Založ si blog

Chripôčkari všetkých krajín, choďte už do riti!

Na facebooku mi ešte stále chodia „materiály“ spochybňujúce význam rúšok, spochybňujúce nebezpečenstvo covidu a zaručene pravdivé informácie o zveličovaní nebezpečnosti nákazy úplatnými lekármi, ktorí, samozrejme, majú za vykázané covidové prípady peniaze navyše. Dokonca mám aj zopár známych, ktorí ešte stále neveria.

Nuž, včera a dnes som bol manželke vypomôcť v lekárni. Včera po skončení šichty okolo 19,00 sme ešte boli odniesť nášmu známemu, lekárovi-špecialistovi morfium. Z pochopiteľných príčin nebudem v tomto príspevku hovoriť mená, ani názvy pracovísk. V tomto prípade išlo o pracovisko vysoko špecializované, disponujúce zopár lôžkami na jednodňovú chirurgiu. Z „centra“ toto pracovisko včera prinútili prijať troch pacientov s covidom v terminálnom štádiu. V podstate ich poslali na toto pracovisko umrieť. Pracovisko je to síce vysoko špecializované, ale rozhodne nevybavené a nepripravené na prijímanie covidových pacientov. Nemajú prístroje na pľúcnu ventiláciu a nemajú dokonca ani morfium! Na čo sa používa morfín, to vie azda každý. V medicíne má v podstate len jedno určenie. Ubezpečujem vás, že je to veľmi zvláštny pocit niesť niekomu morfín, ako akt posledného milosrdenstva a netušiť, či sa ten človek dožil dnešného rána.

Počas dnešnej mojej výpomoci v lekárni prišiel si vyzdvihnúť akési lieky iný náš známy lekár. Tak isto vysoko špecializovaný, z pracoviska venujúceho sa reprodukčnému poradenstvu, ale disponujúceho zopár lôžkami na jednodňovú hospitalizáciu. Aj im „z centra“ prikázali prijať covidového pacienta – tentoraz gravidnú nešťastnicu napojenú na kyslík. Odmietli ju.

Na prvý pohľad to vyzerá neľudsky, lenže kyslíková terapia neznamená, že pacientovi nasadíte na tvár masku a otočíte ventil. Kyslík je dobrý pomocník, ale treba s ním vedieť pracovať, mať s ním skúsenosti. Pretože rovnako ako môže pomôcť, môže pri nesprávnej aplikácii totálne rozvrátiť acidobazickú rovnováhu. To už vôbec nehovorím o prístrojoch na pľúcnu ventiláciu, ktorých ovládanie nespočíva ani zďaleka len v schopnosti stlačiť tlačidlo off/on.

Ak z onoho „centra“ riešia rozmiestňovanie covidových pacientov už takýmto spôsobom – aký ešte potrebujete väčší dôkaz o tom, že naše zdravotníctvo je v kolapse?

Lekár, ktorý odmietol gravidnú pacientku navyše spomenul, že v rodine má všeobecnú lekárku pracujúcu v okrese Nitra. Povedal, že sa telefonicky(!) stará o 1800 (!) covidových pacientov.

Doma sa mi to rozležalo v hlave – možno to číslo trochu prestrelil, možno som mu ja celkom neporozumel. Ale ak by sa starala aj len o 180 covidových pacientov, aj tak by to bola katastrofa! Predstavte si, že by len 10% z nich (reálne číslo) náhle potrebovalo akútnu pomoc, sanitku, lôžko… Koľko takých všeobecných lekárov s ďalšími 180 covidovými pacientami v okrese Nitra je? A nielen v Nitre! Kde zobrať toľko sanitiek, lôžok a najmä lekárov a sestričiek?

Ešte stále vám nezapína?

Že vy predsa ten covid nedostanete, lebo ste nikdy neboli chorý?

No dobre.

Lenže stačí, že dostanete obyčajný, banálny slepák, rohovkový vred, zlomíte si nohu alebo hocičo, čo je za normálnych okolností relatívne ľahko vyriešiteľné a práve vás chripôčkarov nebude mať s tou banalitou kto odviezť do nemocnice, kto ošetriť a v konečnom dôsledku možno aj zachrániť! A to len a len pre vašu blbosť!

Takže choďte s tým chripôčkárením konečne do riti!

Príručka samovraha – 68. časť

29.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Otrava barbiturátmi, jedmi, alkoholom… Carothers, Wallace Hume (41) – americký chemik a vynálezca. Šéfoval výskumu organickej chémie vo firme DuPont zameranému na polyméry. V roku 1930 vynašiel neoprén a v roku 1935 nylon. Vedec trpel chronickou depresiou a niekoľko rokov pred smrťou sa [...]

Migy migli na Ukrajinu

28.03.2023

Slovenčina má jedno pekné a momentálne aktuálne slovo – mignúť. Podľa Slovníka slovenského jazyka znamená: náhlivo opustiť nejaké miesto, vzdialiť sa, odísť, ujsť, prípadne zdrhnúť… Veľmi sa hodí v súvislosti so slovenskými stíhačkami, ktoré náhlivo a protiprávne migli na Ukrajinu. Migli tak rýchlo, že sa naše proamerické politické bábky ani nestihli [...]

Príručka samovraha – 67. časť

27.03.2023

Prehľad známych osobností, ktoré ukončili svoj život samovraždou Otrava barbiturátmi, jedmi, alkoholom… Adamov, Arthur (61) – francúzsky dramatik, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov absurdného divadla. Narodil sa v Rusku, ale po revolúcii v roku 1917 rodina prišla o všetok majetok. Adamov utiekol do Francúzska a v roku 1924 sa presťahoval do Paríža, [...]

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

Jaroslav Spišiak

Zmenilo sa to, že sa nezmenilo nič. Spišiak ide do politiky, preslávili ho viaceré výroky

29.03.2023 15:08

Bývalého policajného prezidenta sprevádza síce povesť bojovníka proti mafii, ale aj človeka, ktorý často hovoril rýchlejšie, ako myslel.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 482
Celková čítanosť: 1767304x
Priemerná čítanosť článkov: 3667x

Autor blogu

Kategórie