Založ si blog

Falošné uspokojenie?

Nálada v spoločnosti sa pomaly vracia do normálu. Veď slnko začalo viac svietiť, testujeme viac ľudí a prípadov covidu-19 je menej. Ideme otvárať ďalšie a ďalšie obchody a to dodáva zvlášť metrosexuálom pocit návratu k predošlému stavu. Grupujeme sa bez rúšok pri krčmách zmenených (zatiaľ) na výdajne piva. Nastáva isté uspokojenie, ktoré, priznávam sa, doľahlo aj na mňa. Všetko ide dobre, tvrdí nám geniálny Matovič a pod jeho vedením to predsa inak ani nemôže byť.
Čo na tom, že v Česku, ktoré má len 2x väčší počet obyvateľov a lepšie zdravotníctvo majú 6x viac pozitívnych a 11x väčšiu úmrtnosť na covid-19. Naše štatistiky sú predsa dôveryhodné, zvlášť, ak sa do nich zarátavajú napr. zamestnanci určitej prevádzky Slovnaftu, ktorých testujú týždeň čo týždeň (cca 90 ľudí). Takých prevádzok bude v SR asi viac… K tomu treba prirátať skupinu samoplatcov. Koľko je v každodenne oznamovanom čísle takýchto ľudí a koľko je skutočne indikovaných, to sa neoznamuje.
No dobre, ako som napísal vyššie, postupne upokojenie nastalo aj u mňa.
Až do včera.
Včera mi syn pracujúci v českej nemocnici poslal CT snímku pľúc svojho kolegu. Je možné, že syn tým porušil nejaké GDPR, či čo a preto sem tú snímku nedám (hoci z nej nie je zistiteľné komu patrí.)
Po prezretí tej snímky je moje uspokojenie fuč! Ide o prípad štíhleho, zdravo žijúceho chlapa tesne po päťdesiatke, ktorý netrpí žiadnymi ďalšími komorbiditami.
Som síce len zverolekár, ale čosi také som ešte nevidel. A to som následne aj trochu gúglil, aby som to porovnal s inými na nete dostupnými snímkami. Prognóza toho nešťastníka je veľmi neistá až infaustná.
Nech mi nikto nerozpráva, že covid-19 je ako chrípka. Nech mi nikto nerozpráva, že už je fasa. Ešte stále to môže byť ticho pred búrkou.
Text je písaný najmä preto, že je pred nami predĺžený víkend. Aby si to ľudia uvedomili…

Ako sa vychovávajú progresívci?

23.02.2024

Nová filmová a televízna tvorba sa usiluje nenápadne a podprahovo vychovávať a formovať nového progresívneho človeka. Niekedy mi tá snaha pripomína až budovateľské filmy z 50. rokov minulého storočia, len teraz je trochu inteligentnejšie podaná. A nielenže nové diela chcú nenápadne vychovávať nového progresívneho človeka, ale dávajú si za úlohu aj vštepovať najmä [...]

Korčok z Castelcuta

22.02.2024

Tak som si včera večer pustil taliansky film Maléna režiséra Giuseppe Tornatoreho, ktorý získal viacero festivalových ocenení. Vojnový príbeh zo sicílskeho mesta Castelcuto nakrútený v zaujímavých exteriéroch, s vynikajúcou hudbou Ennio Morriconeho a s krásnou Monicou Bellucci v hlavnej role. Nevidel som ho prvýkrát, ale po rokoch som si ho dal znovu. Príbeh [...]

Progresívne Slovensko sa posilnilo o kresťanské krídlo

20.02.2024

Predvčerom (18.2. 2024) britské noviny The Times a The Telepraph uverejnili článok s nadpisom Mlieko transrodovej ženy je rovnako dobré ako materské mlieko matky, uviedol trust NHS. (NHS je Národná zdravotná služba, ktorá zastrešuje systémy zdravotnej starostlivosti financované z verejných zdrojov Spojeného kráľovstva.) [...]

Stoltenberg, NATO

VIDEO: NATO a Slovensko budú Ukrajinu podporovať na každom kroku

24.02.2024 08:00

Severoatlantická aliancia priamo vojensky nepodporuje Ukrajinu v jej boji proti ruským agresorom. No NATO sľubuje Kyjevu pokračujúcu pomoc.

Rubymar, Jemen, Červené more, jemenskí povstalci, Húsíovia

Z lode poškodenej jemenskými rebelmi unikla ropa, škvrna má takmer 30 kilometrov

24.02.2024 07:27

Z nákladnej lode Rubymar, ktorú v nedeľu v úžine Báb al-Mandab vážne poškodil útok jemenských povstalcov, unikla ropa.

Russia Ukraine War Denmark

ONLINE: Svet si pripomína dva roky vojny. Ukrajinu nikdy neopustíme, ubezpečuje Západ

24.02.2024 06:55, aktualizované: 08:20

Britský premiér Rishi Sunak vyzýva západné štáty, aby opäť potvrdili, že budú dnes aj zajtra stáť pri Ukrajine, kým nezvíťazí.

vojna na Ukrajine, Kyjev

Guterres a vyše 50 štátov vyzvali Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine

24.02.2024 06:41

Generálny tajomník OSN António Guterres a viac ako 50 štátov vyzvali Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine a okamžite sa stiahlo z jej územia.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 579
Celková čítanosť: 2069530x
Priemerná čítanosť článkov: 3574x

Autor blogu

Kategórie