Založ si blog

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS.

(NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.)

https://www.thetimes.co.uk/article/transgender-womens-milk-just-as-good-for-for-babies-says-nhs-trust-m02tnvr55

a

https://www.telegraph.co.uk/news/2024/02/18/trans-womens-milk-as-good-as-breast-milk-says-nhs-trust/

V článku sa píše, že tekutina na dojčenie vyvolaná hormonálnymi liekmi u mužov premenených na ženy je porovnateľná s mliekom od ozajstných matiek.

Nuž, mám medicínske vzdelanie, ale na toto hádam ani netreba medicínske vzdelanie, aby každý človek so zdravým sedliackym rozumom vedel posúdiť, že ide o nehoráznu hlúposť!

Je to len ďalší z nezmyslených, ba zvrátených politických nátlakov progresivistov smerujúci podľa nich k osobnej slobode jednotlivca, podľa ľudí s triezvym rozumom k totalite, k úpadku a zániku civilizácie.

Prečo o tom píšem?

Mám spolužiaka, voliča KDH. V minulých dňoch sme spolu viedli polemiku o nadchádzajúcich prezidentských voľbách a o slovenskej politike vôbec.

Kamarát tvrdí (snažím sa mu veriť), že progresivistické nezmysly sú mu cudzie. Zároveň mu neprekáža, že Kresťanskodemokratické hnutie, podporilo na post prezidenta Ivana Korčoka. Teraz nebudem pripomínať komu každému už Korčok oddane slúžil a je teda predpoklad, že rovnako oddane bude slúžiť aj naďalej do roztrhania tela. Je zjavné, že Korčoka dopredu fédruje Progresívne Slovensko, teda je jasné aj to, komu bude slúžiť.

Môj kresťanskodemokraticky zameraný kamarát argumentuje v prospech Korčoka slovami: „Je to pre mňa jediná možná voľba!“ A prečo? Lebo Fico, lebo Pellegrini!

A hoci mi to nepovedal, verím tomu, že je presvedčený, že kádeháci budú schopní tie najväčšie progresivistické nezmysly v parlamente azda aj prostredníctvom prezidenta Korčoka účinne blokovať.

Neuvedomuje si tak, ako mnohí iní, že dnes nie je čas na lavírovanie. Hoci je Andrej Danko komický rétor, v televíznej diskusii s predsedom KDH Majerským sa rozhorčoval oprávnene, vcelku aj rozumne a usiloval sa Majerskému vysvetliť, o čo ide.

Pri tom všetkom neustálom progresivistickom tlaku, pri tom, čo všetko už majú progresivisti v rukách – a nielen na Slovensku, ale aj v Európe, je nekonečne naivné si myslieť, že sa dá s nimi ešte spolupracovať, alebo že sa dajú ešte ukočírovať! To už dnes nejde! Dnes je to buď – alebo! KDH podáva progresívcom prst, ale oni mu uchmatnú celú ruku.

Kamarát si možno myslí, že taký nezmysel ako materské mlieko od mužov rozumné sily v slovenskej politike hravo odblokujú. Lenže spomeňte si na časy komunistickej totality! Komunisti v päťdesiatych rokoch tiež prichádzali s vecami, nad ktorými rozumným ľuďom zostával rozum stáť a… dosiahli svoje! Niekto za tie nezmysly zdvihol ruku, lebo sa bál, niekto zdvihol ruku, lebo budoval kariéru, niekto zdvihol ruku, lebo ho vydierali… Časom komunisti našli páku takmer na každého! Dnes situácia nie je iná!

Prichádzajúcej progresívnej totalite sa treba brániť všetkými prostriedkami už teraz a nie sa s nimi bratríčkovať! Je najvyšší čas!

A ak si niekto myslí, že zbytočne straším, tak vy – starší si spomeňte na február 1948 a vy mladší sa nechajte poučiť pamätníkmi alebo si naštudujte históriu o tom, ako prichádzala k moci komunistická totalita.

Nepriamo túto tému skvelo glosoval americký lingvista, filozof, politický aktivista a emeritný profesor jazykovedy na Massachusettskom technologickom inštitúte Noam Chomsky, ktorého považujú za otca modernej jazykovedy a za vedúcu osobnosť analytickej filozofie:

„Vzdelanie nespočíva v memorovaní toho, že Hitler zabil šesť miliónov Židov. Vzdelanie znamená pochopiť, ako sa stalo, že sa podarilo milióny obyčajných Nemcov presvedčiť, že je to potrebné. Skutočné vzdelávanie nás učí, ako rozpoznať znamenia opakujúcej sa histórie.“

 

 

Správa o ceste do Ruska – 10/10

20.07.2024

Keďže sme dnešný deň strávili oddelene a kľúč od ubytovania sme mali len jeden, dohodli sme sa, že sa večer stretneme v pouličnej reštaurácii oproti nášmu ubytovaniu. Prišiel som prvý, Ľubka tam ešte nebola. Objednal som si pivo a pozoroval traktor s cisternou a chlapa s wapkou, ktorý umýval tlakom vody chodník a okraje cesty. Nie som si celkom istý zmyslom tohto [...]

Správa o ceste do Ruska – 9/10

19.07.2024

Na druhý deň sme sa s Ľubkou rozdelili. Ja som chcel vidieť námorné múzeum v Kronštadte, ona skôr obchody. Najskôr sme však zašli na spoločné raňajky do sympatickej „raňajkárne“. Výber pečív, koláčov, zákuskov a nápojov tu bol veľmi bohatý. Lúskali sme nápisy v azbuke na vývesnej tabuli a viacerým ruským názvom sme nerozumeli. Ochotná predavačka sa nám [...]

Správa o ceste do Ruska – 8/10

17.07.2024

Dnes som dal Ľubke na výber, buď návšteva letnej rezidencie ruských imperátorov v Carskom sele, kde v Katarínskom paláci sa nachádza známa Jantarová komnata alebo návšteva honosnej rezidencie ruských cárov na brehu Fínskeho zálivu Peterhof. Obe lokality sú už trochu vzdialenejšie (cca 30 km) z centra Petrohradu a okrem mestskej dopravy treba použiť aj maršrutku. Ľuba [...]

SR Bratislava MO Prezident Pellegrini Návšteva BAX

Slovensko sa musí ubrániť aj samo, uviedol Pellegrini a prosí ľudí o pochopenie

24.07.2024 14:03

Prezident dúfa, že zdržaní pri dodávkach zbraní bude čo najmenej.

Dmytro Kuleba

Kuleba navštívil Čínu, zdržal sa dlhšie, než bolo plánované. Pripustil rokovania s Ruskom, Kremeľ okamžite reagoval

24.07.2024 14:00

Ide o prvú návštevu vysokopostaveného ukrajinského vládneho v Číne od začiatku ruskej invázie. Čína tvrdí, že sa usiluje o dlhodobé vzťahy s Kyjevom.

Izrael Palestínčania Gaza armáda útoky Rafah

Zatiaľ čo si Netanjahu pripravuje prejav v Kongrese USA, Izrael pokračuje v náletoch na Gazu

24.07.2024 13:55

Miestni obyvatelia vysvetlili, že od IDF dostali príkaz zamieriť na západ do vymedzenej humanitárnej zóny, no ani tá už nie je bezpečná.

stohlová, hojsík

Stohlová odporučila Tarabovi, aby sa namiesto dúhovej vlajky a znárodneniu Devína venoval svojej práci

24.07.2024 13:51

Podľa poslankyne Slovensko môže prísť o miliardy z Plánu obnovy pre neschopnosť ministrových ľudí.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 613
Celková čítanosť: 2213145x
Priemerná čítanosť článkov: 3610x

Autor blogu

Kategórie