Založ si blog

Skutočne ide u učiteľov o postvakcinačné reakcie?

Rozhodnutie otvoriť školy v situácii, keď je Slovensko v počte mŕtvych na covid – 19 na prvom mieste na svete je samo osebe čistý idiotizmus.

A neospravedlní ho ani očkovanie učiteľov, ktoré sa udialo tento víkend. Čím nehovorím, že očkovanie učiteľov je nezmysel. Naopak, je to veľmi rozumný krok, zvlášť, ak veľký podiel medzi nimi majú ľudia v rizikovom alebo blízko rizikovom veku.

Lenže nezmysel bol v sobotu ich zaočkovať a v pondelok čakať, že nastúpia nadšene do škôl.

Ako je známe, plná imunita po očkovaní nastúpi cca 14 dní po revakcinácii. Po prvom očkovaní možno očakávať maximálne 50%-nú chránenosť – aj to až po 10–14 dňoch po očkovaní.

Inými slovami, učitelia zaočkovaní v sobotu a vyhnaní do škôl o dva dni neskôr nemajú takmer nijakú chránenosť. Ak sa práve medzi nimi zrazu nečakane rozmohlo množstvo postvakcinačných reakcií, kvôli ktorým ostali doma, je to načisto pochopiteľné.

Fixlujú a na ich mieste by som úplne rovnako klamal aj ja. Ak nemá rozum minister zdravotníctva a minister školstva, musia ho mať oni.

Som presvedčený, že len u malého počtu učiteľov došlo k nejakým skutočne obmedzujúcim postvakcinačným reakciám. Vyhovorili sa na ne len preto, aby získali pár dní navyše, počas ktorých môžu v bezpečí domova čakať, kým sa im vytvorí aká-taká postvakcinačná imunita. Lebo hnať sa do početného školského imunologicky značne neistého kolektívu pri šírení sa nebezpečnejšej britskej mutácie SARS CoV-2 je čisté šialenstvo.

Žiaľ, tento nový vládny idiotizmus má aj ďalší nebezpečný efekt – v radoch antivaxerov a pochybovačov údajné postvakcinačné reakcie u učiteľov posilnia pocit, že vakcína spôsobuje množstvo reakcií, je nebezpečná a pochádza od diabla!

Absolútne nekompetentná vláda opäť niečo domrvila. Chýba jej úplne obyčajná sedliacka logika a aj, na intelektuálne schopnosti troška náročnejšia, predvídavosť. Alebo len nepočúvajú tých, ktorým tieto vlastnosti nechýbajú. Nehovoriac o odborníkoch.

Správny postup mal byť: zaočkovať učiteľov, počkať 14 dní a otvoriť školy až potom. Samozrejme, ideálne by bolo otvoriť školy až 14 dní po druhom zaočkovaní učiteľov. Vzhľadom na to v akej situácii sa Slovensko nachádza by to vôbec nebolo na škodu veci.

Matovič s Krajčim, nielen s ohľadom na najnovší kiks, ale aj vzhľadom na množstvo mŕtvych, ktoré majú na svedomí mali už dávno odstúpiť. A ak sa tak nedeje, tak Žilinka s Lipšicom by mali konať. Lenže to je v tejto matovičovskej džamahíriji hrajúcej sa na demokraciu –  utópia.

Moldavsko a Podnestersko – 6. časť

22.11.2022

V posledný deň pobytu sme si naplánovali ešte návštevu Milestii Mici. Lietadlo nám odlietalo o 16,50, ale dovtedy by sme mali stihnúť prehliadku vinárstva absolvovať. Návštevu spolu s ochutnávkou sme si dojednali ešte z domova prostredníctvom internetu a vzhľadom na nutnosť presunu na letisko sme si zvolili prvý možný termín o desiatej dopoludnia, hoci väčšina návštev [...]

Moldavsko a Podnestersko – 5. časť

21.11.2022

Na druhý deň sa vydávame na prehliadku Tiraspoľu. V tomto komunistickom skanzene sú ulice stále pomenované po Leninovi, Karlovi Marxovi, Karlovi Liebknechtovi, Sverdlovovi… Centrálne tiraspoľské námestie je pomenované po jednom z najlepších vojenských stratégov histórie, generálovi Suvorovovi a dominuje mu aj jeho jazdecká socha. Pozoruhodné sú aj zástavky MHD. [...]

Moldavsko a Podnestersko – 4. časť

20.11.2022

V hlavnom meste stihneme len narýchlo na trhu čosi zjesť a už nastupujeme do maršrutky smerujúcej do Tiraspoľu. Počas dohadovania sa o platnosti našich, na internete zakúpených, cestovných lístkov sa nám pokúšal „pomôcť“ majiteľ neďaleko stojaceho osobného auta zn. Mercedes s ponukou, že nás zavezie za 75 lei/os do hlavného mesta Podnesterskej republiky. My však [...]

33044

Kde sa skryjú Rusi? Ukrajinci dostrelia ďalej ako s HIMARS-om

29.11.2022 05:00

Americké ministerstvo obrany sa zaoberá ponukou spoločnosti Boeing vyrobiť pre ukrajinskú armádu nové rakety s dostrelom až 150 kilometrov odpaľované zo zeme.

SR Ukrajina vojna pomoc utečenci Prešov Spojená škola uarus

Vyrastá u nás stratená generácia mladých Ukrajincov. Pomôcť im chcú slovenskí rovesníci

28.11.2022 20:18

Na Slovensku žije po spustení ruskej agresie približne 15 tisíc mladých Ukrajincov vo veku od 14 do 24 rokov, z ktorých sa iba 10 percent riadne vzdeláva v škole. O ostatných sa veľa nevie.

4 25082020 tk sprava statnych hmotnych rezerv722757u

Šéf hmotných rezerv: Kritika Matoviča nie je príjemná, ale nákup antigénových testov posudzovali Krajčiho ľudia

28.11.2022 20:00

Obáva sa o svoju stoličku, ako nominanta SaS, po jej odchode z koalície? Odpovedá šéf hmotných rezerv Ján Rudolf.

parlament

Voľby by v novembri vyhral Hlas pred Smerom, SaS sa prepadla pod OĽaNO

28.11.2022 19:00

Prieskum sa konal 22. až 28. novembra na vzorke 1023 respondentov.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 396
Celková čítanosť: 1627472x
Priemerná čítanosť článkov: 4110x

Autor blogu