Založ si blog

Progresívne atomofky

Nie som priaznivcom tetovania. Voľakedy to bolo tak – podľa tetovania sa dalo s veľkou pravdepodobnosťou určiť, že išlo o basistu. Dnes je tetovanie čudná móda.

No dobre… aj my sme v mladosti nosili dlhé vlasy… lebo Beatles.

Ale tie sa dali kedykoľvek ostrihať. S tetovaním je to horšie…

Ale nie o tom som chcel…

Rakúsko sa rozhodlo ponúknuť na jeden rok bezplatnú verejnú dopravu ľuďom, ktorí sú ochotní dať si vytetovať meno miestnej cestovnej karty – KlimaTicket – na telo. Kampaň je zameraná najmä na mladých, pretože tetovacie pracoviská otvárajú na rôznych letných festivaloch. Akciu podporila aj rakúska ministerka životného prostredia Leonore Gewesslerová dokonca tým, že si sama dala toto heslo vytetovať. Akosi sa už nepochválila, že ona sa dala tetovať henou, čiže po 1-2 týždňoch po nápise nebude ani stopy.

Leonore Gewesslerová  sa možno sa inšpirovala od Matoviča (žeby navštevovali rovnakú kliniku vo Viedni?), pretože, či už v prípade 500 eur za voľby alebo v prípade KlimaTicketu ide v podstate o formu korupcie. V Matovičovom prípade ide o jednoznačnú volebnú korupciu/podvod, v prípade Gewesslerovej ide o kupovanie si podpory v prospech zelenej agendy (teda politiky) a možno aj o kupovanie si osobnej podpory. Navyše spôsobom, ktorý zasahuje do osobnej integrity človeka. No a čo? Veď je to také progresivistické! A to na ohlúpnutú mládež platí!

Teraz už len čakám, kedy sa nápadu chytí primátor Bratislavy Matúš Vallo. Jeho Team Vallo už dojevallo v Bratislave, čo sa dalo. Vallo prisľúbil električku do Petržalky, ale zjavne sa nič nedeje a ani sa nestihne termín v intenciách jeho sľubu. O katastrofálnom zdieračskom, neprehľadnom a diskriminačnom  systéme parkovania PAAS ani nehovorím. A najhoršia katastrofa Bratislavčanov ešte len čaká!

„Greendealové“ vytváranie cyklo/BUS pruhu na Nábreží armádneho generála L. Svobodu, teda na jednej z hlavných tepien so začiatkom školského roka spustí dopravnú katastrofu v celom hlavnom meste. Argument, že osobná automobilová doprava sa predsa môže odkloniť do Petržalky je úplne chorý. Ak aj opomeniem, že je to výrazne dlhšia trasa (vplyv na ŽP), tak všetky bratislavské mosty sú už teraz výrazne preťažené. Už teraz tam v špičke stoja dlhočizné kolóny a ak sa náhodou aj trochu hýbu, tak len rýchlosťou akou Boris Kollár stavia svoje sľubované nájomné byty. Nehovoriac o tom, že most SNP bude treba zatvoriť, pretože je v dezolátnom stave.

Ale náš pán progresivistický primátor možno už má vymyslené riešenie a za naše peniaze si prenajme letku vrtuľníkov (nepotrebnú letku amerických vrtuľníkov Viper, ktoré sme vlastne ani neplánovali kúpiť, ale minister vojny Naď ich napriek tomu zadovážil a nemá pre ne využitie) a ak si dáte na kožu vytetovať nápis Team Vallo, budú vás bezplatne presúvať ponad upchaté nábrežie letecky.

To by od nich vystalo.

To je také progresivistické.

Zvážte komu dáte svoj hlas!

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Jar vo februári. Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní

21.02.2024 19:12

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

Leopard 2A4

Slovensko pomoc Ukrajine stoplo, Česko nie. Nemci ako poďakovanie ponúkli 15 Leopardov

21.02.2024 18:53

Česko už v minulosti od Nemecka dostalo 15 týchto tankov.

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

V Bratislave spomínali na Kuciaka tisíce ľudí. Rodičia žiadajú od Fica meno vraha

21.02.2024 17:50, aktualizované: 19:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064375x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie