Založ si blog

Petícia za slobodnú diskusiu o Ukrajine za účasti mierového aktivistu E. Chmelára vo verejnoprávnej RTVS

Najprv krátky exkurz do minulosti:

Predsedníctvo ÚV KSČ  8. 1. 1971 schválilo prísne tajnú smernicu označenú pod číslom P 8854 „na založenie a vedenie jednotnej centrálnej evidencie predstaviteľov, exponentov a nositeľov pravicového oportunizmu, protistraníckych a protisovietskych kampaní a akcií“ . Na tzv. čiernej listine zo Slovenska  bolo 1 500 mien. Boli to zväčša vylúčení členovia strany, oficiálne označovaní, že sú  nepriatelia komunistického režimu. Na zozname sa nachádzali i nestraníci, dokonca i kňazi, ktorí podporovali  Dubčekovo vedenie.

Dnes takúto čiernu listinu na Slovensku vytvorila súkromná firma Gerulata technologies Michala Trnku napojeného na Eset  a zaradila do nej nielen skutočne diskutabilné zoskupenia a osoby, ale jedným šmahom aj ľudí, ktorí prezentujú relevantné a opodstatnene odlišné názory než aké zastáva oficiálna línia slovenskej vlády už dlhodobo disponujúcej minimálnou podporou obyvateľstva.

Osoby zaradené do tejto novej čiernej listiny akoby prestali jestvovať. Nepozývajú ich do žiadnych televíznych či iných debát a ak sa tak v minulosti aj stalo (prípad dr. Čarnogurského v RTVS), tak šéf spravodajstva RTVS Vahram Chugurhjan musel za trest odstúpiť zo svojho postu a vedenie verejnoprávnej televízie, ktorá by práve v zmysle zákona mala prinášať vyvážené a objektívne spravodajstvo sa potupne muselo kajať.

Redaktorka Dibákova v relácii televízie JOJ Na hrane (Naď s Dankom) uviedla, že pôvodne do relácie pozvali zástupcu podľa momentálnych prieskumov najsilnejšej politickej strany Smer, ale pretože strana ponúkala len p. Blahu, ktorý je na čiernej listine súkromnej  firmy Gerulata techolgies, tak ho odmietli.

Čiernu listinu síce vytvorila súkromná firma Gerulata technologies a jej vytvorenie (aspoň oficiálne) neiniciovala vláda, ale vláde i všetkým mainstreamovým médiám prišla veľmi vhod, aby sa o ňu mohli oprieť pri svojom subjektívnom a nedemokratickom výbere účastníkov politických debát a aj pri ďalších aktivitách zamedzujúcich demokratickú diskusiu v slovenskej spoločnosti.

Je úplne absurdné, že sa na listine ocitol aj Eduard Chmelár, ktorý viackrát opakovane odmietol ruskú agresiu na Ukrajine, ktorý je všeobecne známy ako dlhodobý pacifista, zapálený bojovník za mier, zakladateľ hnutia Zjednotení za mier, organizátor konferencie – Medzinárodné mierové fórum Zjednotení za mier v septembri minulého roka.

Vzhľadom na to, že v slovenskom mediálnom priestore chýba solídna a fundovaná debata k téme Ukrajina, ktorá by zohľadňovala viaceré uhly pohľadu na problematiku, vzhľadom na to, že povinnosťou verejnoprávnej televízie je prinášať práve takú debatu, signatári tejto petície sa obracajú na vedenie RTVS s požiadavkou okamžite usporiadať sériu politických debát s témou ukrajinskej krízy a slovenským postojom k nej, v ktorej by účastníkom a oponentom militantného ministra obrany Jaroslava Naďa bol práve mierový aktivista Eduard Chmelár! Je smutné, že to, čo by pre verejnoprávnu televíziu malo byť samozrejmé, si jej koncesionári musia vyžadovať petíciou!

My, dolupodpísaní občania žiadame  generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby okamžite usporiadal a odvysielal sériu politických debát s témou ukrajinskej krízy a slovenským postojom k nej, v ktorej by účastníkom a oponentom militantného ministra obrany Jaroslava Naďa bol práve mierový aktivista Eduard Chmelár!

Link kde môžete petíciu podpísať:https://www.peticie.com/vyzva_vedeniu_rtvs_na_usporiadanie_serie_tv_debat_k_teme_vojna_na_ukrajine_v_ktorych_by_oponentom_ministra_j_naa_bol_mierovy_aktivista_e_chmelar#sign

Potulky po Mauritánii 7. časť

26.05.2022

Po predpoludňajšej vychádzke k moru sme sa vrátili do kempu. Jeho majiteľ pomocou svojich kontaktov na železnici zisťoval, kedy pôjde vlak do Zouératu. Lebo presný cestovný poriadok nejestvuje. Počas dňa zvyknú vypraviť tri vlakové súpravy, ale žiadna z nich nemá nejaký presne určený čas odchodu. Iron train býva označovaný za najdlhší vlak na svete. Jeho dĺžka je [...]

Potulky po Mauritánii 6. časť

24.05.2022

Nocovali sme v kempe Dolphine na brehu zálivu Baie de l’Étoile. Na stavanie stanov sme rezignovali (čím dlhšie ich človek udrží nezapieskované, tým lepšie). Majiteľ kempu nám totiž umožnil nocovať na verande reštaurácie, kde boli k dispozícii aj matrace, takže stačilo vybaliť spacáky. Vzhľadom na to, že sme boli jediní návštevníci, zaujať priestor [...]

Potulky po Mauritánii 5. časť

22.05.2022

Po námorníckom zážitku sme opäť sadli do áut a vydali sa púšťou späť k asfaltke spájajúcej hlavné mesto Mauritánie s druhým najväčším mestom Nouadhibou. Mesto ležiace na atlantickom pobreží má vyše 100 000 obyvateľov. Leží na polostrove Cap Blanc (Biely mys) na hranici so Západnou Saharou. Na južnom okraji mesta sa nachádza prístav Port Central. V ňom sa do [...]

Ľuboš Blaha

Ako skončí Blahova kniha o Leninovi? Pseudonym použil pre liberálnu totalitu, tvrdí

28.05.2022 18:13

Vydavateľstvo VEDA, ktoré patrí SAV, stiahlo z predaja Blahovu knihu, ktorú napísal pod pseudonymom. Pre Blahu je to prejav liberálnej totality.

Vladimir Putin

Putin hovoril so Scholzom a Macronom, o mieri, zbraniach aj obilí

28.05.2022 17:25

Ruský prezident Vladimír Putin hovoril osemdesiat minút so svojím francúzskym partnerom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.

Igor Matovič, György Gyimesi, NR SR

Matovič zaútočil na progresívcov aj Čaputovú: Je smutné, že osud rodín závisí od jednej osoby

28.05.2022 16:24

Zastavili sme progresívny úpadkový valec a rodiny povýšili z pivnice na piedestál spoločnosti, chváli sa minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Milan Majerský

KDH sa obulo do vlády: Slovensko je vo vážnej energetickej kríze

28.05.2022 16:06

Slovensko je vo vážnej energetickej kríze s rizikom obrovských dosahov na životy občanov a vláda zlyháva v krízovom riadení a krízovej komunikácii.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 1439488x
Priemerná čítanosť článkov: 4259x

Autor blogu