Založ si blog

Práve som poslal pápežovi mail. . .

Vaša svätosť pápež František,
obraciam sa na Vás ako medicínsky vzdelaný človek, ktorý má skúsenosti s riešením ohniskových nákaz a ktorý o covide-19 napísal knižku, ktorá v najbližších dňoch príde na pulty kníhkupectiev.
Je nad akúkoľvek pochybnosť jasné, že Vaša septembrová návšteva Slovenska je z hľadiska epidemiologického nerozumná, ba je to číre šialenstvo. Neviem, čo organizátorov návštevy viedlo k takému konaniu (u politikov je to jasné, súčasná vládna moc je silne nepopulárna a potrebuje získať politické body), ale predpokladal by som, že aspoň na strane vatikánskej stolice sú ľudia rozumní a nezaťažení podružnými vecami.
Slovensko patrilo na začiatku tohto roka medzi tri krajiny sveta s najvyšším počtom mŕtvych a najvyšším počtom hospitalizovaných v pomere k počtu obyvateľstva. Hromadné stretnutia veriacich s Vašou svätosťou v čase predpokladanej kulminácie vírusu, na ktorých sa má zúčastniť 300 – 500 000 ľudí, ich zvážanie autobusmi (inkubátormi infekcie) z celej krajiny, veľká mobilita občanov krížom cez celú krajinu – to všetko bez najmenších pochybností spôsobí to, že naša krajina sa opäť zaradí medzi najpostihnutejšie a v našej krajine sa opäť bude umierať na covid-19 najviac na svete – bez ohľadu na počet očkovaných, ktorých je stále málo v porovnaní s inými krajinami.
Prosím, prehodnoťte svoju septembrovú návštevu Slovenska. V epidemiologicky lepších časoch budete u nás srdečne vítaný. Teraz však nie!
Vďaka za pochopenie.
S úctou

Ak sa chcete pridať a osloviť pápeža Františka tiež, môžete tak urobiť na:

https://www.newwaysministry.org/advocate/contact-pope-francis/

Mainstream opäť zlyhal. . .

22.09.2021

Včera sa v Bratislave v hoteli Devín konal 1. ročník Medzinárodného mierového fóra „Zjednotení za mier“. To sa má stať protiváhou každoročného, zbrojárskymi firmami i našou vládou bohato dotovaného podujatia Globsec, ktoré nie je ničím iným ako stretnutím tých najagresívnejších militaristov. O podujatí samozrejme naše „demokratické“ mainstreamové [...]

Dnes len dve vety:

09.09.2021

Nakazení rapídne pribúdajú a my ideme vítať pápeža. A pre istotu včera vláda schválila aj najväčší nákup zbraní v histórii, lebo na to peniaze sú a na zdravotníctvo netreba-to v akej jebnutej krajine žijem? Viac v knihe:

Kedy konečne pôjdu sedieť M. K. a I. M. ?

02.09.2021

Prišlo leto, nastali horúčavy, čísla nakazených sa výrazne zlepšili, média teda začali pristupovať ku covidovej téme spomienkovo. Iste, všetci máme pandémie už plné zuby, chceme si od nej oddýchnuť. Lenže, nemali by sme zabúdať! Nemali by sme zabudnúť na obozretnosť, pretože indický (delta) variant opäť začne napĺňať nemocnice, nech si o tom myslí, kto chce, čo [...]

Zuzana Čaputová

Poslanci si dnes od prezidentky vypočujú správu o stave republiky

28.09.2021 08:21

Členovia zákonodarného orgánu sa dnes budú zaoberať aj novelou zákona, ktorá má za cieľ zrýchliť a zjednodušiť postup verejného obstarávania.

South Korea North Korea Projectile

Severná Kórea odpálila do Japonského mora najmenej jednu neidentifikovanú strelu

28.09.2021 06:41

Rezolúcie OSN pritom zakazujú Severnej Kórei uskutočňovať skúšky balistických rakiet, ktoré by mohli v závislosti od svojej konštrukcie niesť aj jadrovú hlavicu.

očkovanie, Moderna, koronavírus

ONLINE: EMA nepovažuje tretiu vakcínu za nutnú, ale posudzuje žiadosti výrobcov

28.09.2021 06:15, aktualizované: 07:30

Pre bežnú populáciu nie je podľa Európskej liekovej agentúry nutná tretia posilňovacia dávka vakcíny.

Nová nemocnica FBLR sv. Michala v Číži

Na juhu Slovenska otvorili unikátnu nemocnicu

28.09.2021 06:00

Nová špecializovaná nemocnica v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia (FBLR) vyrástla v Rimavskosobotskom okrese v obci Číž.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 1316263x
Priemerná čítanosť článkov: 4232x

Autor blogu