Založ si blog

Dobre mienená rada Igorovi M.

Voľakedy za študentských čias sme sa na vysokoškolskom internáte natlačili do výťahu určenom pre 4 osoby aj jedenásti. Po stlačení tlačidla motor hlučne zastonal a buď sa kabína veeeeľmi pomaly rozbehla, alebo častejšie aj nie. Vtedy sme použili fintu – všetci a naraz sme nadskočili, čo umožnilo na pár zlomkov sekundy „prázdnej“ kabíne sa pohnúť. A ak náhodou ani to nepomohlo, jeden či dvaja museli výťah opustiť. Nehovoriac o tom, že pri takto obsadenej kabíne ste sa mohli sotva pohnúť, mohli ste akurát mlčať, nedýchať a dúfať, že to dobre dopadne.
Voľby dopadli inak ako sa prognózovalo. Matovič nemusí skladať vládu zo šiestich či siedmych strán. Na zostavenie vlády mu stačia tri. A ak by naozaj trval na ústavnej väčšine, tak štyri. Zdá sa, že všetci štyria sú ochotní na štarte v záujme veci naraz nadskočiť. Ako však bude pokračovať ďalšia jazda je neisté.
Líder víťaznej strany by si mal uvedomiť, že ak chce skutočné zmeny, nemôže sa viesť vo výťahu s ľuďmi, ktorí sa fotografovali (a bohvie čo ešte robili) s mafiánmi, raňajkovali s Kočnerom, či nezákonne kšeftovali s pozemkami.
Nemôže takých ľudí dávať do najvyšších ústavných či exekutívnych funkcií. Výťah so štyrmi osobami sa síce pohne pomerne poľahky a aj smer bude jednoznačne daný, ale jeden pasažier bude chcieť zastaviť na piatom, iný na šiestom a ďalší na desiatom poschodí, hoci skutočná zmena je až na jedenástom!
Myslím si, že Matovič by mal odmietnuť spoluprácu som všetkými tromi a smerovať krajinu k predčasným voľbám. Ak by to urobil dostatočne razantne, s tým, že by tlačil na to, aby napr. Kiska by bol skutočne obvinený a ak by sa to stihlo, tak aj odsúdený, presvedčil by omnoho viac ľudí (vrátane mňa), že to myslí vážne (v duchu padni komu padni) a omnoho viac ľudí by ho v tých ďalších predčasných voľbách volilo.
A vo výťahu by potom mohol ísť celkom sám. Lebo to je najlepší variant, pre niekoho, kto chce skutočnú zmenu.

 

 

Knihy autora tohto blogu možno nájsť na:TU

O Pelleho víťazstve

07.04.2024

Treba povedať, že Pellegriniho víťazstvo bolo napriek očakávaniam a odhadom výrazné! A bolo by bývalo omnoho, omnoho výraznejšie, ak by sa na Slovensku viedla normálna demokratická a slušná predvolebná kampaň. To, čo prevádzal Matovič tesne pred volebným dňom, bolo to najhlbšie dno a mne sa z neho chcelo naozaj zvracať. Ukázalo sa, že najväčším homofóbom na [...]

O Pelém a o hre proti nemu

05.04.2024

Keďže sme dnes v období volebného moratória, nejdem písať politizujúce články podporujúceho niektorého z kandidátov. Nechcem porušovať zákon. Vo svojom dnešnom príspevku sa chcem venovať najlepšiemu futbalistovi všetkých čias, Brazílčanovi Pelému (Edson Arantes do Nascimento). Uvediem krátky citát z autobiografickej knižky skvelého českého [...]

K+K

04.04.2024

Pred pár dňami sme si pripomenuli 25. výročie bombardovania Juhoslávie vojskami NATO na čele s USA. Bombardovanie sa začalo pod falošnou/vymyslenou zámienkou o genocíde v Kosove (rovnako ako vojna v Iraku, ktorá začala zas pod falošnou/vymyslenou zámienkou – vlastníctva zbraní hromadného ničenia Husajnovým režimom.) Oba agresívne akty Severoatlantického paktu boli [...]

Petr Fiala

Fiala zostáva predsedom ODS. Okamura naďalej šéfuje SPD, nemal vyzývateľa

13.04.2024 17:37

Na kongrese ODS v Ostrave získal Petr Fiala 424 hlasov od 525 prítomných delegátov (necelých 81 percent).

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel prvý porevolučný starosta Rače Libor Pajdlhauser

13.04.2024 16:55

Keďže v rokoch 1939 - 1989 nemala Rača samosprávu, počas svojho pôsobenia ju znovuzakladal.

Antalya / Lanovka /

Jedna osoba prišla o život pri páde kabíny lanovky pri Antalyi, desiatky evakuovali

13.04.2024 16:47

Na mieste zasahovalo sedem helikoptér a viac než 500 záchranárov.

Robert Fico

Fico: Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom

13.04.2024 16:28

Fico tvrdí, že ak bude mať Ukrajina ambíciu vstúpiť do NATO a bude premiérom, tak bude presviedčať poslancov, aby toto rozhodnutie vetovali.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 592
Celková čítanosť: 2116843x
Priemerná čítanosť článkov: 3576x

Autor blogu

Kategórie