Založ si blog

Ostrov negatívnej deviácie

Neviem, čo sa so Slovenskom a Českom stalo, ale tu akoby sa skoncentrovali všetci idioti progresívnej Európy a vytvoril sa tu akýsi ostrov negatívnej deviácie. Vďaka aktivistickým mainstreamovým médiám sa tu vytvára pocit, že jediná správna cesta našej krajiny je cesta liberálna na čele s Progresívnym Slovenskom presadzujúcim všetky tie gríndílové, genderové, migračné, klimatické, elektromobilitné, cyklopruhové, a najmä militaristické nezmysly. A každý, kto má iný názor je spodina, či rusofil.

Ak niekto drukuje Ficovi a spol. – je to vraj zákonite zaprdený penzista, s najväčšou pravdepodobnosťou bývalý člen KSČ a nostalgický milovník minulorežimových časov.

Je pravda, že na Slovensku dožívajú generácie pamätníkov a nostalgikov,  možno aj zopár stoviek bývalých členov komunistickej strany. To ich však nemôže diskvalifikovať od práva mať názor a najmä od schopnosti vidieť, kam sa svet rúti.

Progresivisti tu zámerne vytvárajú medzigeneračný konflikt (starí by nemali mať volebné právo, starí ničomu nerozumejú, starí by nemali kafrať do života mladým…)

Nuž všetky prírodné národy a ešte aj „neprírodné“ generácie spred 50 – 100 rokov si skúsenosti starších ctili a dávali im patričnú váhu. Radu starších, ako rozhodujúci orgán mali azda všetky prírodné národy, vrátane indiánov. Dokonca Rada starších, bola vzdialeným predchodcom moderného francúzskeho senátu a teda jedným z dvoch francúzskych legislatívnych zhromaždení Direktória založená ústavným zákonom v roku 1795.

To len u nás sa dlhodobo (babky demokratky) a účelovo vytvára dojem, že starší ľudia sú sprostí, nevzdelaní a zaťažení komunistickou minulosťou. A preto treba dať volebné právo aj šestnásťročným a starým umožniť eutanáziu. A tých, ktorých neosloví čaro eutanázie, tých treba prevychovať, aby lepšie prijímali a následne aj volili všetky tie progresivistické nezmysly.

Poďme sa teda pozrieť do Rakúska – krajiny, ktorá je nám často dávaná za vzor. Krajiny, ktorá nie je zaťažená komunistickou minulosťou ako Slovensko.

V minulých týždňoch som v nej dosť často pobudol. Rakúsko je posiate takýmito volebnými bilboardami/plagátmi:

(Všetky fotografie sa po kliknutí na ne zväčšia)

 

Text na plagátoch hovorí:

Zastavme šialenstvo Európskej únie.

 

Plagáty v predvolebnej kampani do europarlamentu rozmiestnila rakúska Strana slobodných FPÖ.

Pozrel som si ich volebný program FPÖ a jeho krátku verziu som preložil:

Preč s plytvaním EÚ!

FPÖ znamená červeno-bielu-červenú zmenu smerovania a požaduje priamejšiu demokraciu a aby sa kompetencie vrátili do národných štátov. Okrem toho je potrebné o polovicu znížiť počet členov Európskeho parlamentu, Európskej komisie a aj rozpočet EÚ. Debyrokratizácia musí mať v EÚ najvyššiu prioritu.

 

Pevnosť Európa a zastaviť azylový chaos!

Azylový chaos sa dá zastaviť iba politikou zákazu vstupu (No-Way Politik) na základe austrálskeho modelu s nulovou toleranciou voči nelegálnym azylantom. Je potrebný jasný signál, že ľudia mimo Európy už nebudú dostávať azyl. Musia nastúpiť efektívne hraničné opatrenia, záchytné tábory treba zriaďovať len mimo územia Európy a treba uplatňovať nekompromisnú deportácia každého migranta s negatívnym azylovým rozhodnutím.

 

Dosiahnuť mier a chrániť neutralitu!

Na Ukrajine už dva roky panuje vojna a takzvaná Mierová únia (myslí sa EÚ) sa absolútne neusiluje o mierové riešenie! Namiesto pokračovania vojnového štvania sú potrebné okamžité mierové rokovania! Rakúsko musí znova urobiť aktívnu politiku neutrality.

 

Zabezpečiť prosperitu a zastaviť Green deal!

Green deal vážne poškodil európsky priemysel a zdražil ľuďom život. Tento projekt musí byť zastavený, aby sa energia znovu stala dostupnou pre naše domácnosti a podnikanie. Potrebné sú spravodlivé platby rakúskym poľnohospodárom a ochrana domáceho poľnohospodárstva.

 

Prepracovanie európskych covidových opatrení!

Okamžité vyšetrenie podvodných obstarávaní proticovidovej vakcíny EÚ vo výške 35 miliárd eur je mimoriadne akútne! Okrem toho je potrebné aj neúprosné prepracovanie covidových opatrení a preskúmanie ďalších platieb náhrady škody poškodeným.

 

Záver:

FPÖ chce radikálnu zmenu kurzu EÚ smerom k mieru, slobode a prosperite pre občanov Európy!

 

 

Vcelku sympatický text, nie?

V podstate, je to program, ktorý má aj slovenská vládna koalícia na čele s nenávideným a nešikovne atentátovaným Ficom!

 

Prieskumy všetkých relevantných agentúr dlhodobo prisudzujú práve rakúskym slobodným FPÖ prvé miesto vo volebných preferenciách. O druhé miesto bojuje rakúska ľudová  stredopravá kresťansko-sociálna strana ÖVP so  stredoľavicovou politickou stranou SPÖ.

Tým, čím je u nás Progresívne Slovensko, tým je v Rakúsku strana NEOS s preferenciami len okolo 8 %. V Rakúsku im to stačí na 4. – 5. miesto a sú len o kúsok lepší ako rakúska satirická Strana piva (Bierpartei), či ako Komunistická strana Rakúska KPÖ, ktorá so 4% atakuje päťpercentnú hranicu pre vstup do parlamentu.

Zdroj:https://de.statista.com/statistik/daten/studie/288503/umfrage/sonntagsfrage-zur-nationalratswahl-in-oesterreich-nach-einzelnen-instituten/

 

V Rakúsku podiel starších obyvateľov nad 65 rokov tvorí 19,9%, na Slovensku je to takmer o tri percentá menej – 17,05%. V Rakúsku je teda výrazne viac starých voličov!

Čím to teda je, rakúski starší voliči, ktorých je viac ako na Slovensku a nie sú zaťažení komunistickou nostalgiou, sa nepodieľajú na výraznejšom úspechu liberálnej strany NEOS?

Žeby to s komunistickou nostalgiou nemalo nič spoločné?

Žeby to naopak súviselo so spomínanou múdrosťou a skúsenosťou starších občanov – rady starších?

Alebo, že by slabý výsledok rakúskych progresivistov súvisel s tým, že v Rakúsku predsa len sú mainstreamové média o čosi slobodnejšie a demokratickejšie a novinári tam aktivisticky netlačia na pílu ako Kovačič, Hanzelová, Dibáková, Iliev, Dírer, Jančkárová, Makara, Hríb, Havran… a rakúski umelci sa nehrajú na aktivistov ako Vášáryová, Stanke, Kemka, Pauhofová, Bárta a rozhorčene, ale rozkošne vzdychajúca Vica Kerekes?

Aj z tohto porovnania vidno, že na Slovensku sa čosi pokazilo a treba to opraviť. A je najvyšší čas s tým niečo urobiť – hoci aj v nadchádzajúcich voľbách do europarlamentu, ktoré budú najdôležitejšie z tých, ktoré sme doteraz absolvovali.

V dnešných turbulentných časoch je totiž v hre aj vojna a mier! A čo je dôležitejšie ako zachovať mier?

Dajme najavo, že si uvedomujeme, ktorá cesta je správna a ktorá pomýlená.

Porušovanie volebného zákona? Z čej strany?

11.06.2024

V rôznych druhoch volieb som sa doteraz zúčastnil práce v okrskovej volebnej komisii asi desaťkrát. Vždy to bolo v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto. Nikdy som však nemusel ísť za voličmi z prenosnou urnou. Až v týchto eurovoľbách to vyšlo na mňa. Okrem viacerých súkromných bytov som navštívil aj dve zariadenia pre seniorov, či lepšie povedané – domovy [...]

Voľby a hlavné mesto

10.06.2024

Tak, ako v prezidentských voľbách aj v eurovoľbách som bol v okrskovej volebnej komisii v bratislavskom Starom Meste. Výsledky hlasovania v tomto okrsku v oboch prípadoch boli pre človeka môjho zmýšľania mierne deprimujúce. V prezidentských voľbách, čo bola vlastne konfrontácia koalície a opozície, získal v „mojom“ okrsku P. Pellegrini približne 20 percent hlasov a I. [...]

Smerom k mieru

06.06.2024

Hoci si to mnohí nepripúšťajú, tohtoročné eurovoľby budú najdôležitejšie zo všetkých, ktoré sme dosiaľ absolvovali. Viem a chápem aj postoje ľudí, ktorí tvrdia, že europarlament má obmedzené kompetencie, o ničom podstatnom nerozhoduje, všetko zásadné rieši Európska komisia a Európska rada a tam môžu personálne zmeny nastať až na základe výsledkov [...]

Volodymyr Zelenskyj, Singapur

Lídri G7 sa dohodli - Ukrajina dostane 50 miliárd dolárov, pomôžu ruské aktíva

12.06.2024 22:18

"Máme dohodu," uviedol v stredu nemenovaný francúzsky predstaviteľ s tým, že išlo o iniciatívu USA.

fico, handlová, atentát

Polícia hľadá svedkov atentátu na Fica. Žiada o pomoc s identifikáciou

12.06.2024 21:45

Policajti žiadajú o pomoc s identifikáciou osôb.

Jadrová ponorka / Kazaň / Kuba /

Ruská ponorka a bojové lode priplávali na Kubu, vítali ich domáci. Podľa USA nie sú hrozbou

12.06.2024 19:01

Zoskupenie predtým vykonalo cvičenie s použitím rakiet v Atlantickom oceáne.

parlament

Zaviesť by sa mohlo tzv. právo na opravu aj nové pravidlá pre diskutérov

12.06.2024 18:14

SNS tiež navrhuje zavedenie osobitných povinností pre prevádzkovateľov spravodajských webových portálov umožňujúcich diskusiu k článkom.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 602
Celková čítanosť: 2171486x
Priemerná čítanosť článkov: 3607x

Autor blogu

Kategórie