Založ si blog

Vietnam slovom aj obrazom – 18. časť

Popoludní sme sa presunuli o pár kilometrov ďalej do veľkolepého ekosystému Trang An Scenic Landscape Complex, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Prehliadka je tu organizovaná pomocou člnov. Minimálny počet ľudí do jedného člna sú štyria. Počas takmer trojhodinovej plavby prechádzate cez deväť jaskýň (sú tu tri plavebné trasy, takže treba dobre zvoliť takú trasu, aby ste videli všetko, alebo aspoň to najzaujímavejšie). Vyfasujete veslára a ten tri hodiny maká. Väčšina veslárov sú však ženy, takže po nejakej chvíli vám to nedá a keď zistíte, že v člne sú aj ďalšie veslá, veslujete s ňou. Jaskyne, ktorými sa plavíte buď nie sú osvetlené alebo sú osvetlené len biedne, takže ak si so sebou zoberiete baterku, nebude vám to na škodu. No a nepozorní ľudia si môžu zobrať aj prilbu, pretože na niektorých miestach je otvor v brale taký nízky, že reálne hrozí rozbitie hlavy o strop jaskyne. Väčšina člnov nemá striešku, takže vhodné je zobrať si so sebou okrem nej aj opaľovací krém.

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Trang An Scenic Landscape Complex

Veslárky vás teda prevezú po rieke Sao Khe, prechádzate rozličnými jaskyňami a vegetačne bujnými údoliami. Počas plavby raz či dvakrát zastavíte v romanticky pôsobiacich zákutiach s pagodami, kde si na chvíľu môžete natiahnuť nohy či dať odpočinúť rukám unaveným veslovaním. Opäť je to turisticky veľmi frekventovaná atrakcia, vstupný areál s farebnými lampiónmi pôsobí trochu ako Disneyland, ale to množstvo člnov v prístave, na počudovanie, sa počas plavby po rieke predsa len rozptýli do znesiteľnej hustoty.

vstupný priestor do Trang An Scenic Landscape Complex

Vstupný priestor do Trang An Scenic Landscape Complex

Parkovisko pred Trang An Scenic Landscape Complex

 

(Všetky fotografie sa po kliknutí na ne zväčšia)

Zdroj fotografií: autor textu

 

Roman Kaliský a jeho storočnica

23.09.2022

Včera sa na pôde Matice slovenskej konalo Spomienkové kolokvium k stému výročiu narodenia novinára, spisovateľa a kultúrneho dejateľa Romana Kaliského. Dnes by sa táto významná slovenská osobnosť dožila sto rokov. Roman Kaliský (aktívny účastník SNP, v ktorom bol zranený) dlhé roky pracoval v novinách, vo filme aj v televízii až kým ho odtiaľ na začiatku [...]

Ďalšia hanba verejnoprávneho rozhlasu

22.09.2022

Včerajší deň, 21. september, bol Medzinárodným dňom mieru. Zároveň aj Svetovým dňom Alzheimerovej choroby. Čo myslíte, čomu sa venovali vo verejnoprávnom rozhlase? „Populárnej“ chorobe sa venovali do sýtosti, ale akosi som nezaznamenal, že by pripomenuli Medzinárodný deň mieru. Pritom, čo je dnes aktuálnejšie ako mier? Vo verejnoprávnom rozhlase asi trpia práve [...]

Mierový pochod MIER NA PRVOM MIESTE!

19.09.2022

Tohtoročný Medzinárodný deň mieru Zjednotení za mier oslávia 21.9.2022 o 17:00 na Hodžovom (býv. Mierovom) námestí mierovým pochodom, na ktorý ste všetci pozvaní! Cieľom tohto pochodu je výzva predstaviteľom našich štátov, osobitne vládam Slovenskej a Českej republiky, aby namiesto posielania zbraní, predlžovania vojny a ďalšieho krviprelievania vyvinuli maximálny tlak [...]

Vladimír Pčolinský

Súd odmietol obžalobu podanú na exšéfa SIS Pčolinského

28.09.2022 15:35

Pčolinského obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od konkurzného právnika Zoroslava Kollára.

Volodymyr Zelenskyj, Izium

Zelenskyj hromží na Izrael. Hnev padá aj na Nemecko

28.09.2022 15:30

Vyspelá vojenská technika z Izraela a Nemecka by určite pomohla ukrajinskej armáde. no napadnutý štát sa stretáva s odmietaním a s otáľaním.

rekonstruovany albatros1

Ocenili vynovenú vlečku z nebies

28.09.2022 15:00

Prúdové vlečné lietadlo typu Aero L-39V Albatros prinieslo Vojenskému historickému ústavu v kategórii reštaurovanie víťaznú výročnú cenu.

Jaroslav Naď,

Naď: Rezort obrany získal z fondov USA 205,8 milióna dolárov

28.09.2022 13:29

"Peniaze musíme použiť na tú techniku, ktorá je v používaní ozbrojených síl USA," priblížil minister.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 387
Celková čítanosť: 1587945x
Priemerná čítanosť článkov: 4103x

Autor blogu