Založ si blog

Rozhovor s americkým veľvyslancom

Spravodajská televízia TA3 si dnes pozvala na rozhovor amerického veľvyslanca na Slovensku Gautama Ranu. Zhováral sa s ním redaktor Tomáš Verníček. Okrem toho, že Verníčkov postoj rozhodne nebol  nestranný, dával veľvyslancovi otázky, ktoré už vopred určovali jeho odpoveď.

Upútalo ma zopár veľvyslancových výrokov:

„Slovensko poskytlo Ukrajine pomoc v sume 700 miliónov dolárov.“

K tomu poznamenávam len toľko, že za tú sumu by sa dali postaviť tri špičkové koncové nemocnice typu Bory, alebo desať fungl nových okresných nemocníc.

„Slovensko je kľúčovým spojencom vo východnom krídle NATO.“

Doteraz som si myslel, že takým spojencom USA je Poľsko, ale zdá sa, že Poliaci predsa len trochu strečkujú. Slovensko je však tak dokonale zastrčené v americkej zadnici a hranice s Ukrajinou máme aj my, takže je zrejmé, prečo sme „kľúčovejší“ ako Poliaci.

„Slovensku sa darí omnoho lepšie, čo sa týka pripravenosti a stavu armády.“

To azda myslel pán Rana ako vtip! Po tom, čo sme sa zbavili systému S-300 a naši podarení spojenci postupne stiahli zo Slovenska všetky Patrioty? Po odovzdaní Migov na Ukrajinu, keď nemá naše jadrové elektrárne a vôbec celé územie SR kto a ako chrániť? Nechápem, z čoho vychádzalo veľvyslancovo tvrdenie, že našej armáde sa darí omnoho lepšie.

„Ide o otrasnú, nevyprovokovanú vojnu, ktorú začalo Rusko. A sme v tom spolu!“

Každý, čo len trochu zorientovaný človek, ktorý sleduje dianie posledných 30 rokov, vie, že ide o ukážkový príklad Američanmi cielene plánovanej a vyprovokovanej vojny! A nie, nie sme v tom spolu! To nie je naša vojna! Slovensko je proti vojne. Slovensko chce mier! A nechce podporovať vojnu dodávaním ďalších zbraní.

„Ficova rétorika ničí demokraciu, je dôležité, aby bolo Rusko porazené.“

Ak to Gautamovi Ranovi (a Spojeným štátom) ešte nedošlo, tak im to poviem ja – jadrovú veľmoc nemožno poraziť! Iba, ak za cenu nukleárnej vojny! Akurát, že v tom prípade by nebolo víťaza.

„Niektorí slovenskí politici využívajú túto rétoriku, aby strašili ľudí…“

Vojnou strašiť netreba. Vojna straší sama o sebe. Zlo sa deje kúsok za našimi hranicami a Američania budú bojovať do posledného Ukrajinca (prípadne do posledného vojaka východného krídla NATO). Niektorým to už dochádza, niektorým ešte nie. Fico vojnou nestraší, vojna straší sama o sebe, Fico len hovorí (tak, ako každý rozumný človek) o potrebe začatia mierových rokovaní.

K téme volieb pán veľvyslanec povedal, že „Slováci majú právo si vybrať a USA budú rešpektovať výsledky volieb – samozrejme že nebudú spolupracovať s neofašistami a neonacistami“.

Ale spolupráca s ukrajinským vedením, ktoré je do značnej miery podporované ukrajinskými fašistickými zoskupeniami im neprekáža…

Na tému Čaputovej ako údajnej americkej agentky Guatam Rana povedal: „Prezidentka Čaputová je slovenskou patriotkou!“

Nuž, možno je – len si to málokto všimol! A ak je naozaj Patriotom, tak nech nezacláňa v prezidentskom paláci a ide chrániť slovenský vzdušný priestor.

Signifikantné bolo, že v celom takmer polhodinovom rozhovore nezaznelo ani jeden jediný raz slovo MIER. Bolo to len o vojne, o dodávaní a nákupe amerických zbraní, o eskalovaní napätia a nutnosti poraziť Rusko.

Očakávam, že objektívna spravodajská televízia TA3 teraz recipročne pozve na rozhovor ruského veľvyslanca pána I. B. Bratčikova.

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

kuciak

Šesť rokov od vraždy Kuciaka: V Bratislave sa zišli tisíce ľudí

21.02.2024 17:50, aktualizované: 18:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Murz, Andrej Morozov,

Donútil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064301x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie