Založ si blog

Každý jeden sa musí rozhodnúť!

Keď v januári tohto roka v rámci predvolebnej kampane bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), dal vylepiť billboardy so sloganom „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják.“, druhý prezidentský kandidát, a dnes, žiaľ, už  aj prezident ČR na to zareagoval:

„Strašenie vojnou a mobilizáciou považujem za zbabelosť a zneužívanie strachu.“

Keď Smer zorganizoval 26. januára 2022 protest proti vojne, zdražovaniu a za predčasné voľby, Robert Fico spolu s kolegami mávali pred prezidentským palácom s balónmi v podobe bielych holubíc na znak mieru. Vtedy Blaha vyhlásil, že Slovensku reálne hrozí mobilizácia.

Nato NAKA okamžite potvrdila, že v súvislosti s verejne šírenými informáciami o mobilizácii už začala preverovať podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy.

Uplynul polrok, teda presne ten čas, o ktorom sa humorne zvykne tvrdiť, že to je jediný rozdiel medzi hoaxom a pravdou a 8. júna sa bývalý generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Anders Fogh Rasmussen vyjadril, že nevylučuje možnosť, že by niektoré krajiny NATO mohli samostatne vyslať na Ukrajinu svoje pozemné sily, pričom myslel na tzv. koalíciu ochotných, teda východné krídlo NATO pozostávajúce najmä z výrazne nabudeného Poľska, ale aj z Česka, Slovenska, Rumunska a pobaltských štátov.

Niekto môže namietnuť – veď Rasmussen už o ničom nerozhoduje. To je možno pravda, ale tento človek splnil veľmi dôležitú úlohu tzv. pokusného balónika. Bol prvým, kto oficiálne vyhlásil, že východné krídlo NATO by sa svojou živou silou mohlo zapojiť do vojny proti Rusku!

A skúška pokusným balónikom dopadla úspešne!

Nijaké väčšie protesty som nezaznamenal u nás, v Česku, ani v ostatných dotknutých krajinách. Od vládnucich politikov som to ani nečakal, ale desí ma spánok obyvateľov dotknutých krajín. Akosi si stále nepripúšťajú realitu a možné východiská situácie. A ak si ľudia stále neuvedomujú vážnosť situácie, treba im pripomenúť výrok pruského generála a uznávaného vojenského teoretika Carla von Clausewitza, autora klasického diela O vojne, ktorý povedal:

„Strávil som veľa času štúdiom dejín vojny a vždy som videl to isté. Súčasníci si predstavovali vojnu niekedy v neistej budúcnosti, kým vojna bola už za dverami!“

Treba si uvedomiť, že vojna týkajúca sa aj nás je naozaj za dverami!

Treba si uvedomiť, že mier sa dá nastoliť len rokovaniami! Treba si uvedomiť, že ďalšie dodávanie zbraní a eskalácia konfliktu k mieru nevedú!

Treba si uvedomiť, že v nadchádzajúcich voľbách nepôjde o nič iné, len o to, či si zvolíme cestu vojny alebo cestu mieru!

Po veľkolepom sneme strany Hlas, na ktorom sa Pellegrini prihlásil k ďalšiemu dodávaniu zbraní na Ukrajinu a v podpore Ukrajiny v boji „do posledného chlapa“ je jasné komu treba odovzdať hlas. Treba zabudnúť na všetko, čo sme komu v minulosti azda aj mohli vyčítať, pretože to kľúčové, čo rozhoduje o našom spokojnom živote je otázka vojny a mieru. Pri volebných urnách treba mať odvahu a rozvahu. Pretože, ako povedal už spomínaný generál Carl von Clausewitz:

„Sú chvíle, keď najväčšou odvahou je najväčšia múdrosť!“

Slavín 24. 2. 2023

Aká je lojalita Armády SR voči Ficovej vláde?

27.02.2024

Pre nasledujúci text nemám jednoznačné dôkazy, takže netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale vysvetlím, prečo si myslím, že omyl je vysoko nepravdepodobný. Dňa 24. februára 2024 som letel do cyperskej Larnaky. Let Ryainair č. 708, odlet z Viedne o 16,00. (Tieto presné údaje píšem pre prípadnú potrebu ministra obrany R. Kaliňáka). Lietadlo bolo plné. Okrem množstva [...]

Volyň na indexe?

24.02.2024

Dnes svoju trilógiu článkov venovaných filmu zakončím poslednou časťou. Včera som si premietol film Wojciecha Smarzowskeho Volyň. Ide o dve a pol hodiny trvajúcu historickú vojnovú drámu nakrútenú v roku 2016, teda ešte pred ruskou špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine. Človeku sa až prieči pri takomto filme, z ktorého priam hmatateľne tryská zlo, napísať, že [...]

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 581
Celková čítanosť: 2076912x
Priemerná čítanosť článkov: 3575x

Autor blogu

Kategórie