Založ si blog

Dobre mienená rada Igorovi M.

Voľakedy za študentských čias sme sa na vysokoškolskom internáte natlačili do výťahu určenom pre 4 osoby aj jedenásti. Po stlačení tlačidla motor tíško zastonal a buď sa kabína veeeeľmi pomaly rozbehla, alebo častejšie aj nie. Vtedy sme použili fintu – všetci a naraz sme nadskočili, čo umožnilo na pár zlomkov sekundy „prázdnej“ kabíne sa pohnúť. A ak náhodou ani to nepomohlo, jeden či dvaja museli výťah opustiť. Nehovoriac o tom, že pri takto obsadenej kabíne ste sa mohli sotva pohnúť, mohli ste akurát mlčať, nedýchať a dúfať, že to dobre dopadne.
Voľby dopadli inak ako sa prognózovalo. Matovič nemusí skladať vládu zo šiestich či siedmych strán. Na zostavenie vlády mu stačia tri. A ak by naozaj trval na ústavnej väčšine, tak štyri. Zdá sa, že všetci štyria sú ochotní na štarte v záujme veci naraz nadskočiť. Ako však bude pokračovať ďalšia jazda je neisté.
Líder víťaznej strany by si mal uvedomiť, že ak chce skutočné zmeny, nemôže sa viesť vo výťahu s ľuďmi, ktorí sa fotografovali (a bohvie čo ešte robili) s mafiánmi, raňajkovali s Kočnerom, či nezákonne kšeftovali s pozemkami.
Nemôže takých ľudí dávať do najvyšších ústavných či exekutívnych funkcií. Výťah so štyrmi osobami sa síce pohne pomerne poľahky (ak bude treba aj nadskočia) a aj smer jazdy bude jednoznačne daný, ale jeden pasažier bude chcieť zastaviť na piatom, iný na šiestom a ďalší na desiatom poschodí, hoci skutočná zmena je až na jedenástom!
Myslím si, že Matovič by mal odmietnuť spoluprácu som všetkými tromi a smerovať krajinu k predčasným voľbám. Ak by to urobil dostatočne razantne, s tým, že by tlačil na to, aby napr. Kiska bol skutočne obvinený a ak by sa to stihlo, tak aj odsúdený, presvedčil by omnoho viac ľudí (vrátane mňa), že to myslí vážne (v duchu padni komu padni) a omnoho viac ľudí by ho v tých ďalších predčasných voľbách volilo.
A vo výťahu by potom mohol ísť celkom sám. Lebo to je najlepší variant, pre niekoho, kto chce skutočnú zmenu.

 

Aká je lojalita Armády SR voči Ficovej vláde?

27.02.2024

Pre nasledujúci text nemám jednoznačné dôkazy, takže netvrdím, že sa nemôžem mýliť, ale vysvetlím, prečo si myslím, že omyl je vysoko nepravdepodobný. Dňa 24. februára 2024 som letel do cyperskej Larnaky. Let Ryainair č. 708, odlet z Viedne o 16,00. (Tieto presné údaje píšem pre prípadnú potrebu ministra obrany R. Kaliňáka). Lietadlo bolo plné. Okrem množstva [...]

Volyň na indexe?

24.02.2024

Dnes svoju trilógiu článkov venovaných filmu zakončím poslednou časťou. Včera som si premietol film Wojciecha Smarzowskeho Volyň. Ide o dve a pol hodiny trvajúcu historickú vojnovú drámu nakrútenú v roku 2016, teda ešte pred ruskou špeciálnou vojenskou operáciou na Ukrajine. Človeku sa až prieči pri takomto filme, z ktorého priam hmatateľne tryská zlo, napísať, že [...]

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 581
Celková čítanosť: 2076937x
Priemerná čítanosť článkov: 3575x

Autor blogu

Kategórie