Založ si blog

Príďte v utorok podporiť Assangea!

Zajtra a pozajtra bude londýnsky súd rozhodovať o osude novinára Juliana Assangea. Assangeovi hrozí v USA v horšom prípade smrť, v „lepšom“ prípade doživotné väzenie za zverejnenie tisícok tajných vojenských a diplomatických dokumentov svedčiacich o amerických vojnových zločinoch.

K zverejneniu došlo v roku 2010. Hneď po zverejnení vláda Spojených štátov vydala na Assangea zatykač.

Odvtedy pokoj nemal.

Už štrnásty rok!

Po takmer siedmich rokoch strávených na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, kde mu poskytli azylovú ochranu, ho v roku 2019 po zmene ekvádorskej vlády Briti zatkli a uväznili. V júni 2022 britská vláda odsúhlasila jeho vydanie do USA. Vydaniu sa dodnes súdne bráni. A nasledujúce dva dni rozhodnú o jeho osude.

Assange je vo väzení Belmarsh už takmer päť rokov a zatiaľ nestrávil ani jeden deň vonku, s výnimkou jeho osobného vystúpenia na súde 6. januára 2021.

Na mníchovskej bezpečnostnej konferencii meno Assange nikto nespomenul ani náhodou. Nikto tam nezavolal Assangeovu manželku Stellu, aby burcovala verejnú mienku. Tam burcovala len Julia Navaľnaja a vyzývala medzinárodnú komunitu na boj proti vraj hroznému režimu prezidenta Putina. Pritom rozdiel medzi obomi pánmi je v tom, že Julian Assange ako novinár s platným novinárskym preukazom si robil svoju prácu a odhaľoval svinstvá mocných, Navaľnij za peniaze britskej MI6 vykonával podvratnú činnosť voči vlastnej vlasti.
Neviem, ako a prečo Navaľnij zomrel. Prirodzená smrť je tá najmenej pravdepodobná. Už pred rokmi som hovoril, že tento človek neskončí dobre, rovnako ako to tvrdím o Zelenskom.
Lenže kľúčová otázka je vždy Cui bono? Či už ide o Assangea, Nord stream alebo Kuciaka.
A ak si položíme otázku Cui bono? v súvislosti s Navaľným, tak Rusi to rozhodne nie sú.
Je len smiešne, ako v prípade Navaľného hneď na druhý deň všetci vedia, o čo išlo a Ondrej Dostál v parlamente organizuje minútu ticha kvôli vražde (ak má o tom poznatky, nech sa prihlási orgánom činným v trestnom konaní), ale v prípade Nord streamu to nevieme ani po vyše roku! Hoci agitátori typu O. Dostála mali aj vtedy jasno už vo chvíli, keď sa ešte hladina mora ani nestihla poriadne upokojiť po výrone plynu.

Navaľnému už nepomôže nič.

Julianovi Assangeovi ešte pomôcť môžete! Zajtra, v utorok  20. 2. o 18,00 sa pred britskou ambasádou na Panskej ul. 16 bude konať protestné zhromaždenie s názvom Zverejniť pravdu o zločinoch nie je zločin!

Príďte!

O Pelleho víťazstve

07.04.2024

Treba povedať, že Pellegriniho víťazstvo bolo napriek očakávaniam a odhadom výrazné! A bolo by bývalo omnoho, omnoho výraznejšie, ak by sa na Slovensku viedla normálna demokratická a slušná predvolebná kampaň. To, čo prevádzal Matovič tesne pred volebným dňom, bolo to najhlbšie dno a mne sa z neho chcelo naozaj zvracať. Ukázalo sa, že najväčším homofóbom na [...]

O Pelém a o hre proti nemu

05.04.2024

Keďže sme dnes v období volebného moratória, nejdem písať politizujúce články podporujúceho niektorého z kandidátov. Nechcem porušovať zákon. Vo svojom dnešnom príspevku sa chcem venovať najlepšiemu futbalistovi všetkých čias, Brazílčanovi Pelému (Edson Arantes do Nascimento). Uvediem krátky citát z autobiografickej knižky skvelého českého [...]

K+K

04.04.2024

Pred pár dňami sme si pripomenuli 25. výročie bombardovania Juhoslávie vojskami NATO na čele s USA. Bombardovanie sa začalo pod falošnou/vymyslenou zámienkou o genocíde v Kosove (rovnako ako vojna v Iraku, ktorá začala zas pod falošnou/vymyslenou zámienkou – vlastníctva zbraní hromadného ničenia Husajnovým režimom.) Oba agresívne akty Severoatlantického paktu boli [...]

Petr Fiala

Fiala zostáva predsedom ODS. Okamura naďalej šéfuje SPD, nemal vyzývateľa

13.04.2024 17:37

Na kongrese ODS v Ostrave získal Petr Fiala 424 hlasov od 525 prítomných delegátov (necelých 81 percent).

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel prvý porevolučný starosta Rače Libor Pajdlhauser

13.04.2024 16:55

Keďže v rokoch 1939 - 1989 nemala Rača samosprávu, počas svojho pôsobenia ju znovuzakladal.

Antalya / Lanovka /

Jedna osoba prišla o život pri páde kabíny lanovky pri Antalyi, desiatky evakuovali

13.04.2024 16:47

Na mieste zasahovalo sedem helikoptér a viac než 500 záchranárov.

Robert Fico

Fico: Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom

13.04.2024 16:28

Fico tvrdí, že ak bude mať Ukrajina ambíciu vstúpiť do NATO a bude premiérom, tak bude presviedčať poslancov, aby toto rozhodnutie vetovali.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 592
Celková čítanosť: 2116842x
Priemerná čítanosť článkov: 3576x

Autor blogu

Kategórie