Založ si blog

24 hodín strávených v okrskovej volebnej komisii

Včerajší deň som strávil v jednej bratislavskej okrskovej volebnej komisii. Po dvadsiatej druhej, pri otváraní obálok, som myslel, že ma picne. Z obálok som vyťahoval jeden lístok s Progresívnym Slovenskom za druhým. Presne ich bolo 408. Smer mal u nás 134 hlasov, Hlas  82, KDH 41, SAS 118, OĽANO 34, Demokrati 39, Republika 17, Sme rodina 7, Modrí 4 hlasy. Progresivisti to skrátka v mojom okrsku prevalcovali.

Pár postrehov:

Neskutočná arogancia mladých, s veľkou pravdepodobnosťou voličov Progresívneho Slovenska. Zákon 237/1998 Z.z. o voľbách do parlamentu hovorí v paragrafe 29, odsek 3 úplne jasne:

„Vo volebnej miestnosti je neprípustná akákoľvek volebná agitácia.“

To, že dvaja muži prišli k voľbe oblečení v dúhových tričkách ešte možno s prižmúrenými očami považovať za vyjadrenie ich osobných pocitov k téme LGBT a nie za postoj k politickej ideológii/agende.

Ďalšia mladá dievčina prišla v tričku s nápisom Skutok sa nestal a také tričko už jednoznačne odkazuje na agendu určitých konkrétnych politických strán! Dievčina mala aspoň toľko chochmesu, že po upozornení členmi okrskovej volebnej komisie si navliekla plášť a tričko schovala.

Ďalší mladý muž prišiel v bielej mikine s modrým nápisom Budúcnosť. Presne v takom, v akom pre Progresívne Slovensko nakrútili volebné šoty herci Kamila Magálová, Alexander Bárta, Peter Altof, Matej Landl, Richard Stanke, Táňa Paufohová,  Zuzana Porubjaková, Kristína Tormová, Jakub Jablonský, Tomáš Palonder, Henrieta Mičkovicová, Lujza Garajová-Schrameková, Oľga Belešová a Filip Šebo.
Žiaľ, v tom frmole sme si to všimli, až keď muž už odvolil. Po upozornení, že porušuje volebný zákon, sa mladík drzo ohradil:
„Ja som právnik a nič neporušujem!“
Nuž právnik možno bol, ale určite mizerný, ak nevidel jednoznačnú nezákonnosť svojho konania. Vzhľadom na to, že už odvolil, sme to ďalej neriešili za účasti polície. Mladý volič prezentoval typické znaky stúpenca tejto politickej strany: aroganciu, nevedomosť, drzosť a akúsi pseudorevolučnosť.
Stúpenci žiadnej inej politickej strany necítili potrebu  oblečením propagovať svoj náhľad na svet politiky. Nuž, neskutočná arogancia, tzv. slušných…

Úplne unikátnym prípadom bola mladá žena okolo tridsaťpäť rokov. Do volebnej miestnosti prišla až okolo 21,00 hod., keď už bola s krátkymi prestávkami prázdna. Poznala sa s jedným členom okrskovej komisie. Zapriadla s ním reč a spýtala sa ho, koho má voliť. Ten jej správne odpovedal, že sa musí rozhodnúť sama. On jej radiť nemôže.
Žena odišla za plentu a listovala vo volebných lístkoch. Potom si jeden vybrala (neviem aký) a pýtala sa svojho známeho z volebnej komisie, koho má zakrúžkovať. On jej opäť odpovedal, že nevie, aký lístok má a je na nej, koho si vyberie.
Žena po tejto rade lustrovala zoznam kandidátov odvrchu dole zaradom. Pri mladších kandidujúcich mužoch sa zastavila. Svoje počínanie nahlas komentovala:
„Bohvie ako tento vyzerá?“
Vytiahla mobil a vygúglila si jeho fotgrafie:
„Ten vyzerá celkom dobre!“
Prešla v zozname na iné meno, vygúglila fotku a:
„Toho nie, nepáči sa mi!“
Išla ďalej, vygúglila tretieho:
„Hm, to je fešák, toho by som mohla zakrúžkovať!“
Takto strávila za plentou najmenej pol hodinu, kým bol jej hlasovací lístok upravený…
Je neuveriteľné, že niekto je schopný sa takto rozhodovať v takej dôležitej veci, akou sú parlamentné voľby!
Čudné bolo aj nariadenie vedúceho odboru všeobecnej vnútornej správy ministerstva vnútra Mgr. Michala Mráza o tom, že členovia okrskových volebných komisií nie sú oprávnení poskytovať alebo nahrávať údaje o priebežných výsledkoch hlasovania do iných informačných systémov.
Dodržali sme to, ale zaujímalo by ma, z akého zákona Mgr. Mráz vychádzal.
Nuž zvolili sme si.
Uvidíme, čo bude ďalej.

Správa o ceste do Ruska – 6/10

15.07.2024

Petrohrad žije intenzívnym životom. Mesto na každého zapôsobí svojou krásou, nie náhodou sa mu hovorí aj Benátky severu. Rozkladá sa v delte rieky Neva na viac ako 40 ostrovoch. Známe sú padacie mosty, ktoré sa väčšinou otvárajú okolo polnoci, aby mohli prejsť veľké nákladné lode. Petrohrad sme navštívili v období tzv. bielych nocí. Od mája do júla tu slnko [...]

Správa o ceste do Ruska – 5/10

13.07.2024

Zo železničnej stanice sme zamierili s Ľubkou do nákupného centra Galeria Shopping Mall nachádzajúceho sa hneď vedľa. Predpokladali sme, že tam bude dostatok verejne prístupných wifín a tak nebude problém nájsť si ubytovanie na štyri noci. Predpoklad bol správny, v shopingu boli k dispozícii štyri voľné siete. Malo to len malý háčik – do všetkých bolo potrebné sa [...]

Správa o ceste do Ruska – 4/10

12.07.2024

Vziať nás do 150 km vzdialeného Petrohradu sa nám nakoniec ponúkol vodič jednej maršrutky. Za predpokladu, že mu v mikrobuse zostane voľné miesto. Zostalo. Za odvezenie chcel 750 rubľov od každého, lenže my sme ešte nemali vymenené peniaze. Do Ruska sme brali so sebou britské libry, pretože informácie, ktoré sme mali, tvrdili, že v Rusku sa libry vymieňajú v [...]

Kennedy

Nezávislému kandidátovi Kennedymu pridelil prezident Biden ochranku

15.07.2024 23:45

Environmentálny právnik nemá vo voľbách veľké šance. Jeho mítingy sú však pomerne populárne a priťahujú veľké davy.

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

vance, trump

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:52

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 609
Celková čítanosť: 2201473x
Priemerná čítanosť článkov: 3615x

Autor blogu

Kategórie