Založ si blog

Dobre mienená rada Igorovi M.

Voľakedy za študentských čias sme sa na vysokoškolskom internáte natlačili do výťahu určenom pre 4 osoby aj jedenásti. Po stlačení tlačidla motor hlučne zastonal a buď sa kabína veeeeľmi pomaly rozbehla, alebo častejšie aj nie. Vtedy sme použili fintu – všetci a naraz sme nadskočili, čo umožnilo na pár zlomkov sekundy „prázdnej“ kabíne sa pohnúť. A ak náhodou ani to nepomohlo, jeden či dvaja museli výťah opustiť. Nehovoriac o tom, že pri takto obsadenej kabíne ste sa mohli sotva pohnúť, mohli ste akurát mlčať, nedýchať a dúfať, že to dobre dopadne.
Voľby dopadli inak ako sa prognózovalo. Matovič nemusí skladať vládu zo šiestich či siedmych strán. Na zostavenie vlády mu stačia tri. A ak by naozaj trval na ústavnej väčšine, tak štyri. Zdá sa, že všetci štyria sú ochotní na štarte v záujme veci naraz nadskočiť. Ako však bude pokračovať ďalšia jazda je neisté.
Líder víťaznej strany by si mal uvedomiť, že ak chce skutočné zmeny, nemôže sa viesť vo výťahu s ľuďmi, ktorí sa fotografovali (a bohvie čo ešte robili) s mafiánmi, raňajkovali s Kočnerom, či nezákonne kšeftovali s pozemkami.
Nemôže takých ľudí dávať do najvyšších ústavných či exekutívnych funkcií. Výťah so štyrmi osobami sa síce pohne pomerne poľahky a aj smer bude jednoznačne daný, ale jeden pasažier bude chcieť zastaviť na piatom, iný na šiestom a ďalší na desiatom poschodí, hoci skutočná zmena je až na jedenástom!
Myslím si, že Matovič by mal odmietnuť spoluprácu som všetkými tromi a smerovať krajinu k predčasným voľbám. Ak by to urobil dostatočne razantne, s tým, že by tlačil na to, aby napr. Kiska by bol skutočne obvinený a ak by sa to stihlo, tak aj odsúdený, presvedčil by omnoho viac ľudí (vrátane mňa), že to myslí vážne (v duchu padni komu padni) a omnoho viac ľudí by ho v tých ďalších predčasných voľbách volilo.
A vo výťahu by potom mohol ísť celkom sám. Lebo to je najlepší variant, pre niekoho, kto chce skutočnú zmenu.

 

 

Knihy autora tohto blogu možno nájsť na:TU

Jeden smutný deň slovenského dôchodcu

23.03.2023

Deň som spolu s manželkou začal, ako inak v tomto veku, návštevou lekára. Sídli v nemocnici v centre mesta. Budova je ošarpaná, pripomína zábery niekde z Donbasu ostreľovaného ukrajinskými vládnymi vojskami. Fasáda Univerzitnej nemocnice(!) je zaopatrená tabuľkami: „Pozor padá omietka!“ Nabáda to k domnienke, že výučbová nemocnica nemá dostatok pacientov na [...]

Príručka samovraha – 65. časť

22.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie Thompson, Hunter Stockton (67) – americký novinár a spisovateľ, významná postava kontrakultúry 60. rokov, napísal Rumový denník (1998). Bol legendárnym predstaviteľom „gonzo žurnalistiky“, vyznačujúcej sa extrémne subjektívnym pohľadom na reportované udalosti. Žil rýchle [...]

Príručka samovraha – 64. časť

21.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie (v texte sú použité poznámky pod čiarou nachádzajúce sa na konci článku) Roque, Jacqueline (60) – inšpiračná múza a druhá manželka významného španielskeho maliara a sochára Pabla Picassa. Počas ich 11 rokov trvajúceho manželstva Picasso vytvoril viac ako 400 Jacquelininych [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 478
Celková čítanosť: 1759146x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie