Založ si blog

Čo nás čaká a neminie?

Do značnej miery to závisí od nás. Naozaj od nás a to aj napriek všetkým tým manipuláciám zo strany oplotenej ambasády, politikov a médií hlavného prúdu.

Rímsky prozaik Curtius Rufus povedal:

„Žiadna moc získaná zločinom nemá dlhé trvanie.“

Súčasná/né slovenská/ké vládna/né garnitúry získali moc práve vďaka zločinu – vražde novinára a jeho snúbenice. Tento zločin dosiaľ nie je súdne uzavretý, skôr sa vynárajú nové a nové otázniky, komu vražda prospela a kto ju teda mohol organizačne a finančne zabezpečiť.

Ak súčasná/né vlády, ktorých pracovná história je jedna súvislá šnúra porušovania zákonov a to aj ústavných, získali moc vďaka zločinu, môžeme sa s Curtiusom Rufusom nádejať, že nebude mať dlhé trvanie.

Posledná, priam absurdná kauza, keď podriadený odvolal nadriadeného (čo je v priamom rozpore s viacerými zákonmi, vrátane Vestníka Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 39/2015 čl. 19 ods. 3) je smutným zavŕšením politickej kariéry Ivana Šimka. Som ochotný veriť, že pán Šimko je svojim založením slušný človek. Neodhadol však vlastné možnosti. Alebo až v kresle ministra pochopil do dôsledkov, v akom neuveriteľne vazalskom postavení voči oplotenej ambasáde je slovenská vláda. Očami slušného človeka videl tie svinstvá, ktoré sa v rezorte dejú. Pokúsil sa aspoň čosi napraviť, zmeniť. Pokyny však zneli jasne – túto vládu a najmä vedenie Policajného zboru v súčasnom zložení treba udržať zubami nechtami až do volieb, pretože je to ministerstvo vnútra, ktoré je ústredným orgánom štátnej správy pre organizačné zabezpečenie volieb do Národnej rady Slovenskej republiky.
Môžeme sa teda obávať, čo títo všetkého schopní hamranovci do volieb ešte pripravia – nejakú pseudo megakauzu na zmenu rozhodnutia voliča v poslednej chvíli, či dokonca priamu manipuláciu výsledkov volieb?
Ďalšiemu podporovaniu vojny, posielaniu zbraní na úkor domácej ekonomiky, ďalšej podpore progresivistických zvráteností a podpore nezákonných konaní polície a slovenskej vlády môžeme zabrániť len jednoznačnou voľbou strany, ktorá chce znovu nastoliť normálne racionálne fungovanie štátu. Iste aj Smer má za ušami a aj chyboval, ale viesť štát racionálne vie! Navyše, Fico, a nielen on, zdôrazňuje, že zo svojich chýb sa poučili.
Hegemóni nemajú radi podriadených, ktorí sa pokúšajú aspoň o náznak nezávislosti. Preto boli v minulosti v nepriazni Američanov Zeman, Babiš, Mečiar, Fico, Orbán, Hussajn, Kaddáfí… Preto sa na nich lejú kýble špiny, teda aj tej nezaslúženej.  To chcem zdôrazniť – aj tej nezaslúženej. Pretože politika je špinavé remeslo. Zašpiní sa každý. Ide o to, do akej miery a či popri tej špine robí niečo aj pre ľudí a pre svoj štát.
Čaputo-mato-hegero-ódoro kompánia pre ľudí neurobila zhola nič. A štát takmer doviedla k zániku. Zaviedli režim blízky tomu prednovembrovému. Preto si treba vážiť každého človeka, ktorý je ešte ochotný v tomto politickom marazme sa angažovať a usiluje sa Slovensku znovu navrátiť dôstojnosť a schopnosť starať sa o svoje vlastné záujmy.
Voľme teda správne! Pretože známy výrok francúzskeho filozofa Josepha Mariu de Maistre je pravdivý:
„Každý národ má vládu, akú si zaslúži.“

 

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

kuciak

Šesť rokov od vraždy Kuciaka: V Bratislave sa zišli tisíce ľudí

21.02.2024 17:50, aktualizované: 18:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Murz, Andrej Morozov,

Donútil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064303x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie