Založ si blog

Práve som poslal pápežovi mail. . .

Vaša svätosť pápež František,
obraciam sa na Vás ako medicínsky vzdelaný človek, ktorý má skúsenosti s riešením ohniskových nákaz a ktorý o covide-19 napísal knižku, ktorá v najbližších dňoch príde na pulty kníhkupectiev.
Je nad akúkoľvek pochybnosť jasné, že Vaša septembrová návšteva Slovenska je z hľadiska epidemiologického nerozumná, ba je to číre šialenstvo. Neviem, čo organizátorov návštevy viedlo k takému konaniu (u politikov je to jasné, súčasná vládna moc je silne nepopulárna a potrebuje získať politické body), ale predpokladal by som, že aspoň na strane vatikánskej stolice sú ľudia rozumní a nezaťažení podružnými vecami.
Slovensko patrilo na začiatku tohto roka medzi tri krajiny sveta s najvyšším počtom mŕtvych a najvyšším počtom hospitalizovaných v pomere k počtu obyvateľstva. Hromadné stretnutia veriacich s Vašou svätosťou v čase predpokladanej kulminácie vírusu, na ktorých sa má zúčastniť 300 – 500 000 ľudí, ich zvážanie autobusmi (inkubátormi infekcie) z celej krajiny, veľká mobilita občanov krížom cez celú krajinu – to všetko bez najmenších pochybností spôsobí to, že naša krajina sa opäť zaradí medzi najpostihnutejšie a v našej krajine sa opäť bude umierať na covid-19 najviac na svete – bez ohľadu na počet očkovaných, ktorých je stále málo v porovnaní s inými krajinami.
Prosím, prehodnoťte svoju septembrovú návštevu Slovenska. V epidemiologicky lepších časoch budete u nás srdečne vítaný. Teraz však nie!
Vďaka za pochopenie.
S úctou

Ak sa chcete pridať a osloviť pápeža Františka tiež, môžete tak urobiť na:

https://www.newwaysministry.org/advocate/contact-pope-francis/

O Šebeja by sa mala zaujímať NAKA!

26.06.2022

Rozčuľuje ma, ak sa k vojne na Ukrajine vyjadrujú v mainstreamových médiách rôzni „odborníci“, ktorí sotva opustili bránu vysokej školy a mlieko im ešte tečie po brade. Navyše sa – ako ináč v našom mainstreame – bohorovne sa vyjadrujú úplne jednoznačne, až zaslepene v prospech Ukrajiny. Odporúčajú dodávať na Ukrajinu ďalšie a ďalšie zbrane čoraz [...]

Aktuálne zamyslenie

20.06.2022

Ľudia sa boja, že všetko stratia, preto mlčia. Nakoniec naozaj všetko stratia, lebo mlčia! (kdesi z netu) foto: autor blogu

Trajektória jednej nešťastnice. . .

17.06.2022

V posledných dňoch viacero signálov svedčí o tom, že tzv. progresívci, ale najmä ambasáda spoza plota definitívne pustili Zuzanu Čaputovú k vode. Do ďalších prezidentských volieb s ňou už nerátajú. A tak možno povedať, že trajektória tejto nešťastnice povedie zo skládky na skládku. V prieskumoch verejnej mienky (naposledy 25. 5. – 31. 5. 2022) jej [...]

Zuzana Čaputová

Čaputová: Posolstvo sv. Cyrila a sv. Metoda je nadčasové a univerzálne

05.07.2022 11:04

Prezidentka pripomenula, že svätý Cyril a svätý Metod sprostredkovali našim predkom vieru a vzdelanosť, teda základné hodnoty, na ktorých dodnes stojí naša civilizácia.

Eiffelova veža

Eiffelová veža je prežratá hrdzou a potrebuje kompletnú opravu, tvrdí uniknutá správa

05.07.2022 10:35

Spoločnosť SETE, ktorá Eiffelovú vežu prevádzkuje, sa ju zdráha uzavrieť na dlhšiu dobu pre stratu príjmov, o ktoré by prišla, ak by vežu nenavštevovali turisti.

MiG 29

Česi a Poliaci zvládnu chrániť slovenské nebo zo svojich letísk

05.07.2022 07:55

České a poľské stíhačky budú pri dočasnej ochrane vzdušného priestoru Slovenska štartovať prednostne zo základní vo svojich krajinách.

lekár, dieťa, pediater, rodičia

Štát zisťoval, kde chýbajú lekári. Analýza dokázala, že všade

05.07.2022 07:00

Vlani začalo ministerstvo zdravotníctva analyzovať sieť všeobecných lekárov a pediatrov. Vedelo sa, že lekárov je málo, no rezort chcel zistiť, ktoré regióny sú najkritickejšie.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 354
Celková čítanosť: 1482887x
Priemerná čítanosť článkov: 4189x

Autor blogu