Založ si blog

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS.

(NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.)

https://www.thetimes.co.uk/article/transgender-womens-milk-just-as-good-for-for-babies-says-nhs-trust-m02tnvr55

a

https://www.telegraph.co.uk/news/2024/02/18/trans-womens-milk-as-good-as-breast-milk-says-nhs-trust/

V článku sa píše, že tekutina na dojčenie vyvolaná hormonálnymi liekmi u mužov premenených na ženy je porovnateľná s mliekom od ozajstných matiek.

Nuž, mám medicínske vzdelanie, ale na toto hádam ani netreba medicínske vzdelanie, aby každý človek so zdravým sedliackym rozumom vedel posúdiť, že ide o nehoráznu hlúposť!

Je to len ďalší z nezmyslených, ba zvrátených politických nátlakov progresivistov smerujúci podľa nich k osobnej slobode jednotlivca, podľa ľudí s triezvym rozumom k totalite, k úpadku a zániku civilizácie.

Prečo o tom píšem?

Mám spolužiaka, voliča KDH. V minulých dňoch sme spolu viedli polemiku o nadchádzajúcich prezidentských voľbách a o slovenskej politike vôbec.

Kamarát tvrdí (snažím sa mu veriť), že progresivistické nezmysly sú mu cudzie. Zároveň mu neprekáža, že Kresťanskodemokratické hnutie, podporilo na post prezidenta Ivana Korčoka. Teraz nebudem pripomínať komu každému už Korčok oddane slúžil a je teda predpoklad, že rovnako oddane bude slúžiť aj naďalej do roztrhania tela. Je zjavné, že Korčoka dopredu fédruje Progresívne Slovensko, teda je jasné aj to, komu bude slúžiť.

Môj kresťanskodemokraticky zameraný kamarát argumentuje v prospech Korčoka slovami: „Je to pre mňa jediná možná voľba!“ A prečo? Lebo Fico, lebo Pellegrini!

A hoci mi to nepovedal, verím tomu, že je presvedčený, že kádeháci budú schopní tie najväčšie progresivistické nezmysly v parlamente azda aj prostredníctvom prezidenta Korčoka účinne blokovať.

Neuvedomuje si tak, ako mnohí iní, že dnes nie je čas na lavírovanie. Hoci je Andrej Danko komický rétor, v televíznej diskusii s predsedom KDH Majerským sa rozhorčoval oprávnene, vcelku aj rozumne a usiloval sa Majerskému vysvetliť, o čo ide.

Pri tom všetkom neustálom progresivistickom tlaku, pri tom, čo všetko už majú progresivisti v rukách – a nielen na Slovensku, ale aj v Európe, je nekonečne naivné si myslieť, že sa dá s nimi ešte spolupracovať, alebo že sa dajú ešte ukočírovať! To už dnes nejde! Dnes je to buď – alebo! KDH podáva progresívcom prst, ale oni mu uchmatnú celú ruku.

Kamarát si možno myslí, že taký nezmysel ako materské mlieko od mužov rozumné sily v slovenskej politike hravo odblokujú. Lenže spomeňte si na časy komunistickej totality! Komunisti v päťdesiatych rokoch tiež prichádzali s vecami, nad ktorými rozumným ľuďom zostával rozum stáť a… dosiahli svoje! Niekto za tie nezmysly zdvihol ruku, lebo sa bál, niekto zdvihol ruku, lebo budoval kariéru, niekto zdvihol ruku, lebo ho vydierali… Časom komunisti našli páku takmer na každého! Dnes situácia nie je iná!

Prichádzajúcej progresívnej totalite sa treba brániť všetkými prostriedkami už teraz a nie sa s nimi bratríčkovať! Je najvyšší čas!

A ak si niekto myslí, že zbytočne straším, tak vy – starší si spomeňte na február 1948 a vy mladší sa nechajte poučiť pamätníkmi alebo si naštudujte históriu o tom, ako prichádzala k moci komunistická totalita.

Nepriamo túto tému skvelo glosoval americký lingvista, filozof, politický aktivista a emeritný profesor jazykovedy na Massachusettskom technologickom inštitúte Noam Chomsky, ktorého považujú za otca modernej jazykovedy a za vedúcu osobnosť analytickej filozofie:

„Vzdelanie nespočíva v memorovaní toho, že Hitler zabil šesť miliónov Židov. Vzdelanie znamená pochopiť, ako sa stalo, že sa podarilo milióny obyčajných Nemcov presvedčiť, že je to potrebné. Skutočné vzdelávanie nás učí, ako rozpoznať znamenia opakujúcej sa histórie.“

 

 

O Pelleho víťazstve

07.04.2024

Treba povedať, že Pellegriniho víťazstvo bolo napriek očakávaniam a odhadom výrazné! A bolo by bývalo omnoho, omnoho výraznejšie, ak by sa na Slovensku viedla normálna demokratická a slušná predvolebná kampaň. To, čo prevádzal Matovič tesne pred volebným dňom, bolo to najhlbšie dno a mne sa z neho chcelo naozaj zvracať. Ukázalo sa, že najväčším homofóbom na [...]

O Pelém a o hre proti nemu

05.04.2024

Keďže sme dnes v období volebného moratória, nejdem písať politizujúce články podporujúceho niektorého z kandidátov. Nechcem porušovať zákon. Vo svojom dnešnom príspevku sa chcem venovať najlepšiemu futbalistovi všetkých čias, Brazílčanovi Pelému (Edson Arantes do Nascimento). Uvediem krátky citát z autobiografickej knižky skvelého českého [...]

K+K

04.04.2024

Pred pár dňami sme si pripomenuli 25. výročie bombardovania Juhoslávie vojskami NATO na čele s USA. Bombardovanie sa začalo pod falošnou/vymyslenou zámienkou o genocíde v Kosove (rovnako ako vojna v Iraku, ktorá začala zas pod falošnou/vymyslenou zámienkou – vlastníctva zbraní hromadného ničenia Husajnovým režimom.) Oba agresívne akty Severoatlantického paktu boli [...]

Petr Fiala

Fiala zostáva predsedom ODS. Okamura naďalej šéfuje SPD, nemal vyzývateľa

13.04.2024 17:37

Na kongrese ODS v Ostrave získal Petr Fiala 424 hlasov od 525 prítomných delegátov (necelých 81 percent).

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel prvý porevolučný starosta Rače Libor Pajdlhauser

13.04.2024 16:55

Keďže v rokoch 1939 - 1989 nemala Rača samosprávu, počas svojho pôsobenia ju znovuzakladal.

Antalya / Lanovka /

Jedna osoba prišla o život pri páde kabíny lanovky pri Antalyi, desiatky evakuovali

13.04.2024 16:47

Na mieste zasahovalo sedem helikoptér a viac než 500 záchranárov.

Robert Fico

Fico: Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom

13.04.2024 16:28

Fico tvrdí, že ak bude mať Ukrajina ambíciu vstúpiť do NATO a bude premiérom, tak bude presviedčať poslancov, aby toto rozhodnutie vetovali.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 592
Celková čítanosť: 2116819x
Priemerná čítanosť článkov: 3576x

Autor blogu

Kategórie