Založ si blog

Skutočne ide u učiteľov o postvakcinačné reakcie?

Rozhodnutie otvoriť školy v situácii, keď je Slovensko v počte mŕtvych na covid – 19 na prvom mieste na svete je samo osebe čistý idiotizmus.

A neospravedlní ho ani očkovanie učiteľov, ktoré sa udialo tento víkend. Čím nehovorím, že očkovanie učiteľov je nezmysel. Naopak, je to veľmi rozumný krok, zvlášť, ak veľký podiel medzi nimi majú ľudia v rizikovom alebo blízko rizikovom veku.

Lenže nezmysel bol v sobotu ich zaočkovať a v pondelok čakať, že nastúpia nadšene do škôl.

Ako je známe, plná imunita po očkovaní nastúpi cca 14 dní po revakcinácii. Po prvom očkovaní možno očakávať maximálne 50%-nú chránenosť – aj to až po 10–14 dňoch po očkovaní.

Inými slovami, učitelia zaočkovaní v sobotu a vyhnaní do škôl o dva dni neskôr nemajú takmer nijakú chránenosť. Ak sa práve medzi nimi zrazu nečakane rozmohlo množstvo postvakcinačných reakcií, kvôli ktorým ostali doma, je to načisto pochopiteľné.

Fixlujú a na ich mieste by som úplne rovnako klamal aj ja. Ak nemá rozum minister zdravotníctva a minister školstva, musia ho mať oni.

Som presvedčený, že len u malého počtu učiteľov došlo k nejakým skutočne obmedzujúcim postvakcinačným reakciám. Vyhovorili sa na ne len preto, aby získali pár dní navyše, počas ktorých môžu v bezpečí domova čakať, kým sa im vytvorí aká-taká postvakcinačná imunita. Lebo hnať sa do početného školského imunologicky značne neistého kolektívu pri šírení sa nebezpečnejšej britskej mutácie SARS CoV-2 je čisté šialenstvo.

Žiaľ, tento nový vládny idiotizmus má aj ďalší nebezpečný efekt – v radoch antivaxerov a pochybovačov údajné postvakcinačné reakcie u učiteľov posilnia pocit, že vakcína spôsobuje množstvo reakcií, je nebezpečná a pochádza od diabla!

Absolútne nekompetentná vláda opäť niečo domrvila. Chýba jej úplne obyčajná sedliacka logika a aj, na intelektuálne schopnosti troška náročnejšia, predvídavosť. Alebo len nepočúvajú tých, ktorým tieto vlastnosti nechýbajú. Nehovoriac o odborníkoch.

Správny postup mal byť: zaočkovať učiteľov, počkať 14 dní a otvoriť školy až potom. Samozrejme, ideálne by bolo otvoriť školy až 14 dní po druhom zaočkovaní učiteľov. Vzhľadom na to v akej situácii sa Slovensko nachádza by to vôbec nebolo na škodu veci.

Matovič s Krajčim, nielen s ohľadom na najnovší kiks, ale aj vzhľadom na množstvo mŕtvych, ktoré majú na svedomí mali už dávno odstúpiť. A ak sa tak nedeje, tak Žilinka s Lipšicom by mali konať. Lenže to je v tejto matovičovskej džamahíriji hrajúcej sa na demokraciu –  utópia.

Jordánskymi kaňonmi a púšťami – 8. časť

06.06.2023

Ráno sme opäť nasadli do džípov. Namierené sme mali pod najvyššiu horu Jordánska Jabal Um mal Dami 1854 m. n. m. Video: Cestou od najvyššej hory Jordánska Jabal Umm al Dami (1840 m) po púšti Wadí Rum Drvivej väčšine návštevníkov Vádí Rum ukážu beduíni tradičné pozoruhodnosti v blízkej dostupnosti od návštevníckeho centra. Osvedčený okruh, ktorý absolvuje [...]

Jordánskymi kaňonmi a púšťami – 7. časť

04.06.2023

Ďalší deň sme sa z Petry presunuli o 120 kilometrov na juh do lokality Vádí Rum. Vádí Rum je jednou z najzaujímavejších púštnych scenérií na svete. Nakrútili sa tu mnohé scény z filmu Lawrence z Arábie, v ktorom hrali Peter O´Toole, Omar Sharif a Anthony Quinn. Film ovenčený siedmimi Oscarmi bol inšpirovaný skutočným príbehom. Hovorí o grandióznej vízii [...]

Jordánskymi kaňonmi a púšťami – 6. časť

03.06.2023

Ďalší deň sme sa opäť vydali do Petry. Tentoraz sme vošli hlavným vchodom cez návštevnícke centrum a vydali sa kaňonom Síq k Pokladnici. Medzi oficiálnym vchodom a vstupom do kaňonu (cca 500 metrov) sa možno odviezť na koni. Jazda je vraj započítaná v cene vstupného, ale majitelia zvierat si aj tak pýtajú bakšiš vo výške 5 JOD. Za cieľ našej dnešnej túry sme si [...]

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Rusi strácajú pozície pri Bachmute, Ukrajinci postupujú po krídlach

07.06.2023 10:40

Ukrajinské útoky severne a juhozápadne od Bachmutu hlásia tiež analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

ján slota súd

Slota prišiel na súd za korupciu s barlou: Tlačili na mňa, nech sa priznám, inak z basy už nevyjdem

07.06.2023 09:25, aktualizované: 10:45

Slota požiadal, aby sa hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti.

cherson

Z úrodných polí púšte. Ukrajinských poľnohospodárov zničenie Kachovky tvrdo zasiahne

07.06.2023 09:24

Problémy budú mať aj obce, a to pri zásobovaní pitnou vodou, varuje ministerstvo.

Kokava nad Rimavicou, Vlkovo, povodeň

Aj v stredu pozor na búrky, výstraha platí na celom Slovensku

07.06.2023 08:44

Vyskytnúť sa môžu aj prudké lejaky, silný vietor či krúpy.

Pavol Fabian

o cestovaní, o horách, o knižkách, o hocičom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 516
Celková čítanosť: 1827088x
Priemerná čítanosť článkov: 3541x

Autor blogu

Kategórie