Bude aj # All for Sulejmání?

Nehorázny zákrok Spojených štátov v Iraku, pri ktorom bol zavraždený vysoký predstaviteľ Iránskeho štátu je porovnateľný s fiktívnym náletom USA na slovenské ministerstvo obrany spojeným so smrťou ministra obrany Gajdoša, či s fiktívnym náletom na Grassalkovičov palác a smrťou prezidentky Čaputovej.
Silné prirovnanie?
Nie!
Použil som ho naschvál, aby si aj „progresívni“ podporovatelia a voliči Z. Čaputovej a celého takto orientovaného tábora uvedomili, čo sa v Iraku stalo a čoho sa náš spojenec v rozpore s medzinárodným právom, bez akéhokoľvek súdu a bez konzultácie s ostatnými spojencami v NATO dopustil. Nehovoriac o tom, že išlo o nezodpovedné konanie, ktoré môže mať za následok od novej vlny terorizmu po celom svete – najmä v štátoch, ktoré podporujú americkú politiku (teda aj na Slovensku) až po vojnu s možným dosahom od lokálnych dimenzií po veľký konflikt.
Vlažné reakcie slovenských štátnych predstaviteľov (Čaputová, Pellegrini) sú hanbou slovenskej demokracie a znakom nášho oddaného vazalstva!
V utorok 7. januára o 16,30 sa pred americkou ambasádou na Hviezdoslavovom námestí koná protestné zhromaždenie s názvom Ruky preč od Iránu. Zúčastniť by sa mal každý, kto si cení mier a aj každý, kto prišiel na námestie protestovať po Kuciakovej vražde. Pretože vražda Kásema Sulejmáního je rovnaké, ak nie ešte väčšie svinstvo!

Klimáčkove Hejtovaňja

14.04.2026

Tak som si kúpil knihu Viliam Klimáčka Hejtovaňja. Bol som trochu v šoku sám zo seba a z toho, čo som urobil, ale začítal som sa v kníhkupectve do prvej poviedky a zaujala ma. Vtipný sa mi zdal jej námet vyjadrený už v názve – Keby mali štúrovci internet – i skutočnosť, že autor ju napísal v šturovčine, či pošturovčenej dnešnej slovenčine. Nechcem tento [...]

Plusy a mínusy Orbánovej prehry

13.04.2026

Orbánova jednoznačná prehra v maďarských voľbách nám ukazuje, že všetky tie reči o tom, ako sa maďarský „despota“ zabetónoval pri moci, ako si podmanil väčšinu médií a ako obmedzil tamojšiu demokraciu vo svoj prospech, sa ukázali ako falošné, pretože, ak by to bolo skutočne tak, Orbán by predsa nemohol tak drvivo prehrať. Čiže prvé plus a zároveň poučenie [...]

Artemis

10.04.2026

cigarety / fajčenie / cigareta /

V Británii schválili zákaz predaja cigariet ľuďom narodeným po roku 2008

21.04.2026 23:57

Potrebný je ešte kráľovský súhlas.

Martina Šimkovičová / Lukáš Machala /

Šimkovičová a Machala na pôde VŠMU: Škola o návšteve nevedela, kritici hovoria o zneužití akademickej pôdy

21.04.2026 22:45

Vedenie školy tvrdí, že nebolo vopred informované ani o účasti ministerky, ani o programe podujatia.

družba slovnaft

Ukrajina pustí ruskú ropu na Slovensko už zajtra: V hre sú miliardy aj rokovania s EÚ

21.04.2026 22:01

Maďarská ropná spoločnosť MOL si už podala prvú žiadosť o tranzit.

Donald Trump

Mier v nedohľadne. Cesta Vancea do Islamabadu sa odkladá. Trump oznámil predĺženie prímeria

21.04.2026 21:21, aktualizované: 22:54

Panuje neistota, čo sa stane bez ďalšieho stretnutia a po vypršaní prímeria medzi Iránom a USA.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 741
Celková čítanosť: 2767597x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie

Archív