Založ si blog

Summit EÚ prijal rozhodujúcu sankciu, ktorá zrazí Putina definitívne na kolená!

Summit Európskej únie v noci na utorok prijal ďalší balík sankcií a našiel zhodu na embargu, ktoré sa bezprostredne dotkne viac ako dvoch tretín dovozu ruskej ropy. Oznámil to šéf vrcholných únijných schôdzok Charles Michel.

To však ale zďaleka nie je najväčší úder Putinovmu Rusku!

V tieni tejto očakávanej správy trochu zanikla sankcia omnoho závažnejšia, ba dalo by sa povedať priam kľúčová. Taká, ktorá zasadí Ruskej federácii posledný drvivý úder, po ktorom sa už viac nespamätá a bude musieť okamžite kapitulovať.

Lídri Európskej únie na popud slovenského premiéra Hegera prijali zákaz týkajúci sa veterných elektrární, a tak okrem ruskej ropy, plynu a uhlia, elektrárne od 1. júna 2022 s okamžitou platnosťou nebudú môcť využívať ani vetry pochádzajúce z Ruska!

Dohľadom nad dodržiavaním tohto zákazu sa bude zaoberať novoustanovená komisia tzv. veterných inšpektorov. Pre každú z 27 členských krajín EÚ budú traja, aby sa zabezpečila objektívnosť ich rozhodovania. Inšpektorov teda bude spolu osemdesiatjeden.  Mesačný plat euroinšpektora pre vetry bol stanovený približne na úrovni 9 000 eur, takže suma určená na mesačné platy všetkých dohliadačov nad dodržiavaním veternej sankcie bude 729 000 eur –  ročne takmer 9 miliónov eur.

Okrem toho eurokomisár Maroš Šefčovič získal nového kolegu – bola totiž zriadená aj nová pozícia eurokomisára pre vetry s platom takmer 30 000 eur mesačne.

Zdroj fotografií: autor textu

Jeden smutný deň slovenského dôchodcu

23.03.2023

Deň som spolu s manželkou začal, ako inak v tomto veku, návštevou lekára. Sídli v nemocnici v centre mesta. Budova je ošarpaná, pripomína zábery niekde z Donbasu ostreľovaného ukrajinskými vládnymi vojskami. Fasáda Univerzitnej nemocnice(!) je zaopatrená tabuľkami: „Pozor padá omietka!“ Nabáda to k domnienke, že výučbová nemocnica nemá dostatok pacientov na [...]

Príručka samovraha – 65. časť

22.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie Thompson, Hunter Stockton (67) – americký novinár a spisovateľ, významná postava kontrakultúry 60. rokov, napísal Rumový denník (1998). Bol legendárnym predstaviteľom „gonzo žurnalistiky“, vyznačujúcej sa extrémne subjektívnym pohľadom na reportované udalosti. Žil rýchle [...]

Príručka samovraha – 64. časť

21.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Zastrelenie (v texte sú použité poznámky pod čiarou nachádzajúce sa na konci článku) Roque, Jacqueline (60) – inšpiračná múza a druhá manželka významného španielskeho maliara a sochára Pabla Picassa. Počas ich 11 rokov trvajúceho manželstva Picasso vytvoril viac ako 400 Jacquelininych [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

rusko vojaci mobilizácia

Kremeľ nariadil obliecť do uniforiem ďalších 400-tisíc Rusov. Je to reálne?

25.03.2023 11:18

Rusko spúšťa masívnu náborovú kampaň na doplnenie vyčerpaných inváznych síl na Ukrajine, kde podľa západných údajov prišlo o viac ako 200-tisíc vojakov.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 478
Celková čítanosť: 1759148x
Priemerná čítanosť článkov: 3680x

Autor blogu

Kategórie