Príručka samovraha – 46. časť

V minulosti ako vhodná pomôcka pri samovražde sa používala žiletka. Žiletka vo svojej klasickej podobe sa postupne vytráca z trhu. Namiesto nej sa predávajú jednorazové plastové holiace strojčeky, ktoré majú v sebe zakomponované aj tri rezné plochy, ale tie sú zatavené v plaste a dostať ich odtiaľ von je prácne. Ak však predsa len klasickú žiletku zoženiete, alebo nebodaj kamarát je holič a požičia vám britvu, neurobte začiatočnícku chybu, ako ju robí 98,2 percenta samovrahov režúcich si žily! Takmer všetci si pižlikajú ruku v zápästí naprieč akoby si ju chceli odrezať.

To je zásadná chyba!

Krvácanie v tomto prípade nie je až také dramatické a aj menej zručný cievny chirurg, pokiaľ si práve omylom neprisadol okuliare, vám cievy hravo za pár minút zošije.

Odborne pripravení samovrahovia si režú predlaktie zásadne

 

pozdĺžne!

 

Usilujú sa žily otvoriť pokiaľ možno v čo najväčšej dĺžke, aby strata krvi bola rýchla a aby cievny chirurg bol postavený pred podobný problém ako Krištof Kolumbus. Slávnemu objaviteľovi na ceste do Ameriky uragán potrhal plachty a svoju cestu musel na dva mesiace(!) prerušiť, aby celý ten čas na akomsi ostrove plachty zošíval do pôvodného stavu.

Len skutočne vhodne zvolenými rezmi dovediete aj skúseného cievneho chirurga do zúfalstva a jedna vec je istá – dva mesiace ako Kolumbus – na vašu záchranu mať nebude!

Samovraždy s prerezaním žíl uprednostňujú ženy. Scéna je obľúbená aj vo filmovej brandži. Herečka (zásadne nahá a krásna) zvyčajne  kombinuje rezanie žíl s kúpeľom vo vani plnej horúcej vody (aby krv z rozrezanej žily rýchlejšie vytekala – teplo zvyšuje krvný tlak) a s pohárom šampanského na rozlúčku (z toho istého dôvodu, prípadne len tak na chuť).

 

Nasleduje malé upozornenie pre mužov, lebo sem-tam aj tí zvolia tento spôsob samovraždy:

 

Chlapi!

Uvedomte si, že aj tá najhorúcejšia voda časom vychladne! Krásna a nahá herečka ostatne krásnou a obdivuhodnou aj v studenej vode.

Chlapi! Uvedomte si, že aj hocako obdivuhodne obdarený chlap v studenej vode  príde o svoju obdivuhodnosť. Respektíve zmení sa na smiešnosť prípadne až na neviditeľnosť!

A takto by ste azda skončiť nechceli?

 

Teda ani tento spôsob samovraždy nie je (najmä pre chlapov) práve najvhodnejší!

Správa o ceste do Singapuru a Malajzie – 18. časť

23.12.2025

Pred nami zostával posledný bod programu. Návšteva druhej najvyššej budovy na svete – Merdeka 118. Merdeka tower je vysoká 678,9 metra (architektonická výška) a má 118 nadzemných podlaží. Stavať ju začali v roku 2014 a s veľkou slávou ju otvorili 10. januára 2024. Napriek ceremoniálnemu otvoreniu, budova ešte stále nie je dokončená, v okolí vidno čulý pracovný [...]

Správa o ceste do Singapuru a Malajzie – 17. časť

22.12.2025

V posledný deň pobytu sme v hoteli pobalili batohy do letového módu a premiestnili sa stanicu KL Sentral. Uložili sme ich do zamykateľných skriniek a zamierili k nástupisku, odkiaľ odchádzajú vlaky do Batu Caves. Hoci sa nástupisko nachádza pod úrovňou terénu a vagóny sú podobné metru, nie je to metro, ale prímestský vlak. Aj na ten však platí karta Touch´n Go. Vlak [...]

Správa o ceste do Singapuru a Malajzie – 16. časť

21.12.2025

Pinang Peranakan Mansion je jednou z najznámejších historických pamiatok v meste George Town. Ide o múzeum, ktoré predstavuje bohatý životný štýl a kultúru Peranakanov – potomkov čínskych prisťahovalcov, ktorí sa usadili v Malajzii, Singapure a Indonézii a prijali niektoré miestne zvyky. Budovu postavili koncom 19. storočia, pôvodným majiteľom bol kapitan Chung Keng Kwee [...]

Trump

Trump počas Štedrého večera odpovedal deťom, vraj nedovolí „infiltráciu zlého Santu“ do USA

25.12.2025 08:39

Zatiaľ čo v minulosti Trump počas Vianoc často kritizoval svojich politických protivníkov, tento rok bol v radostnej nálade.

Socha Ježiška, Vatikán, pápež

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

25.12.2025 08:20

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku i vo svete.

Ruské strategické bombardéry Tu-95MS

VIDEO: Ruské strategické bombardéry operovali nad Barentsovým a Nórskym morom, okolo nich lietali ruské aj zahraničné stíhačky

25.12.2025 08:00

Ruské strategické bombardéry Tu-95MS operovali nad neutrálnymi vodami Barentsova a Nórskeho mora, informovala Moskva. Podľa nej bol let plánovaný.

OZ Zverokruh, Jana Štiglicová

VIDEO: Zachraňuje tých, ktorých sa iní vzdali. Jana bojuje na kopaniciach o životy týraných zvierat

25.12.2025 08:00

Prečítajte si rozhovor s Janou, ktorá dáva šancu na dôstojný život hendikepovaným zvieratám.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 725
Celková čítanosť: 2670507x
Priemerná čítanosť článkov: 3683x

Autor blogu

Kategórie

Archív