Založ si blog

Skutočne ide u učiteľov o postvakcinačné reakcie?

Rozhodnutie otvoriť školy v situácii, keď je Slovensko v počte mŕtvych na covid – 19 na prvom mieste na svete je samo osebe čistý idiotizmus.

A neospravedlní ho ani očkovanie učiteľov, ktoré sa udialo tento víkend. Čím nehovorím, že očkovanie učiteľov je nezmysel. Naopak, je to veľmi rozumný krok, zvlášť, ak veľký podiel medzi nimi majú ľudia v rizikovom alebo blízko rizikovom veku.

Lenže nezmysel bol v sobotu ich zaočkovať a v pondelok čakať, že nastúpia nadšene do škôl.

Ako je známe, plná imunita po očkovaní nastúpi cca 14 dní po revakcinácii. Po prvom očkovaní možno očakávať maximálne 50%-nú chránenosť – aj to až po 10–14 dňoch po očkovaní.

Inými slovami, učitelia zaočkovaní v sobotu a vyhnaní do škôl o dva dni neskôr nemajú takmer nijakú chránenosť. Ak sa práve medzi nimi zrazu nečakane rozmohlo množstvo postvakcinačných reakcií, kvôli ktorým ostali doma, je to načisto pochopiteľné.

Fixlujú a na ich mieste by som úplne rovnako klamal aj ja. Ak nemá rozum minister zdravotníctva a minister školstva, musia ho mať oni.

Som presvedčený, že len u malého počtu učiteľov došlo k nejakým skutočne obmedzujúcim postvakcinačným reakciám. Vyhovorili sa na ne len preto, aby získali pár dní navyše, počas ktorých môžu v bezpečí domova čakať, kým sa im vytvorí aká-taká postvakcinačná imunita. Lebo hnať sa do početného školského imunologicky značne neistého kolektívu pri šírení sa nebezpečnejšej britskej mutácie SARS CoV-2 je čisté šialenstvo.

Žiaľ, tento nový vládny idiotizmus má aj ďalší nebezpečný efekt – v radoch antivaxerov a pochybovačov údajné postvakcinačné reakcie u učiteľov posilnia pocit, že vakcína spôsobuje množstvo reakcií, je nebezpečná a pochádza od diabla!

Absolútne nekompetentná vláda opäť niečo domrvila. Chýba jej úplne obyčajná sedliacka logika a aj, na intelektuálne schopnosti troška náročnejšia, predvídavosť. Alebo len nepočúvajú tých, ktorým tieto vlastnosti nechýbajú. Nehovoriac o odborníkoch.

Správny postup mal byť: zaočkovať učiteľov, počkať 14 dní a otvoriť školy až potom. Samozrejme, ideálne by bolo otvoriť školy až 14 dní po druhom zaočkovaní učiteľov. Vzhľadom na to v akej situácii sa Slovensko nachádza by to vôbec nebolo na škodu veci.

Matovič s Krajčim, nielen s ohľadom na najnovší kiks, ale aj vzhľadom na množstvo mŕtvych, ktoré majú na svedomí mali už dávno odstúpiť. A ak sa tak nedeje, tak Žilinka s Lipšicom by mali konať. Lenže to je v tejto matovičovskej džamahíriji hrajúcej sa na demokraciu –  utópia.

O Pelleho víťazstve

07.04.2024

Treba povedať, že Pellegriniho víťazstvo bolo napriek očakávaniam a odhadom výrazné! A bolo by bývalo omnoho, omnoho výraznejšie, ak by sa na Slovensku viedla normálna demokratická a slušná predvolebná kampaň. To, čo prevádzal Matovič tesne pred volebným dňom, bolo to najhlbšie dno a mne sa z neho chcelo naozaj zvracať. Ukázalo sa, že najväčším homofóbom na [...]

O Pelém a o hre proti nemu

05.04.2024

Keďže sme dnes v období volebného moratória, nejdem písať politizujúce články podporujúceho niektorého z kandidátov. Nechcem porušovať zákon. Vo svojom dnešnom príspevku sa chcem venovať najlepšiemu futbalistovi všetkých čias, Brazílčanovi Pelému (Edson Arantes do Nascimento). Uvediem krátky citát z autobiografickej knižky skvelého českého [...]

K+K

04.04.2024

Pred pár dňami sme si pripomenuli 25. výročie bombardovania Juhoslávie vojskami NATO na čele s USA. Bombardovanie sa začalo pod falošnou/vymyslenou zámienkou o genocíde v Kosove (rovnako ako vojna v Iraku, ktorá začala zas pod falošnou/vymyslenou zámienkou – vlastníctva zbraní hromadného ničenia Husajnovým režimom.) Oba agresívne akty Severoatlantického paktu boli [...]

UA Vojak / UA Armáda / Bachmut / Doneck /

ONLINE: Hlasovanie o pomoci Ukrajine v USA oddelia od balíka pre Izrael. Bez pomoci budú ruské útoky hrozivejšie

16.04.2024 06:10, aktualizované: 06:39

O vojenskej pomoci pre Ukrajinu a Izrael sa nebude v americkej Snemovni reprezentantov hlasovať spolu.

Irán, Izrael

Izrael verzus Irán: ako môže vyzerať odveta? + graf

16.04.2024 06:00

Irán bol cez víkend na Izrael schopný vypáliť okolo 350 dronov a balistických a riadených striel. Aká by mohla byť odveta židovského štátu?

macron

Svetoví darcovia prisľúbili Sudánu pomoc vo výške dvoch miliárd eur. Už rok tam zúri občianska vojna

15.04.2024 23:46

Macron to oznámil na záver medzinárodnej konferencie v Paríži. Jej cieľom bolo získať podporu pre Sudáncov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 592
Celková čítanosť: 2118538x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie