ale len aktívny kameňolom. Takáto prevádzka býva oplotená, ba dokonca strážená. Ak by ste sa do areálu predsa len dostali, rátajte s tým, že ak prídete v nevhodný okamih váš posledný pád smerom kolmo dolu sa môže nečakane a neplánovane zmeniť smer o 180 stupňov[1].

 

Skok zo stožiaru nie je zlý nápad, ale zase ide o to, aký stožiar zvolíte. Ak si vyberiete stĺp pouličného osvetlenia a na základnej škole ste na hodinách telesnej výchovy pri šplhu po železnej tyči neexcelovali, je takmer isté, že nebudete úspešný. Iba ak by ste si zohnali vysokozdvižnú plošinu a na vrchol ste sa dostali pomocou nej.

Ak ste si zvolili stožiar vysokého napätia, dôrazne vás žiadame, dávajte si pozor a nedotýkajte sa drôtov tam bzučiacich – mohlo by sa stať, že skokanský zámer vám prekazí iná poľutovaniahodná udalosť.

Veľké pochopenie pre samovrahov špecializujúcich sa na skok zo stožiara prejavil bývalý predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý dal pred budovou parlamentu postaviť 30 metrový vlajkový stožiar. A potom vraj politici nemajú pochopenie pre potreby prostého ľudu…

 

Skok zo železničného viaduktu bol populárny v minulosti, keď ešte norma neprikazovala budovať na nadchodoch ochranné siete. Skok zo železničného viaduktu a z diaľničného nadjazdu možno kombinovať so skokom pod prichádzajúci dopravný prostriedok – jazykom reklamných manažérov to máte „dva v jednom“.

Ak by ste sa rozhodli skákať z niektorého z dunajských mostov, dobre zvážte, či použijete metódu „dva v jednom“. Ak popod most bude práve plávať výletná loď a vy dopadnete presne do ležadla rozprestretého na hornej palube, jediné nebezpečenstvo ktoré vám hrozí, je, že si vás osvojí a skrotí nejaká bohatá nemecká dôchodkyňa oddávajúca sa relaxačnej plavbe k ústiu európskeho veľtoku.

V minulosti bol veľmi populárny napríklad skok z Eifelovky, či z Nuselského mosta v Prahe. Bratislavský Starý most zas preslávil český spevák Jiří Schelinger.

[1] Ak do kameňolomu vkročíte v momente odpalu skalného masívu semtexom.

Jeden smutný deň slovenského dôchodcu

23.03.2023

Deň som spolu s manželkou začal, ako inak v tomto veku, návštevou lekára. Sídli v nemocnici v centre mesta. Budova je ošarpaná, pripomína zábery niekde z Donbasu ostreľovaného ukrajinskými vládnymi vojskami. Fasáda Univerzitnej nemocnice(!) je zaopatrená tabuľkami: „Pozor padá omietka!“ Nabáda to k domnienke, že výučbová nemocnica nemá dostatok pacientov na [...]

Príručka samovraha – 65. časť

22.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie Thompson, Hunter Stockton (67) – americký novinár a spisovateľ, významná postava kontrakultúry 60. rokov, napísal Rumový denník (1998). Bol legendárnym predstaviteľom „gonzo žurnalistiky“, vyznačujúcej sa extrémne subjektívnym pohľadom na reportované udalosti. Žil rýchle [...]

Príručka samovraha – 64. časť

21.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie (v texte sú použité poznámky pod čiarou nachádzajúce sa na konci článku) Roque, Jacqueline (60) – inšpiračná múza a druhá manželka významného španielskeho maliara a sochára Pabla Picassa. Počas ich 11 rokov trvajúceho manželstva Picasso vytvoril viac ako 400 Jacquelininych [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 478
Celková čítanosť: 1759025x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie