(V texte sú použité poznámky pod čiarou, ktoré sa nachádzajú na konci článku)
Autor tejto príručky je neplavec a jeden zo svojich pokusov naučiť sa plávať vykonával v pokročilom veku na prírodnom jazere v Košariskách. Vcelku pekne sa mu darilo „plávať“ kým cítil pod nohami dno – plával totiž len rukami. Hneď ako autorovi zmizla pod nohami pevná pôda, okamžite nastal ten najstrašnejší zážitok jeho života[1]. Zmizol pod hladinou, zmocnila sa ho obrovská panika, zúfalo mával rukami smerom odkiaľ videl prichádzať svetlo a len nejasne k nemu doliehali tlmené zvuky veseliacej sa čľapotajúcej mládeže. Manželka autora tejto príručky ho vtedy ešte asi mala celkom rada, pretože ho zdrapila za vlasy a vytiahla na breh. Odvtedy autor nijaký ďalší pokus učiť sa plávať neskúšal! Z toho vyplýva, že smrť utopením sa nie je vôbec, ale vôbec príjemná! Autor vie o čom hovorí, pretože na polceste k smrti už bol a to svetlo čo pod vodou videl, bolo svetlo na konci tunela.
Ďalším problémom pri samovražde utopením môže byť, ak si vyberiete na tento čin síce prírodnú vodnú plochu, ale myšlienka na skoncovanie so životom vám napadla uprostred februára. V takom prípade, bez sekerky či krompáča ani nevychádzajte z domu! Jediná výnimka je Dunaj, ten nezamŕza ani v najkrutejších zimách, ale to len preto, že percentuálny podiel vody tečúcej v tejto rieke sa pohybuje kdesi medzi hodnotami 3,5 – 6,2. Prehľad o ostatných tečúcich zložkách si utvoríte, ak navštívite webové stránky schwechatskej a bratislavskej rafinérie, otrokovickej chemičky a ďalších podobných podnikov v povodí a kliknete na ich produktový list. Ak teda skočíte do Dunaja, je otázne, či pôjde o samovraždu utopením, alebo otrávením. Buďte preto voči ohliadajúcim lekárom ohľaduplný a nekomplikujte im ich prácu potrebnú na stanovenie príčiny smrti. Vyberte si iné vodné toky! Len zas treba upozorniť, že vybrať si na samovraždu utopením Mŕtve more ležiace na rozhraní Jordánska a Izraela tiež nie je najlepší nápad. Z hľadiska názvu mora by bola takáto lokalita veľmi štýlová a pasujúca, ale z hľadiska obsahu solí je toto uzavreté vnútrozemské jazero načisto nevhodné! Väčšina svetových morí obsahuje okolo 35 promile solí, v Mŕtvom mori je tých solí desaťkrát viac. Čiže v Mŕtvom mori by ste neutopili ani tank plne naložený muníciou! Navyše obsah jódových a brómových solí a nasýtenie vzduchu týmito prvkami priaznivo pôsobí na nervy – je dosť možné, že ak ste sa rozhodli pre samovraždu, pretože ste boli s nervami v koncoch, tu by ste sa vyliečili a myšlienka na samovraždu by vás opustila! A to predsa nechcete!?
Samovraždu utopením si môžete výrazne uľahčiť, ak použijete vhodnú pomôcku[2]. Mám na mysli pomôcku, ktorá by slúžila ako závažie sťahujúce vás ku dnu. Iste ste postrehli, že je tu istá podobnosť s použitím závažia pri správnom a bezproblémovom obesení (viď. predchádzajúce časti), rozdiel je len v tom, že v prípade úspešného utopenia sa by závažie malo vážiť minimálne toľko, ako je tretina váhy samovrahovho tela. Samozrejme, čím bude pomôcka ťažšia, tým istejší bude výsledok. Závažie si treba priviazať o telo (najlepšie o krk, ale noha tiež nie je zlá). Na uviazanie použite vodoodolné materiály a nepoužívajte uzly, o ktorých vo svojej príručke kúzelník Alexander píše ako o uzloch rozviazateľných jediným pohybom, či dokonca fúknutím. Ako vhodné závažie možno použiť prakticky čokoľvek, čo váži okolo 30 kg:
- kus koľajnice
- betónovú tvárnicu
- veľkú skalu
- nákovu
- dvoch až troch dostihových jazdcov alebo päť až šesť športových gymnastiek – čiže celé reprezentačné družstvo
Na prvý pohľad by sa ako veľmi vhodné závažie mohli zdať podľa daňových zákonov desať rokov povinne archivované účtovné doklady vášho podnikania – tie u priemerného živnostníka vážia okolo pol tony a zaberajú vlastnú, rodičovskú aj svokrovu pivnicu.
Pozor však – ide o papier a ten vo vode pláva! Vaše daňové doklady by vás pri pokuse o samovraždu utopením mohli paradoxne zachrániť, hoci inak pri daňovej kontrole vás bezpečne potopia!
[1] Oveľa strašnejší ako keď sa dozvedel, že Nora Mojsejovová kandiduje do parlamentu
[2] Nespoliehajte sa na to, že jestvujú vodníci, ktorí sťahujú nešťastníkov za nohu. Karel Jaromír Erben a jemu podobní si len vymýšľali! Dnes by sa povedalo, že produkovali hoaxy.
Celá debata | RSS tejto debaty