Založ si blog

O autostope a imigrantoch

Voľakedy som pomerne často cestoval stopom. Nielen zo strednej školy na Morave domov, ale skúsil som ísť stopom aj z Bratislavy do Istanbulu (neúspešne).

Voľakedy bolo bežné, že na výpadovkách v piatok poobede stáli internátnicke študentky a študenti a stopovali autá, pretože sa chceli dostať domov lacno a rýchlo. Ja viem, dnes sú nové možnosti a do auta sa niekomu môžete votrieť vďaka internetovej aplikácii.

Klasickí stopári vymreli. Ale nielen pre existenciu internetovej aplikácie, ale aj pre to, že dnes už nie je bezpečné zastaviť neznámemu na okraji cesty. Najmä juh Slovenska je zaplavený mladými počernými mužmi, presne takého výzoru, aký si hollywoodskí režiséri vyberajú do filmov o islamských teroristoch a hrdinskom boji CIA proti nim.

Klasický autostop je definitívne mŕtvy!

Uvedomil som si to dnes, keď som zazrel v smere na Brno, tesne pred Patrónkou, jedného optimistického stopára mávať na autá náhliace sa v nepretržitom prúde jedno za druhým. Keď som sa o hodinu vracal, ešte stále tam mával. Neviem, ako napokon dopadol. Či sa nad ním niekto zľutoval, alebo si vykýval ruku z pántov. Pritom to bol stopár celkom uveriteľný. Mal seriózne spakovaný osemdesiatlitrový batoh a oduševnelý výraz v tvári. Tomu by som ešte možno zastavil… keby som mal cestu von z Bratislavy.

Ale našou krajinou sa začalo potulovať množstvo počerných mužov, ktorým by som veru asi nezastavil. Facebook je plný záberov z obcí na juhu Slovenska, ktoré sú zaplavené imigrantmi.

Starostovia z postihnutých obcí hovoria o tom, ako si títo mladíci zapaľujú táboráky uprostred dedinského amfiteátra, ako robia neporiadok všetkého druhu, ako preliezajú ploty a kradnú obyvateľom zo záhrad ovocie a zeleninu, ktoré si ľudia v pote tváre dopestovali.

Politický riaditeľ slovenskej polície Esteban Hamrandéz na tlačovke tvrdí, že všetko je v najlepšom poriadku a polícia vraj doteraz neeviduje ani jedno(!) porušenie zákona zo strany imigrantov. Akoby krádež úrody nebola trestným činom! Akoby prekročenie štátnej hranice bez dokladov a povolenia nebolo trestným činom!

Niekto si možno povie, veď sú chudáci hladní, čo je na tom, že si odtrhli zopár jabĺčok. Každému, čo si to povie, by som prial aby bol vlastníkom záhrady v postihnutých obciach a jeho plodiny a stromy vyzerali ako po nálete kobyliek kdesi v Afrike. A aby každý, čo si to povie, bol otcom pätnásťročnej peknej dievčiny…

Esteban Hamrandéz tvrdí, že sa s tým nedá nič robiť, že nemá ľudí a ani prostriedky, aby s tým niečo urobil.

Tak prečo nepožiada o pomoc armádu? Veď jej príslušníci po tom, čo sme idiotsky a vlastizradne odovzdali na Ukrajinu všetky zbrane aj tak nemajú do čoho pichnúť – mohli by aspoň strážiť hranicu, hoci aj s papekom v ruke.

A najlepší sú tragédi Heger so Šeligom – vraj to Orban naschvál pustil na slobodu 1 400 prevádzačov, aby tým aktualizoval imigrantskú tému a pomohol tak Ficovi vo voľbách.  Akosi im nenapadlo, že Orbán má už prevádzačmi preplnené väznice, zo strany Eurosajuzu nedostáva žiadnu pomoc na boj s imigráciou (finančnú ani materiálnu a personálnu). Tak to rieši, ako vie. Hoci aj prepustením, aby mohol zavrieť ďalších.

Ale ja si aj tak myslím, že tú záplavu imigrantov na Slovensku nespôsobil len ten zlý proputinovský Orbán. Podľa mňa má v tom prsty aj samotný Vladimír Vladimírovič! Čudujem sa, že zväzáčik Šeliga na to ešte neprišiel! A že ako by nám mohol Putin tých imigrantov posielať, aby tým pomohol Ficovi vo voľbách?

Jednoducho!

Pozrite si bondovku Dych života s Timothy Daltonom. V tom filme odohrávajúcom sa akože v Bratislave (v skutočnosti nakrútenom vo Viedni) agenta KGB poslali na Západ pomocou slovnaftárskej ropovodnej rúry! A ak to išlo vo filme, iste to ide aj naozaj! Šeliga, Heger, to vám ešte nedošlo, že za slovenskú imigrantskú krízu môže Putin?

Nenávidený Vladimír Vladimírovič (v Šeligových vystúpeniach badať jeho priam živočíšnu nenávisť k ruskému prezidentovi) sem tých imigrantov posiela práve týmto spôsobom, veď tá rúra aj tak nemá iné využitie po našom „hrdinskom“ a zároveň idiotskom odmietnutí lacných ruských energetických surovín.

 

(zdroj foto:autor textu)

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Príďte v utorok podporiť Assangea!

19.02.2024

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch. K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov [...]

Ačohentizmus a dvojakometrizmus

07.02.2024

Tak sa nám tu rozmohol taký nešvár… ačohentizmus. Ačohentizmus je charakterizovaný ako spôsob diskutéra nezvládajúceho argumentovať, odkloniť pozornosť na niečo iné. Hovorí sa, že je to nástroj lenivého diskutéra. Možno by však bolo lepšie povedať, že ide o nástroj nedostatočne argumentačne fundovaného diskutéra. Klasickým a teraz aktuálnym príkladom je, [...]

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Jar vo februári. Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní

21.02.2024 19:12

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

Leopard 2A4

Slovensko pomoc Ukrajine stoplo, Česko nie. Nemci ako poďakovanie ponúkli 15 Leopardov

21.02.2024 18:53

Česko už v minulosti od Nemecka dostalo 15 týchto tankov.

Netanjahu

Izraelský parlament je proti jednostrannému vyhláseniu palestínskeho štátu

21.02.2024 17:56

Organizácia Spojených národov udelila v roku 2012 Palestíne štatút pozorovateľského štátu.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

V Bratislave spomínali na Kuciaka tisíce ľudí. Rodičia žiadajú od Fica meno vraha

21.02.2024 17:50, aktualizované: 19:02

V Bruseli sa zase na spomienka zišlo vyše 70 Slovákov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 577
Celková čítanosť: 2064371x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie