Založ si blog

Koná vláda v prospech ľudí žijúcich na Slovensku?

Jedna vec je istá – stalo sa niečo, čo sa stať nemalo. Neustály tlak Západu na Rusko vyvrcholil tak, ako nevyhnutne musel vyvrcholiť. Teraz s tým už, žiaľ, nič neurobíme. Prognózy o tom, aký bude ďalší vývoj sa výrazne líšia. Od názorov, že za pár dní/týždňov bude po všetkom až po predpovede dlhotrvajúcej vojny, obojstranných sankcií decimujúcich hospodárstvo tak Ruskej federácie, ako aj Európskej únie.

Stále viac názorov sa kloní k tomu, že horšie dopadne práve EÚ. V prípade nedostatku plynu, ropy a iných komodít sa zastaví výroba, zvýši sa enormne nezamestnanosť, porastú ceny, bez európskej výroby stratí Európa trhy v Afrike a inde. Pochopiteľne, okamžite ich zaplní pripravená Čína a Európa sa na ne už nedokáže vrátiť a hospodársky bude ďalej upadať. Zastavením produkcie ukrajinského obilia sa dostaví hladomor v krajinách severnej Afriky a inde, čo opäť zvýši migráciu ľudí z tretieho sveta do Európy a prispeje k jej úpadku.

Inými slovami vyhliadky nie sú ružové.

V tejto situácii predseda slovenskej(?) vlády Heger vyzýva na odstavenie Európy od ruského plynu, pričom Slovensko je od ruského plynu a ropy (a aj od poplatkov za tranzit) zo všetkých krajín EÚ najviac závislé! V čí prospech koná predseda slovenskej vlády? Ako to, že jeho šialený nápad musel zahamovať až o trochu rozumnejší nemecký kancelár?

Ako to, že slovenská vláda pod Hegerovým vedením už dávno neprijala rad opatrení na zabezpečene potravinovej bezpečnosti, keď doba je vrcholne neistá a podľa rôznych prognóz tento stav ekonomickej a najmä potravinovej núdze môže trvať aj niekoľko rokov?

Za minulého režimu sme boli v základných potravinách plne sebestační! Dnes sa naša potravinová sebestačnosť odhaduje niekde na úrovni biednych 30%!

Dnes sa ukazuje to, na čo som na blogu upozorňoval a pred čím som varoval už vo viacerých článkoch v minulosti (naposledy 21. novembra 2020 TU)

V roku 1989 sa na Slovensku chovalo 1 622 512 kusov HD, z toho bolo 558 857 kráv. V roku 2017 sme mali už len 439 826 kusov HD, z toho 194 676 kráv. Ošípaných sa v roku 1989 chovalo 2 708 000 ks a v roku 2017 už len 614 384 ks. Oviec bolo okolo 630 000 a dnes ich je menej ako polovica z tohto počtu. O hydinárstve, ktoré bolo voľakedy pýchou Slovenska ani nehovorím – už pred ukrajinskou krízou sa o ňom hovorilo, že neprežije vôbec! Slovensko bolo aj zemiakarskou veľmocou a dnes túto komoditu musíme dovážať!

Sme teda totálne závislý od dovozu potravín!

Ako to, že vláda už neprijala účinné a okamžité opatrenia, ktoré by zabezpečili, aby sa namiesto repkových lánov, nasadili plošne zemiaky a obilie či už pre ľudský konzum alebo pre krmovinárske účely? Ako to, že vláda dávno neprijala opatrenia na konsolidáciu chovu hospodárskych zvierat, i keď mi je jasné, že dosiahnuť voľakedajšie stavy sa nedá zo dňa na deň (na rozdiel od produkcie poľnohospodárskych plodín!). Po skúsenostiach s dvojročným amatérskym počínaním tejto vládnej zostavy predpokladám, že im to zatiaľ ani len nenapadlo!

Ako chce vláda zabezpečiť, že tu ľudia nebudú mrieť hladom a zabíjať sa navzájom pre kus žvanca, ak v dôsledku dlhodobej krízy, či nebodaj rozsiahlejšej vojny, ktorá nie je až taká nereálna, naši partneri z EÚ prestanú dodávať potraviny? A že vo vyhrotenej krízovej situácii prestanú dodávať je istejšie ako smrť – vždy je bližšia košeľa ako kabát!

Prečo sa slovenská vláda nezaoberá tým, čo budú Slováci jesť, ale rieši povolenia pobytu pre vojská NATO na našom území, hoci tu žiadna vojna nie je? Prečo rieši vyznamenania pre Zelenského za to, že sa naivne nechal zneužiť Západom a veril v to, čomu každý čo len trochu rozumný a v politike zorientovaný človek veriť nemohol? (Pravda je taká, že prezident Ukrajiny nerokovaním s Rusmi zatiahol svoju vlasť do vojny a mal by za to pykať!)

Dokedy slovenskí občania budú trpieť na čele svojho štátu hazardérov konajúcich v prospech koho vlastne? Lebo v prospech občanov SR istotne nie!

Potulky po Mauritánii 7. časť

26.05.2022

Po predpoludňajšej vychádzke k moru sme sa vrátili do kempu. Jeho majiteľ pomocou svojich kontaktov na železnici zisťoval, kedy pôjde vlak do Zouératu. Lebo presný cestovný poriadok nejestvuje. Počas dňa zvyknú vypraviť tri vlakové súpravy, ale žiadna z nich nemá nejaký presne určený čas odchodu. Iron train býva označovaný za najdlhší vlak na svete. Jeho dĺžka je [...]

Potulky po Mauritánii 6. časť

24.05.2022

Nocovali sme v kempe Dolphine na brehu zálivu Baie de l’Étoile. Na stavanie stanov sme rezignovali (čím dlhšie ich človek udrží nezapieskované, tým lepšie). Majiteľ kempu nám totiž umožnil nocovať na verande reštaurácie, kde boli k dispozícii aj matrace, takže stačilo vybaliť spacáky. Vzhľadom na to, že sme boli jediní návštevníci, zaujať priestor [...]

Potulky po Mauritánii 5. časť

22.05.2022

Po námorníckom zážitku sme opäť sadli do áut a vydali sa púšťou späť k asfaltke spájajúcej hlavné mesto Mauritánie s druhým najväčším mestom Nouadhibou. Mesto ležiace na atlantickom pobreží má vyše 100 000 obyvateľov. Leží na polostrove Cap Blanc (Biely mys) na hranici so Západnou Saharou. Na južnom okraji mesta sa nachádza prístav Port Central. V ňom sa do [...]

Ľuboš Blaha

Ako skončí Blahova kniha o Leninovi? Pseudonym použil pre liberálnu totalitu, tvrdí

28.05.2022 18:13

Vydavateľstvo VEDA, ktoré patrí SAV, stiahlo z predaja Blahovu knihu, ktorú napísal pod pseudonymom. Pre Blahu je to prejav liberálnej totality.

Vladimir Putin

Putin hovoril so Scholzom a Macronom, o mieri, zbraniach aj obilí

28.05.2022 17:25

Ruský prezident Vladimír Putin hovoril osemdesiat minút so svojím francúzskym partnerom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.

Igor Matovič, György Gyimesi, NR SR

Matovič zaútočil na progresívcov aj Čaputovú: Je smutné, že osud rodín závisí od jednej osoby

28.05.2022 16:24

Zastavili sme progresívny úpadkový valec a rodiny povýšili z pivnice na piedestál spoločnosti, chváli sa minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Milan Majerský

KDH sa obulo do vlády: Slovensko je vo vážnej energetickej kríze

28.05.2022 16:06

Slovensko je vo vážnej energetickej kríze s rizikom obrovských dosahov na životy občanov a vláda zlyháva v krízovom riadení a krízovej komunikácii.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 1439466x
Priemerná čítanosť článkov: 4259x

Autor blogu