Založ si blog

Príručka samovraha – 47. časť

(v tete sú použité poznámky pod čiarou, ktoré sa nachádzajú na konci článku)

Ďalšou pomôckou používanou pri samovražde je plastové vrecko. Igelitové, či mikroténové je veľmi ľahko dostupné. V každej samoobsluhe si môžete odmotať z rolky umiestnenej napríklad pri pulte so zeleninou vrecúšok koľko len chcete – náklady na samovraždu sú zanedbateľné[1]. Pochopenie pre tento druh samovraždy nemajú ekologickí aktivisti brojaci proti masovému používaniu plastových obalov v potravinárstve. Niektoré reťazce sa tomuto zelenému trendu začínajú prispôsobovať a mikroténové vrecúška spoplatnili, či dokonca nahradili papierovými, jutovými, či inými textilnými taškami.

K tomuto spôsobu samovraždy môžete teda v záujme ochrany životného prostredia pristupovať uvedomelo, ale jeden fakt zostane neodškriepiteľný – ani dvadsať textilných sieťoviek natiahnutých na hlavu nenahradí jedno jediné mikroténové vrecko!

Napriek ľahkej dostupnosti a minimálnej cene potrebnej samovražednej pomôcky sa nedá povedať, že by sa tento spôsob používal masovo. Skôr ide o ojedinelé prípady. Problémom ani nie je vhodná veľkosť vrecka, ako skôr to, že keď si ho navlečiete na hlavu, pomerne rýchlo sa zvnútra orosí a vy si nemôžete ďalšie udalosti patrične vychutnať, pretože prakticky nič nevidíte.

Na tomto mieste musím trochu odbočiť od témy: neviem aké skúsenosti máte s orgazmom? Nuž, musím po pravde napísať, že ja len tie najlepšie. Pochopiteľne, hovorím o tom vlastnom. O cudzom sa hovorí dosť ťažko. Človek je väčšinou len nekvalifikovaným pozorovateľom cudzích orgazmov. Tých pár ľudí, ktorých som mal možnosť pozorovať pri ich orgazme[2] vyzerali byť tiež vrcholne spokojní. Napriek tomu musím konštatovať, že jestvuje zvláštna sorta ľudí, ktorým je aj kvalitný orgazmus málo. A vylepšujú si ho tým, že si na hlavu navlečú igelitové vrecko. Vraj im to umocňuje zážitok. Počuli ste už takú sprostosť?[3] Nuž, tu je potom ťažko rozlíšiť, či onen nešťastník chcel len zažiť onakvejší sexuálny zážitok a trochu to prehnal, alebo mal naozaj v úmysle skoncovať so životom.

 

Samozrejme, ako sme už poznamenali v úvode, jestvujú tisíce iných možných pomôcok a prostredí za pomoci ktorých sa dá spáchať samovražda. Rozmanitosť je v tejto oblasti taká pestrá, že nejeden ekologický aktivista bazírujúci na zachovaní biologickej diverzity v prírode by len závistlivo hľadel na jej rozsah.

 

Jestvujú aj osobitné druhy samovraždy medzi ktoré môžeme zaradiť napr.:

 

Samovražda s použitím sociálnych vymožeností, ktoré poskytuje štát

Ide najmä o dôchodcov, odkázaných na štátny dôchodok. Každý vie, že vyžiť sa z neho nedá. Takže…

 

alebo napríklad špeciálne pre občanov Českej republiky:

 

Samovražda vykonaná prechádzkou v Spálenom žľabe

Ide o prechádzku vykonanú v zimnom období v Spálenom žľabe v Západných Tatrách alebo aj v niektorých iných, úzkych a strmých žľaboch, ba vlastne takmer v každom horskom žľabe, zvlášť, ak je vyhlásený 4. stupeň lavínového nebezpečenstva. Zlé jazyky hovoria že zaručeným spúšťacím mechanizmom lavíny je vyslovenie pár slov v českom jazyku, ale autor tejto príručky sa s týmto názorom nestotožňuje, pretože lavína si nevyberá.

Pre ľudí kalkulujúcich s takýmto ukončením života azda len malé upozornenie: smrť v lavíne je dosť hnusná. Ak vám masa snehu okamžite nezlomí väz, môže trvať dosť dlho, kým sa smrť zadusením dostaví a tá bezmocnosť, keď sa nemôžete ani pohnúť a kričať tiež nie, aby ste si nevyčerpali vzduch… to nie je to pravé orechové, čo by vám táto príručka mohla odporúčať.

Napriek tomu, skialpinizmus je stále populárnejší, a draho a špičkovo vystrojení spúšťači lavín každú zimu v hojnejšom počte vyrážajú do hôr. Koľkí s úmyslom samovraždy a koľkí s úmyslom športu zatiaľ nijaký prieskum neskúmal. V každom prípade, ak niekto vyráža do hôr s úmyslom takejto samovraždy, mal by si uvedomiť, že strhnutá lavína môže zobrať so sebou aj ľudí, ktorí na samovraždu v živote ani nepomysleli. Navyše, nikto z takýchto samovrahov nemôže mať istotu, či ho lavínový pes v krátkom čase vypátra. A ak ho aj nevypátra, tak právna neistota ohľadom nezvestnosti a otázok dedičstva bude pretrvať len do jari, keď vŕšky začnú kopnieť.

 

Väčšina ľudí si často berie za vzor kohosi známeho a úspešného zo svojej profesnej oblasti – zo sveta vedy, literatúry, umenia, či športu…  Väčšina ľudí potrebuje pre svoj život akési vzory. Lenže aj mnohí samovrahovia potrebujú pre svoju smrť známe a úspešné vzory. Preto sme pripravili malý zoznam známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou. Možno to bude pre prípadných záujemcov o samovraždu inšpirujúce – samozrejme v tom zmysle, že:

„Takto teda nie!“

 

(prehľad osobností v ďalšom pokračovaní)

 

[1] To, že popri kapustných hlavách sa ocitne vo vrecúšku aj dobre utesnená vlastná hlava bude možné pokladať len za poľutovaniahodný omyl.

[2] Aj to len vo filmoch vysielaných po 22,00 hod.

 

[3] Do tejto kategórie labužníkov patril napr. americký herec David Carradine, známy zo seriálov Kung-fu.

 

Aká je lojalita Armády SR voči Ficovej vláde?

27.02.2024

Pre nasledujúci text nemám jednoznačné dôkazy, takže netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale vysvetlím, prečo si myslím, že omyl je vysoko nepravdepodobný. Dňa 24. februára 2024 som letel do cyperskej Larnaky. Let Ryainair č. 708, odlet z Viedne o 16,00. (Tieto presné údaje píšem pre prípadnú potrebu ministra obrany R. Kaliňáka). Lietadlo bolo plné. Okrem množstva [...]

Volyň na indexe?

24.02.2024

Dnes svoju trilógiu článkov venovaných filmu zakončím poslednou časťou. Včera som si premietol film Wojciecha Smarzowskeho Volyň. Ide o dve a pol hodiny trvajúcu historickú vojnovú drámu nakrútenú v roku 2016, teda ešte pred ruskou špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine. Človeku sa až prieči pri takomto filme, z ktorého priam hmatateľne tryská zlo, napísať, že [...]

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 581
Celková čítanosť: 2076892x
Priemerná čítanosť článkov: 3575x

Autor blogu

Kategórie