Založ si blog

Aj Martin Luther King by volil Progresívne Slovensko

V televízii TA3 som si práve pozrel rozhovor Rastislava Ilieva s redaktorom zahraničnej redakcie Ivom Kunschom na tému 60. výročia pamätnej reči Martina Luthera Kinga: „I have a dream…“

V relácii a vo vyjadreniach redaktora Kuscha došlo k mnohým manipuláciám a vysloveniu viacerých neprávd. Obaja protagonisti totiž prezentovali Martina Luthera Kinga ako bojovníka za ľudské práva, ktoré podľa nich zahŕňali a otázky sexuálnych menšín a problematiku LGBT.

Pravda je však niekde úplne inde!

Baptistický pastor M. L. King sa začal venovať ľudským právam  v roku 1955, keď viedol bojkot verejnej dopravy v Montgomery, po tom, čo čierna Rosa Parksová odmietla uvoľniť svoje miesto v autobuse bielemu pasažierovi.

Bojoval proti rasistickému systému južanskej segregácie, organizoval a viedol protestné pochody afroamerických obyvateľov USA za právo voliť, právo na prácu, za ukončenie rasovej segregácie. Po dosiahnutí úspechu a po prijatí zákonov rušiacich rasovú segregáciu zameral svoju pozornosť na všeobecné postavenie černochov v Amerike 60. rokov a začal vystupovať (k veľkej nevôli prezidenta Johnsona) proti vojne vo Vietname.

Jednou vetou sa dá povedať, že celý život bojoval proti trom veciam: rasizmu, chudobe a vojne.

Počas svojho života nebol obhajcom homosexuálov a ani iných sexuálnych menšín. Jestvuje len jeden jediný(!) záznam o tom, že sa kedy vôbec o túto tému obtrel – išlo o jeho odpoveď v stĺpčeku časopisu Ebony v roku 1958, keď ho o radu poprosil chlapec, ktorý o sebe zistil, že má náklonnosť k rovnakému pohlaviu.

Pastor M. L. King mu odpísal/poradil čosi v tom duchu, že jeho problém vôbec nie je nezvyčajný. Vyžaduje si však starostlivú pozornosť. A napísal tiež, že chlapcove city voči mužom pravdepodobne nie sú vrodená tendencia, ale niečo, čo je kultúrne získané. Odporučil mu, aby navštívil dobrého psychiatra, ktorý mu môže pomôcť. A ešte dodal: „Už ste na správnej ceste k riešeniu, pretože úprimne uznávate problém a máte túžbu ho riešiť.“

Kingova odpoveď chlapcovi naznačovala, že homosexualitu aspoň u tohto chlapca považoval za niečo, čo sa dá prinajmenšom napraviť.

Ak by M. L. King dal homosexuálnemu chlapcovi takúto „nekorektnú“ radu v dnešných časoch, dočkal by sa odsúdenia prostredníctvom progresivistických mainstreamových médií.

Pastor M. L. King bol skrátka k otázkam LGBT úplne indiferentný, čo neskôr zneužívali stúpenci oboch strán a dokonca aj členovia jeho vlastnej rodiny, keď Kingova manželka používala niektoré jeho všeobecné ľudskoprávne výroky na obhajobu práv homosexuálov, ale jeho dcéra Bernice Kingová zas presne opačne.

Je preto úplne nepravdivé vyrábať z M. L. Kinga bojovníka za práva LGBT, pretože to tak jednoducho nebolo. Nehovoriac o tom, že pred 50-60 rokmi táto téma rozhodne nebola na pretrase dňa.

Dnes, keď v mainstreame panuje progresivistický trend, keď sa nám tu pred voľbami silou-mocou natláča agenda Progresívneho Slovenska a média a ich lokaji v roli redaktorov až smutnotrápne asistujú pri „demokratickom“ diskurse o tom, koho jedine treba 30. septembra voliť, je takáto manipulácia s osobou M. L. Kinga zradou jeho osoby, posolstva a je len trápnym manipulujúcim klamstvom.

Vy ktorí si M. L. Kinga chcete zapamätať v duchu pravdy, spomeňte si na úvodnú vetu jeho legendárneho prejavu:

Mám sen, že budem žiť v krajine, kde ľudí nebudú súdiť podľa farby ich pokožky, ale podľa ich vlastností.”

Je priam až smutnosmiešne, ako sa Spojené štáty, ktoré síce v roku 1865 formálne zrušili otroctvo, ale nie rasovú segregáciu, za necelých 100 rokov potácajú od jedného mantinelizmu, keď v krajine panovala rasová segregácia k inému mantinelizmu, keď všetkému dominuje LGBT problematika, Me too agenda, 52 pohlaví a iné progresivitsické zhovadilosti.

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Jar vo februári. Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní

21.02.2024 19:12

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

Leopard 2A4

Slovensko pomoc Ukrajine stoplo, Česko nie. Nemci ako poďakovanie ponúkli 15 Leopardov

21.02.2024 18:53

Česko už v minulosti od Nemecka dostalo 15 týchto tankov.

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

V Bratislave spomínali na Kuciaka tisíce ľudí. Rodičia žiadajú od Fica meno vraha

21.02.2024 17:50, aktualizované: 19:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064408x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie